Popularne restauracje, bistra, kawiarnie w Katowicach

Restauracja

Wybierasz się do Katowic i nie wiesz, gdzie zjeść coś smacznego? A może mieszkasz na Śląsku, lecz ciągle chodzisz do tych samych knajpek? Mamy dla ciebie kilka sprawdzonych propozycji.

Kafej

Zaczniemy od najlepszego miejsca na śniadanie, czyli od kawiarni Kafej. To nieduża knajpka z efektowną antresolą, w której serwują równie pyszną kawę, co bajgle. A oprócz tego jajka w różnych wydaniach, gofry, tosty… Co tylko chcesz! Kafej znajdziesz przy ul. Chorzowskiej, w centrum Katowic, tylko od razu ostrzegamy, że z miejscem parkingowym może być trudno. Ale to nic, wystarczy, że zaparkujesz przy Międzynarodowym Centrum Kongresowym i wybierzesz się na krótki spacer krajoznawczy. Jako ciekawostkę dodamy, że 5 polecanych restauracji w Katowicach opisano tutaj i Kafej znalazł się w tym zestawieniu.

Souvlaki Bar

Po śniadaniu przyszedł czas na lunch. Gdzie tym razem skierować swoje kroki? Na ulicę Francuską, na której znajduje się Souvlaki Bar, czyli grecka knajpka serwująca aromatyczne i sycące zestawy lunchowe w korzystnej cenie. Zresztą nie tylko na lunch warto się tam wybrać, bo i obiadem z pewnością nie pogardzisz. A jeśli jesteś latem w Dolinie Trzech Stawów, to wybierz się na Sztauwajery, gdzie Souvlaki Bar ma swój punkt mobilny.

Krystynka wraca z Wiednia

Masz ochotę na bardziej tradycyjny, lecz równie smaczny obiad? W takim razie Krystynka wraca z Wiednia to idealny wybór dla ciebie! Jest to restauracja znajdująca się przy ulicy Kościuszki, która codziennie serwuje inne dania obiadowe. Oprócz tego ma kilka stałych pozycji w menu, takich jak (jakżeby inaczej!) sznycel po wiedeńsku.

Nie raz przekonaliśmy się o tym, że jest tam smacznie, tanio i świeżo.

Bistro Oficyna

Bistro Oficyna to kolejny projekt najbardziej znanego, katowickiego kucharza, czyli Marcina Czubaka, który zasłynął jako finalista słynnego programu Top Chef. Warto wiedzieć o tej knajpce, szczególnie że raczej przypadkowo się tam nie zabłąkasz. Bistro Oficyna znajduje się przy ulicy Teatralnej, ale wejście jest od ulicy Moniuszki. Dlatego GPS w dłoń i czym prędzej spiesz się na szybki lunch, wykwintny obiad czy romantyczną kolację.

W tej knajpce nawet placki ziemniaczane serwowane są tak, że wyglądają jak z pięciogwiazdkowej restauracji. Chcesz smacznie zjeść? To na co jeszcze czekasz?

Restauracja

Burgi

Teraz trochę zmienimy klimat, bo chcielibyśmy polecić ci burgerownię. Knajpek, które w Katowicach serwowały burgery, jeszcze do niedawna było wiele, dziś pozostało kilka najwytrwalszych, jak kultowy już Mad Mick. Ale my dziś chcemy napisać o restauracji znajdującej się na uboczu, w dzielnicy Ligota, do której przyjeżdżają osoby spragnione pysznego jedzenia z całego miasta.

Menu w Burgi jest proste – to kilka propozycji burgerów, frytki i danie miesiąca. I w tej prostocie tkwi siła, bo jeśli nie zarezerwujesz tam stolika, to możesz… odejść z kwitkiem.

Pizza w Katowicach

Chcesz spróbować prawdziwej włoskiej pizzy? W takim razie wybierz się do Katowic. I tutaj przyznamy, że pizza to nasz konik i nie jesteśmy w stanie wybrać jednego bistro, dlatego mamy ich kilka. Ale możesz za to w pełni ufać naszym rekomendacjom.

Gdzie na pizzę w Katowicach? W centrum polecamy trzy miejsca: Pizzę z pieca na ulicy Staromiejskiej, Len Arte na ulicy Mariackiej oraz Vera Napoli na ulicy Warszawskiej. Jeśli jesteś już w Ligocie, to koniecznie odwiedź La Vinerię, włoską restaurację w Panewnikach. Natomiast w Piotrowicach znajdziesz nie tylko pyszną pizzę, ale jeszcze rzemieślnicze lody – to wszystko w Manufakturze Marcello.

1 komentarz

  1. Kafej od roku rozkopany… Ale na 3 maja otworzył się teraz słodki Kafej z wypiekami, wnętrze mają BOSKIE. Souvlaki Bar zaś nie przetrwało pandemii i się zamknęli. 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.