Category LaryngologiaPosted on

Obowiązek kasy fiskalnej u lekarza. Co grozi za brak paragonu u lekarza?

Na przedsiębiorcy świadczącym usługi na rzecz osób fizycznych, które nie prowadzą działalności gospodarczej, ciąży obowiązek rejestracji dokonywanych transakcji z zastosowaniem kasy fiskalnej. Ewidencja w takiej formie dotyczy również usług medycznych. Kiedy lekarz musi posiadać kasę fiskalną w gabinecie? Co grozi za brak paragonu u lekarza? Usługi medyczne a kasa fiskalna — jakie przepisy? Obowiązek kasy …

czytaj dalej „Obowiązek kasy fiskalnej u lekarza. Co grozi za brak paragonu u lekarza?”

Category StomatologiaPosted on

Co to są implanty stomatologiczne?

Implanty stomatologiczne, albo inaczej implanty zębowe, to mówiąc najprościej zabieg, w wyniku którego uzupełnia się utracone zęby, zastępując je sztucznymi. Powody, dla których decydujemy się na takie rozwiązanie jest kilka, czym jednak są implanty, co je charakteryzuje i czy różnią się czymś od siebie? Czy są bezpieczne? I czy w ogóle warto inwestować w implanty …

czytaj dalej „Co to są implanty stomatologiczne?”

Category StomatologiaPosted on

Jak dbać o zęby?

Dbanie o higienę jamy ustnej to jedna z najistotniejszych czynności, o której powinno się zawsze pamiętać, ponieważ w znacznym stopniu stan naszego uzębienia ma wpływ na nasz wygląd oraz postrzeganie przez innych ludzi. Zęby powinny służyć nam przez całe życie, więc warto o nie zadbać.

Category StomatologiaPosted on

Czym się kierować przy wyborze implantologa, gabinetu do wstawienia implantów

Implanty stają się w Polsce coraz popularniejszym rozwiązaniem. Wynika to z faktu ich niesamowitej wytrzymałości, która pozwala rozwiązać problem braku zęba na bardzo długo. Jest to również rozwiązanie bardzo estetyczne i bezpieczne, jeśli implant założy nam specjalista. Poniżej kilka porad na temat tego, komu powierzyć swoją szczękę.

Category StomatologiaPosted on

Zęby, czyli od próchnicy dinozaurów po kata dentystę

Zęby psują się od słodyczy – takie zdanie powtarzają dzieciom dorośli od lat, jednak w rzeczywistości próchnica ma znacznie dłuższą historię niż można by się spodziewać. Z pomocą w określeniu początków zębowych problemów przychodzą nam archeolodzy. Z ich badań można wysnuć wnioski, że jest ona starsza niż istnienie człowieka na kuli ziemskiej.