Najlepsze miejsce do życia – gdzie mieszkać, gdzie pracować? TOP 10

Duże miasto nocą

Wszyscy narzekamy na swoje życie, a stare dobre powiedzenie, które mówi „wszędzie dobrze tam, gdzie nas nie ma” sprawia, że zaczynamy się zastanawiać nad tym, gdzie mogłoby być nam lepiej. Gdzie dałoby się żyć spokojniej, mieć dobrą pracę i po prostu lepiej żyć. Czy są takie miejsca? Z pewnością są i już nie raz prowadzono takie rankingi. Gdzie więc najlepiej byłoby żyć?

1. Norwegia

O Norwegii i tym co się tam dzieje, sporo się ostatnio mówi, ale mimo wszystko, według rankingów jest to kraj o najwyższym wskaźniku rozwoju. Ludzie żyją tam dłużej, są spokojniejsi i nie ma tam problemów ze znalezieniem pracy. Nic dziwnego, że wielu Polaków decyduje się na wyjazd do Skandynawii, która wydaje się być im bardzo atrakcyjna. Trzeba jednak pamiętać, że to kraj, w którym zima szybko nas dopada, a dni bywają bardzo krótkie. Dla miłośnikow słońca i ciepła może to być nie najlepszy wybór.

Norwegia - Oslo

2. Szwajcaria

Kraj, który swego czasu w rankingach skoczył bardzo w górę. Jest wysoko oceniany pod względem rządów. Panuje tam względny spokój, a ludzie są przyjaźnie nastawieni. Choć ceny bywają tam wysokie, to nikt nie narzeka, a o znalezienie pracy nie jest trudno. Praca, pracą, ale można też tam znaleźć wiele ciekawych atrakcji, szczególnie w Alpach, gdzie można spędzić przyjemnie czas zarówno na sportowo, jak i bardziej leniwie.

podobne:  Książki fantasy dla nastolatków - 3 ciekawe pozycje w księgarniach internetowych

Szwajcaria - góry

3. Australia

Kraj ten wykazuje się dużym wskaźnikiem rozwoju społecznego. Wysoko plasuje się także pod względem edukacji oraz poczucia wolności osobistej. Procent studiujących Australijczyków jest naprawdę duży, a i oni sami uważają, że ich kraj jest dobrym miejscem do życia także dla emigrantów. Mają także bardzo wysoki poziom opieki zdrowotnej, a ich centra kultury wciąż się rozwijają. Słynne Sydney jest licznie i często odwiedzane.

Australia - Sydney

4. Dania

Jest to kraj przede wszystkim bardzo przyjazny, jeżeli chodzi o biznes, dlatego też jeżeli myśli się o zakładaniu firmy i rozwoju, z pewnością można pomyśleć o Danii. Ładne widoki, długie życie i możliwość rozwoju własnej kariery z pewnością jest dużym plusem dla tych, którzy chcą szukać własnego miejsca na świecie. Najczęściej wybieranym miastem jest w Danii Kopenhaga, będąca jednocześnie stolicą i największym miastem kraju.

Dania - Kopenhaga

5. Nowa Zelandia

Ten kraj może pochwalić się głównie tym, że posiada bardzo niski wskaźnik przestępczości. Jeżeli więc chce się założyć rodzinę i żyć w miejscu bezpiecznym i spokojnym – Nowa Zelandia jest idealnym wyborem. Emigranci są tam mile widziani, choć kwestie zarobków nie są już aż tak optymistyczne. Stolicą Nowej Zelandii jest Wellington, jedno z najbardziej zaludnionych miast kraju. Trzeba też pamiętać, że średnia temperatura nie przekracza tam kilkunastu stopni. Dla osób lubiących cieplejsze klimaty może to być wadą. Z drugiej strony przez swój niezwykły urok Nowa Zelandia często wybierana jest przez filmowców, choćby w trakcie kręcenia „Władcy Pierścieni” czy też ostatnich „Gwiezdnych Wojen”.

podobne:  Jaki kurs zrobić? Zwiększ swoje szanse na rynku pracy

Nowa Zelandia

6. Niemcy

Niemcy nadal znajdują się w na liście najlepszych miejsc do życia, choć po ostatnich zdarzeniach, jak liczne ataki terrorystyczne czy problemy z imigrantami, można mieć wątpliwości co do wyboru tego kraju. Fakt jednak pozostaje faktem – można tam znaleźć dobrze płatną pracę, opieka zdrowotna jest na wysokim poziomie, a ich gospodarka jest jedną z najsilniejszych na świecie. Stąd też tak duży napływ imigrantów, który niestety znacząco popsuł poczucie bezpieczeństwa w tym państwie.

