Hotel w Polanicy Zdrój, jak wybrać? Czym się kierować?

Miasta uzdrowiskowe, takie jak Polanica Zdrój, dysponują wieloma naturalnymi czynnikami zdrowotnymi, dlatego bezustannie powstają tam coraz to nowsze ośrodki sanatoryjne. Ludzie przez cały rok przyjeżdżają tu by odpocząć i zrelaksować się, a właściciele hoteli robią wszystko by przyciągnąć do siebie klientów. W artykule podpowiadamy, jak wybrać hotel w Polanicy, aby za dobrą cenę jak najbardziej wykorzystać zasoby naturalne tej miejscowości.

Hotel w Polanicy Zdrój ― lokalizacja

Polanica Zdrój to malownicze miasto położone w województwie dolnośląskim. Uznawane jest za jedno z bardziej popularnych kurortów uzdrowiskowych w Polsce. Jego punktem centralnym jest zabytkowy Park Zdrojowy mierzący około 13 hektarów. To tutaj wśród bogatej flory odpoczniemy od zgiełku miasta. Dlatego warto wybrać hotel, który znajduje się jak najbliżej tego miejsca.

Co jeszcze warto zobaczyć w Polanicy? W tym samym parku, znajduje się także wiele pomników przyrody, Pijalnia Wód Mineralnych, Teatr i Muszla Koncertowa, gdzie w sezonie możemy posłuchać rozmaitych koncertów i kabaretów. Polanica jest też punktem wyjścia na piesze szlaki turystyczne Gór Stołowych.

góry-stołowe-polanica-zdrój

Jak wybrać spa, hotel z basenem w Polanicy?

Polanica Zdrój, jak większość miejscowości uzdrowiskowych, słynie głównie z komfortowych hoteli oferujących liczne zabiegi lecznicze. Możemy wybrać się tu m.in. na masaż relaksacyjny, hydromasaż czy kąpiel w ekstrakcie borowinowym. Ponadto znajduje się tu jedyne sanatorium w Polsce oferujące kąpiele Aqua Pure (o szczegółach tego zabiegu przeczytasz na medicalsensus.pl).

Zatem, który hotel warto wybrać? Przede wszystkim powinniśmy postawić na ośrodek posiadający bogato rozwiniętą ofertę zabiegów leczniczych, basen oraz strefę saun. W końcu wyjazd do sanatorium powinien być dla nas całkowitą odskocznią od rzeczywistości, relaksem, chwilą, w której naszym jedynym zmartwieniem jest to, jaki zabieg leczniczy wybrać…

masaż-relaks-zabiegi-lecznicze-w-polanicy

Cena a standard hotelu w Polanicy Zdrój

Ceny hoteli w tej miejscowości bywają bardzo zróżnicowane. Jak łatwo się domyślić, najdroższe noclegi znajdziemy tutaj w sezonie letnim. Jednak nawet wtedy, warto porównać oferty różnych hoteli, które mogą znacznie odbiegać od siebie ceną, a niekoniecznie standardem. Czasem także warto dopłacić niewielką kwotę, by wykupić ofertę z noclegiem w bardzo komfortowym pokoju z pełnym wyżywieniem. Wiele sanatoriów zapewnia także pojedyncze zabiegi w cenie noclegu. Dzięki uważnej lekturze ofert hotelowych możemy nie tylko zaoszczędzić, ale także odpocząć w znacznie wyższym komforcie.

pokój-hotele-w-polanicy-zdrój

Opinie o hotelach w Polanicy Zdrój

Każdy właściciel hotelu pisze o swoim ośrodku jak najlepiej. Niestety nie zawsze jest to zgodne z prawdą. Dlatego zanim zarezerwujemy nocleg w konkretnym sanatorium, warto poczytać opinie osób, które już tam kiedyś były. Najłatwiej jest przeszukać strony z rankingami hoteli w Polanicy Zdrój, a także sprawdzić opinie na forach i serwisach społecznościowych. Dopiero, gdy będziemy mieć pewność, że dana oferta nie jest tylko pięknym obrazkiem, możemy przystąpić do rezerwacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.