Do czego służy sprzęt fitness?

Fitness sprzęt

Nasze społeczeństwo zdało sobie sprawę, że aktywność fizyczna jest bardzo ważna, nie tylko dla utrzymania odpowiedniej sylwetki, ale także dla naszego zdrowia. Jeśli nie chcemy uczestniczyć w zajęciach grupowych, możemy nabyć odpowiedni sprzęt do ćwiczeń domowych. W sklepach znajdziemy mnóstwo przyrządów do fitnessu. Co wybrać? Jak używać poszczególnych akcesoriów?

Jaki sprzęt fitness?

Jeśli fitness rozumiemy jako ogólną gimnastykę rekreacyjną, pomagającą wzmocnić mięśnie oraz poprawiającą kondycję, to sprzęt fitness (przykład: www.tb-polska.pl) będzie zespołem różnorakich przyrządów przydatnych podczas treningu cardio i muscle. Wśród sprzętu do ćwiczeń znajdziemy zarówno niewielkie, niepozorne akcesoria, jak i duże zespoły urządzeń, które bardziej sprawdzą się w siłowni lub klubie fitness niż w domu.

podobne:  Producenci parków trampolin i sal zabaw — lista polecanych

Fitness sprzęt

Jak dobrać akcesoria do ćwiczeń?

Najpopularniejsze i zarazem najprostsze urządzenia do treningu domowego to mata do ćwiczeń, małe gumowe piłeczki, taśmy gumowe, ciężarki, manżety, czy skakanka. Ich używanie nie wymaga specjalistycznej wiedzy, a zastosowanie jest dość szerokie – pozwalają na wykonanie wielu różnorodnych ćwiczeń.

Bardzo ważne – w przypadku akcesoriów ze zróżnicowanym oporem – jest dobrać takie urządzenia, by korzystanie z nich nie sprawiało ćwiczącemu bólu i nie wymagało nadmiernego użycia siły.

Równie popularny sprzęt fitness, dość często używany w domowych warunkach, to wszelkiego rodzaju piłki lekarskie i rehabilitacyjne. Te ostatnie są chętnie stosowane przede wszystkim przez kobiety ciężarne, ponieważ dzięki takiej piłce mogą one odciążyć zmęczony kręgosłup oraz wzmocnić te partie mięśni, które najbardziej narażone są na wysiłek podczas porodu. Piłki te występują w różnych rozmiarach i należy wybrać taką, by siedząc na jej środku, stopami swobodnie dotykać podłogi.

podobne:  Crossfit - co to jest, dla kogo, jakie daje efekty?

Urządzenia treningowe do domu

Bardziej skomplikowany, cięższy sprzęt fitness to większe stacje treningowe. Wymienić tu należy zarówno systemy podwieszane, w których główne obciążenie i „przyrząd” ćwiczeniowy stanowi nasze ciało, jak i tak zwane atlasy, czyli maszyny przeznaczone do treningu siłowego. Jeśli chcemy ćwiczyć mięśnie, a nie mamy w domu miejsca na cały zespół sprzętów z tej kategorii, warto rozważyć zakup jednego urządzenia, które pomoże nam w pracy nad konkretnym zespołem mięśni.

Co daje sprzęt do ćwiczeń?

Odpowiadając na pytanie zawarte w temacie: sprzęt fitness służy do ogólnego rozwoju i rekreacji, pomaga zachować dobrą kondycję fizyczną, zdrowie oraz szczupłą sylwetkę, wzmacnia mięśnie, poprawia krążenie krwi, pomaga w rehabilitacji i sprawia, że ćwiczyć możemy zawsze i wszędzie – nawet w domowym zaciszu, czy na spacerze! Różnorodna oferta sprzętu fitness powoduje, iż każdy znajdzie akcesoria odpowiednie dla siebie i dopasuje zestaw ćwiczeń dostosowany do swoich potrzeb, oczekiwań i możliwości.

podobne:  Gdzie kupić mieszkanie na wynajem we Wrocławiu? Najciekawsze inwestycje deweloperów z Wrocławia!

Dostępność sprzętów oraz ich rozsądna cena sprawiają, iż w dzisiejszych czasach niemal każdy posiada w domu akcesoria sportowe do własnego użytku. To bardzo ważne, zwłaszcza w sytuacji, gdy większość dnia spędzamy w pozycji siedzącej, przed komputerem.


Jeśli brakuje nam pomysłów, w jaki sposób używać posiadany sprzęt do ćwiczeń, w internecie znajduje się wiele portali z przykładowymi ćwiczeniami, czy nawet skomponowanymi całymi treningami. Zwłaszcza z takiej wiedzy skorzystać, zwłaszcza na początku, gdy jeszcze nie do końca znamy możliwości zakupionych urządzeń.

komentarze: 2

  1. Jak poszłam do klubu fitness to miałam problem z tym, żeby się połapać co do czego jest 😀 w końcu zapisałam się na zumbę, a do domu kupiłam rowerek stacjonarny i tak ćwiczę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.