Olejowanie kręconych włosów – jak to robić?

Olejowanie włosów kręconych

Olejowanie jest korzystne dla każdego rodzaju włosów, jednak szczególnie polecany jest do włosów kręconych ze względu na ich skłonność do plątania i wysuszania się. Zabieg ten zapobiega wypadaniu włosów, będzie je chronić i utrzyma je w dobrej kondycji tak, że będą wyglądały pięknie i zdrowo. Watro więc pogłębić wiedzę na temat olejowania i z teorii przejść do praktyki.

Jaki olej wybrać do olejowania włosów?

Drogerie i apteki pełne są różnego rodzaju kosmetyków zawierających oleje. Często specyfiki te wzbogacane są ziołami i olejkami eterycznymi, które dodatkowo poprawiają kondycję włosów. Te, które zawierają wyciąg z rozmarynu, cytryny cy miodla indyjskiej normalizują wydzielanie sebum i pomagają w walce z łupieżem. Z kolei te, które zawierają agrest indyjski, hennę czy czosnek pomagają zwalczyć łamliwość włosów i skłonność do ich wypadania. Kosmetyki te ogólnie podzielić możemy na syntetyczna na bazie parafiny i naturalne.

olejowanie-kreconych-wlosow-kwiat-rycyny

Poza preparatami z apteki czy drogerii możemy śmiało używać niektórych olei spożywczych. Do olejowania włosów nada się olej winogronowy, kokosowy i oliwa z oliwek. Nabłyszczą one pasma włosów, a dodatkowo odżywia skórę.

Jeśli nasze włosy maja skłonność do przetłuszczania się powinniśmy zastosować olejek sezamowy, winogronowy i oliwę z oliwek. Gdy nasze włosy są suche, łamliwe i zniszczone używajmy olejek organowy, sezamowy, migdałowy i jojobę. Wymienione olejki szczególnie poleca się do pielęgnacji włosów kręconych. Natomiast w przypadku walki z łupieżem bardzo polecany jest olejek z drzewa herbacianego, który normalizuje prace gruczołów skórnych i złuszczanie się naskórka.


Jak olejować włosy?

Sposobów na olejowanie włosów jest kilka. Można to robić na sucho, na mokro, na mgiełkę czy podjąć się olejowania w sprayu. Do pielęgnacji włosów kręconych polecany jest szczególnie zabieg na mokro.

Przed przystąpieniem do zabiegu należy dokładnie umyć włosy i nałożyć na ich całą długość odżywkę. Następnie  musimy spłukać ją po kilku minutach i lekko osuszyć włosy ręcznikiem. Na wilgotne i rozczesane włosy nanieśmy równomiernie olejek od nasady włosa, aż po jego końce. Rozprowadzajmy go po włosach delikatnie, opuszkami palców, aby nie dopuścić do nadmiernego naolejowania pasm włosów.

olejowanie-kreconych-wlosow-szampon

Niech olejowanie będzie dla nas delikatnym masażem skóry głowy, który ułatwi wnikanie substancji odżywczych, a dodatkowo zniweluje napięcie i poprawi nastrój. Po wmasowaniu olejków w skórę i włosy dobrze jest ubrać na głowę foliowy czepek lub ręcznik, aby podnieść temperaturę, by olejek zadziałał lepiej i szybciej.

Jeśli nasze włosy są wybitnie cienkie olejek nałóżmy od połowy długości włosów. Przy włosach kręconych zostawmy olejek na głowie tak długo jak jest to możliwe ale nie spłukujmy go szybciej niż po 30 minutach.

Oleje spłukuje się dokładnie ciepła wodą,a włosy należy omyć delikatnym szamponem. Zabieg należy powtarzać po każdym myciu włosów, co dla włosów kręconych równa się od 1 do 2 razy w tygodniu.

Zalety olejowania włosów

Olejowanie włosów kręconych nada im sprężystości, elastyczności i podkreśli skręt loków. Na pewno też ułatwi rozczesywanie włosów kręconych, zapobiegnie ich wypadaniu, odżywi je i wzmocni. Matowe pasma włosów kręconych po zabiegu olejowania na pewno staną się błyszczące i nie będą się plątać.

Oczywiście to jakie efekty osiągniemy zależy od tego jakiego oleju bądź olejku użyjemy. Jednak olejowanie jest korzystne dla każdego ze względu na to, że zabiegi te zawsze odbudowują strukturę zniszczonych włosów, co nadaje im zdrowszy wygląd i głęboki połysk.

olejowanie-kreconych-wlosow-kobieta-krecone-wlosy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.