Jak wybrać biurko do pracy przy komputerze?

Biurko z komputerem

Zarówno pracując, jak i spędzając czas na rozrywce przy komputerze, bardzo istotną kwestią jest wygoda i ergonomia. Zwłaszcza w przypadkach, gdy przy biurku spędzany nierzadko nawet pół dnia albo i dłużej. Z tego też względu dobór odpowiedniego biurka, będzie równie ważne, co zakup dobrego sprzętu komputerowego. Czym się przy tym kierować?

Jak wybrać biurko do pracy przy komputerze?

Praca przy komputerze wbrew pozorom może być naprawdę męcząca. Długie godziny spędzone w pozycji siedzącej i wpatrywanie się w ekran potrafią naprawdę odbić się na twoim zdrowiu, szczególnie jeżeli chodzi o kręgosłup i oczy. Właściwa ergonomia pracy to podstawa, dlatego wybierając biurko do pracy przy komputerze, należy zwrócić szczególną uwagę na jego konstrukcję. Powinna maksymalnie odpowiadać twoim potrzebom i jednocześnie spełniać określone wytyczne. Wygodne biurko do pracy przy komputerze wybierz, korzystając z podpowiedzi na biurka.com.pl.

podobne:  Najlepsze westerny. Jakie filmy o Dzikim Zachodzie warto zobaczyć?

Jaka wielkość biurka do pracy przy komputerze?

Chodzi tutaj przede wszystkim o wielkość powierzchni blatu roboczego, z którego będziesz korzystać. Za najwygodniejsze uważa się biura, które posiadają 80 cm głębokości i co najmniej 120 cm szerokości, musisz jednak wziąć pod uwagę swoje potrzeby i możliwości. Jeżeli pracujesz często w domu i nie masz zbytnio miejsca na postawienie większego mebla, wówczas siłą rzeczy konieczne będzie ograniczenie jego wielkości. Obszerny blat mimo wszystko jest bardzo wygodną opcją, ponieważ oprócz komputera (laptopa czy monitora i innych urządzeń), jest w stanie pomieścić także pozostałe akcesoria biurowe.

Biurko z komputerem

Jaka wysokość biurka komputerowego?

Z założenia biurko komputerowe powinno mieć blat na wysokości nie większej niż 75 cm nad ziemią. Oczywiście są też i niższe, a zdecydowanie rzadziej spotyka się te wyższe. Najlepszym rozwiązaniem, by maksymalnie dostosować wysokość biurka do potrzeb, dobrze jest wybrać te z regulowanym blatem. Dzięki tej funkcji będzie można dostosować jego parametry według potrzeb. Oczywiści nie jest to niezbędne, ponieważ łatwo da się to zastąpić regulowanym fotelem oraz podnóżkiem.

podobne:  Najlepsze miejsce do życia - gdzie mieszkać, gdzie pracować? TOP 10

Czy miejsce na jednostkę centralną i dodatkowe półki są potrzebne?

Rynek meblarski oferuje naprawdę szerokie możliwości, jednak najlepiej zwrócić uwagę na to, jakie ma się potrzeby. Jeżeli pracujemy przy laptopie, specjalne miejsce na jednostkę centralną (zatokę), nie będzie potrzebne. Jeżeli już się na nią decyduje, to najlepiej wybierać te maksymalnie funkcjonalne i z łatwym dostępem do ścianek komputera.

Przydatne mogą być też dodatkowe półki i miejsca na inne akcesoria i urządzenia. Najlepiej jeżeli będą się one znajdować nad blatem biurka, by nie zajmowały miejsca pod biurkiem i w przestrzeniach bocznych. Oczywiście zawsze można wybrać także biurko z dodatkowymi bocznymi szafkami i szufladami, które są jednymi z popularniejszych rozwiązań.

Miejsce na klawiaturę, kable i listwy zasilające

Do wyboru mamy dwa typy biurek, takie z wysuwaną szufladą na klawiaturę i bez. Obecnie w większości przypadków nie jest ona potrzebna i siłą rzeczy jest niewygodna, ponieważ klawiatura znajduje się poniżej blatu biurka, dodatkowo ograniczając miejsce na nogi. Do dobry wybór, jeżeli nie mamy zbyt wiele wolnej przestrzeni. Przyda się też, by biurko takie posiadało miejsce do zainstalowania listwy zasilającej, do której podłącza się wszystkie urządzenia. Przydatne są też otwory i kanały na kable, dzięki czemu można zachować porządek, ułatwia podłączenie i niweluje plątanie.

podobne:  Co bada lekarz medycyny pracy? Jakie badania wstępne na jakie stanowisko pracy?

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.