Spa w Zakopanem, czyli regeneracja z widokiem na góry!

Leżaki SPA z widokiem na góry

Czy można połączyć aktywny wypad w góry z relaksującym wypoczynkiem w Spa? Oczywiście! To najlepsze połączenie, by po wyprawie na jeden z urokliwych szczytów, móc rozluźnić mięśnie właśnie w Spa lub po wielu zjazdach na nartach ze stoku, rozgrzać ciało w gorącej saunie. W Zakopanem to jest jak najbardziej możliwe.


Kiedy planujemy wyjazd w góry, zazwyczaj jesteśmy nastawieni na aktywny wypoczynek wśród pięknych okoliczności natury. Ma on przynieść nam ukojenie skołatanych nerwów, odciąć nas od szarej rzeczywistości, oderwać od biurka i rozruszać mięśnie. Przebywanie wśród pięknych widoków, wdychanie świeżego powietrza oraz ruch wyzwalają w organizmie człowieka endorfiny, czyli hormony szczęścia. Każdy z nas potrzebuje takiego wyjazdu od czasu do czasu. Zakopane to idealne miejsce na takie spędzenie wolnych dni. Przy okazji można zwiedzić to wspaniałe miasto, przejść się Krupówkami, wstąpić do bardzo interesujących muzeów i zjeść dobrego oscypka prosto od górala.

Jeszcze lepiej jeśli dni wypełnione mnóstwem atrakcji i zajęć będziemy mogli zakończyć w ciepłej wodzie w jacuzzi lub wygodnej łaźni parowej. Wtedy nasz organizm i nasz umysł będą naprawdę zadowolone.

Spa po górskiej wyprawie w Zakopanem – uczta dla ciała i ducha

Nazwa Spa pochodzi od łacińskiego wyrażenia „sanitas per aquam” co znaczy „zdrowie przez wodę”. To bardzo mądre stwierdzenie ukazuje jaki dobroczynny wpływ ma na nasz organizm woda. Czy to w formie przyjmowanej doustnie np. ze szklanki, czy to podczas kąpieli w basenie – woda powinna być naszym nieodłącznym partnerem w życiu. I właśnie w profesjonalnym Spa możemy regenerować siły i relaksować się dzięki korzystnemu działaniu wody i pary wodnej. Dowiedziono, że połączenie świeżego górskiego powietrza i aktywności ruchowej z późniejszym wypoczynkiem w Spa, świetnie regeneruje nasz organizm, czujemy się zdrowsi i mamy więcej energii.

Spa w apartamencie Litwor w Zakopanem

Wybieramy Spa w Zakopanem

Gdy już wiemy jaki dobry wpływ może mieć na nas woda, to zaczynamy szukać jej „źródła”. Zacząć możemy od zakopiańskiego aquaparku, ale też warto wybierać Spa w Zakopanem na sprawdzonym serwisie, np. www.visitzakopane.pl. W aquaparku w Zakopanem jest mnóstwo atrakcji: baseny z długimi zjeżdżalniami, Dzika Rzeka, dzięki której możemy się poczuć tak, jakbyśmy pływali w górskim potoku, sauny i brodziki dla dzieci zainteresują każdą osobę spragnioną kontaktu z wodą. A to wszystko ze wspaniałym widokiem na Tatry. Właśnie dlatego największym hitem jest zewnętrzny basen termalny, który pozwala na podziwianie widoków (nawet zimą!) z gorącej, przyjemnej wody. To naprawdę odpręża umysł i ciało.

Prywatne Spa – luksus dostępny dla każdego

A teraz wyobraźmy sobie, że możemy przebywać w prywatnym Spa, gdzie nikt nie będzie nam przeszkadzał. Oczywiście, wyjście do aquaparku to jak najbardziej wspaniała atrakcja, ale czy nie mamy ochoty czasem pobyć sami, bądź jedynie w towarzystwie kilku osób? Jest to możliwe dzięki specjalnie przygotowanym do tego miejscom w Zakopanem. Możemy tu znaleźć bogatą ofertę apartamentów, przy których znajdują się całe kompleksy Spa. I tu zaczyna się prawdziwy relaks. Możemy zmęczeni po wchodzeniu na Giewont, wrócić do naszego pokoju, zrobić sobie dobrą kawę i wskoczyć do gorącego jacuzzi w ciszy i spokoju. Zimowym turystom spodoba się możliwość rozgrzania się w saunie po wyczynach na mroźnych stokach. Są nawet takie apartamenty, które posiadają własną saunę np. z funkcją koloroterapii.

Sauna w apartamencie 3 Doliny w Zakopanem


Jeśli będziemy w Zakopanem, nie zapominajmy o tym co oferuje nam aktywny wypoczynek w połączeniu z leniuchowaniem w Spa. Każdy po takich atrakcjach wróci do codzienności zregenerowany, pełen energii i przede wszystkim szczęśliwy.

komentarze: 2

  1. OMG! Będę musiała ten tekst podesłać mojemu facetowi, bo zbliża się nasza rocznica… Może będzie na tyle bystry i skuma, że ma mnie tam zabrać. A jak nie, to mniej delikatnie mu to zasugeruję 😀

  2. Marzy mi się weekend w takim miejscu. Wręcz moje ciało się tego domaga. Może to jest faktycznie dobry pomysł na rocznicę? Muszę to z moim obgadać…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.