Niemcy - Brama Branderburska

7. Finlandia

Kolejny obok Norwegii kraj skandynawski. Można tam rozwinąć skrzydła pod względem biznesowym, a także nie można zapominać o tym, że edukacja, jak i bezpieczeństwo również stoją na wysokim poziomie. Niskie koszty przy zakładaniu firmy zdecydowanie zachęcają inwestorów oraz badaczy, by ci mogli się swobodnie rozwijać. To piękny kraj, choć wybierając miejsce do życia dla siebie, najlepiej zdecydować się na południowe krańce państwa ze względu na dość surowy, chłodny klimat, długie zimy i krótkie dni.

Finlandia - park w Helsinkach

8. Stany Zjednoczone

Także znalazły swoje miejsce w rankingu. Dla wielu ten kraj nadal wiąże się z możliwością spełnienia „amerykańskiego snu”. USA ciągle się rozwija, a że jest to duże państwo z pewnością można znaleźć też miejsce dla siebie. Stany Zjednoczone to nadal bardzo popularny kierunek emigracji, choć ostatnimi czasy problemy gospodarcze i załamania rynkowe dość dotkliwe uderzyły w mieszkańców. Dodając do tego obawy związane z atakami terrorystycznymi sprawiają, że USA nie jest już rajem dla każdego.

podobne:  Jak wybrać biurko do pracy przy komputerze?

Stany Zjednoczone - Statua Wolności

9. Kanada

Kanada to obok USA kolejny kraj chętnie wybierany przez emigrantów, którzy chcą opuszczać stary kontynent. Wyróżnia się poszanowaniem wolności osobistej oraz wysokim poziomem edukacji. Jeżeli szuka się dobrego miejsca do życia, Kanada jest dobrym wyborem, a szczególnie jedno z jej miast, jakim jest Vancouver. Jest to miasto typowo portowe w dodatku otoczone górami, co czynie je naprawdę atrakcyjnym miejscem i pod względem turystycznym i pod względem gospodarczym.

Kanada - Vancouver

10. Holandia

Jest to państwo bardzo często wybierane przez emigrantów oraz tych, którzy szukają pracy sezonowej. Z pewnością można tam dobrze żyć, znaleźć dobrą pracę i rozwinąć się. Holandia bardzo dobrze wypadła pod względem kapitału społecznego, a dodatkowo panuje tam wzajemne zaufanie oraz wysoki poziom bezpieczeństwa, co dla mieszkających tam ludzie jest naprawdę ważne. Najbardziej atrakcyjnym miastem do życia jest z pewnością stolica Holandii, Amsterdam będący jednocześnie centrum kultury i turystyki.

Holandia - pole tulipanów

To kraje, które w różnych rankingach zajmują różne miejsca, ale najczęściej się powtarzają. Czy rzeczywiście są tak dobre dla ludzi do życia i rozwoju? To już weryfikuje samo życie.

komentarze: 5

  1. Kanada dopiero na 9.? Czytałam, że to kraj, w którym życie się najlepiej. Widziałam, że był na pierwszym miejscu. No i mają super premiera 😉 nie to co u nas…

  2. W krajach skandynawskich się fajnie żyje bo jest dobry socjal, ale jakbym miała zmieniać miejsce zamieszkania to wybrałabym Włochy albo Hiszpanię. Tam jest pięknie i, co najważniejsze, przez większość czasu słonecznie. A ja jestem ciepłolubna.

  3. Ja nie wyobrażam sobie wyjazdu za granicę, w sensie przeprowadzki. Mogę podróżować do innych krajów, ale nie tam mieszkać. Kocham Polskę i mimo, że nie jest tu zbyt idealnie – zostaję.

  4. Patriotyzm to chyba coś co mnie dotknęło nie tylko ostatnio. Zwiedzanie zwiedzaniem, ale życie w obcym kraju to już całkiem nie dla mnie – tutaj mam rodzinę i bliskich znajomych. Zresztą zaczynanie od „zera” jest tylko dla bardzo zdeterminowanych.

  5. W Polsce jest niesamowicie i wspaniale. Życie toczy się optymistycznie i pozytywnie. Uwielbiam mieszkać i żyć w Wałczu – mieście o dużym powiecie ponieważ jest świetna i zróżnicowana przestrzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.