Alkohol w diecie Dukana

Picie alkoholu podczas diety

W ostatnich czasach powstało wiele przeróżnych diet, mających pomóc osobom otyłym szybko uporać się ze zbędnymi kilogramami. Do jednej z najpopularniejszych należy ta, która została opracowana przez francuskiego lekarza – Pierre Dukana. Co jednak zrobić, gdy w trakcie stosowania diety szykuje nam się impreza? Czy bez obaw możemy sięgnąć po alkohol? Podpowiadamy, co zrobić, by nasze wysiłki nie poszły na marne.

Na czym polega dieta białkowa Dukana?

Dwudziesty pierwszy wiek zapoczątkował wciąż nasilający się kult szczupłej sylwetki, która stała się wyznacznikiem statusu społecznego. Zarówno panie, jak i panowie coraz częściej podejmują morderczy wysiłek, by w końcu osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Oprócz systematycznego treningu, niezwykle ważna jest również zbilansowana dieta. Dlatego też Polacy coraz częściej sięgają po tę, która została stworzona przez francuskiego lekarza i dietetyka.

podobne:  5 zasad prowadzenia domowego budżetu

Dieta proteinowa Pierre Dukana polega na zwiększeniu spożycia produktów białkowych i jednoczesnym ograniczeniu tłuszczów oraz węglowodanów. Szybka utrata zbędnych kilogramów motywuje do jej dalszego stosowania, jednakże ścisłe trzymanie się jadłospisu jest niezwykle trudne, zwłaszcza w okresie wakacyjnym. Częste spotkania ze znajomymi, imprezy, ogniska, to okazje do tego, by sięgnąć po kieliszek „czegoś mocniejszego”. Warto jednak oprzeć się pokusie, bo alkohol z pewnością nie jest wskazany i może powodować niezamierzone skutki.

Alkohol i puste kalorie

Wbrew pozorom alkohol jest bardzo kaloryczny, więc osoby będące na diecie i skrupulatnie liczące kalorie, powinny go unikać. Ponadto spożycie napoju wysokoprocentowego wzmaga apetyt i sprawia, że jesteśmy bardziej skłonni do podjadania różnego rodzaju przekąsek (chipsy, paluszki, orzeszki), co w efekcie może doprowadzić do zahamowania, bądź zniwelowania efektów diety.

podobne:  Najlepsze westerny. Jakie filmy o Dzikim Zachodzie warto zobaczyć?

Picie alkoholu podczas diety

Skutki zatrucia alkoholowego podczas odchudzania

W trakcie diety organizm jest odzwyczajony od węglowodanów. Dlatego też spożycie alkoholu może skończyć się silnym zatruciem pokarmowym, bólem głowy i osłabnięciem. Ponadto dieta białkowa wzmaga działanie alkoholu, w wyniku czego nawet jego niewielka ilość może być szkodliwa i doprowadzić do potwornego kaca następnego dnia.

Dieta Dukana a alkohol

Podczas stosowania diety proteinowej nerki muszą pracować ze zdwojoną siłą, ponieważ toksyczne produkty przemiany białek muszą być w odpowiedni sposób przefiltrowane i usunięte z organizmu. Spożywany alkohol jest więc dla nich dodatkowym obciążeniem, stanowi również niebezpieczeństwo dla wątroby, może prowadzić do tzw. niewydolności filtracyjnej. Co więcej w procesie przetwarzania etanolu wykorzystywana jest ogromna ilość tlenu, koniecznego do spalania innych substancji, co w efekcie może prowadzić do wzrostu tkanki tłuszczowej. Warto więc powstrzymać się od spożycia napojów wysokoprocentowych, by zachować zdrowie i nie zaprzepaścić naszego wysiłku.

podobne:  Dieta odchudzająca – typy diet

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.