5 miejsc, które warto zobaczyć w Nowym Jorku

Jesień w Central Parku

Nowy Jork to miasto, w którym za każdym razem można odkryć coś nowego. Nieistotne, czy jesteśmy tam pierwszy czy któryś, zawsze będzie coś co nas zaskoczy. I nie będą to jedynie monstrualnych rozmiarów budynki. Co każdy turysta powinien zobaczyć w Nowym Jorku?

Central Park

To miejsce każdemu kojarzy się z Nowym Jorkiem. Położony w samym sercu Manhattanu park, zadowoli każdego zmęczonego zwiedzaniem turystę. Można tu poleżeć na trawie, wynająć łódkę, karmić kaczki, ale też spotkać kogoś z pierwszych stron gazet. Będąc w Central Parku na pewno będziemy mieli dziwne wrażenie, że skądś znamy charakterystyczne jego miejsca. To tutaj błąkał się Kevin ze znanego świątecznego filmu, to tutaj kręconych jest większość nowojorskich produkcji. W Central Parku można też trafić na polski akcent. Jest tam pomnik Władysława Jagiełły, który niedawno został odnowiony.

podobne:  Wspólne konto bankowe - wady i zalety

Jesień w Central Parku

Times Square

To kolejne filmowe miejsce Nowego Jorku. Mówi się, że prawdziwi nowojorczycy nienawidzą tego miejsca. Dlaczego? O ile w dzień można tam jeszcze normalnie się poruszać, o tyle wieczorem, kiedy tylko robi się ciemno, nie ma szans, żeby normalnie przejść przez ulicę. Trzeba po prostu poruszać się z prądem, a często trwa to kilkadziesiąt minut. Dlatego turyści lubią to miejsce? Ze względu na neony, Broadway i pobliskie Muzeum Figur Woskowych. W nocy trudno tutaj odróżnić porę, ze względu na jasność, jaką emitują reklamy.

Widok na Times Square

Wall Street

Każdy powinien zobaczyć najbardziej znaną na świecie biznesową dzielnicę. Giełda to jedno z najbardziej rozpoznawalnych budynków w Nowym Jorku. Nie można też zapominać o pomniku Szarżującego Byka. Bez zobaczenia go i bez dotknięcia w wiadome miejsce, wizyta w Big Apple po prostu się nie liczy. Zresztą lepiej to zrobić, jeśli chcemy wrócić jeszcze kiedyś do Nowego Jorku. Tak przynajmniej wynika z miejskich legend.

podobne:  Gdzie szukać tanich biletów na koncerty, imprezy?

Finansowa dzielnica Nowego Jorku

WTC Memorial

To jedno z najbardziej poruszających miejsc w tym wielkim mieście. Muzeum poświęcone tragedii z 11.09.2001 na każdym zrobi wrażenie. Nie można tam robić wielu zdjęć ze względu na szacunek do ofiar, ich rodzin, a także wielu materiałów osobistych, jakie można tam zobaczyć. Chyba nie ma osoby, która wyszłaby z tego muzeum nie płacząc. Osoby pracujące w tym miejscu zadbały nawet o stojące w każdym rogu chusteczki. Kiedy wyjdziemy z muzeum możemy zobaczyć One World Trade Center, który powstał po atakach terrorystycznych. Na pewno rzucą się nam też w oczy miejsca, w których stały kiedyś legendarne bliźniacze wieże.

Muzeum 9/11

Brooklyn Bridge & DUMBO

To prawdopodobnie najbardziej znany most na świecie. Łączy on Manhattan z Brooklynem. Nie ma nowojorskiego filmu bez bohaterów poruszających się po tym moście. A robi on duże wrażenie, nie tylko ze względu na rozmiary, ale też i widoki na panoramę Manhattanu. Kiedy dotrzemy na Brooklyn, możemy zobaczyć DUMBO ( Down Under the Manhattan Bridge Overpass). Jest to dzielnica na Brooklynie skąd można podziwiać piękne widoki na Manhattan. Turyści twierdzą, że przypomina ona nieco europejskie miasta. Mnóstwo tam kawiarni, knajpek, parków i punktów widokowych. Warto zerknąć na Manhattan z tego magicznego miejsca nad East River.

podobne:  Pompy ciepła — zalety. Dla kogo pompa ciepła?

Brooklyn Bridge

komentarze: 2

  1. Byu0142em, i jest jak na filmach, to wu0142au015bnie podoba mi siu0119 a Stanach…. wszystko jest tak jak na filmach i inne niu017c w Europie => praktyczniejsze, wiu0119ksze, wygodne, celebrowane 😉 !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.