Zobacz

  Gdzie jechać na wakacje? Pomysły na tanie i bezpieczne wakacje

  Autor dodano 20 maja 2016

  Zastanawiasz się gdzie jechać na wymarzony urlop? Myślisz o tanim i bezpiecznym pomyśle na wakacje? Poniżej  znajdziesz listę krajów, które warto odwiedzić, ze względu na niskie ceny oraz  bezpieczeństwo. W końcu każdy kto jedzie na wakacje chce czuć się bezpiecznie.

  1. Polska – udane, bezpieczne wakacje

  Polska  w obecnych czasach to przede wszystkim bezpieczny kraj. Wszyscy, którzy chcą spędzić wakacje w Polsce posiadają duży wachlarz możliwości. Jeżeli lubisz góry, warto wybrać się w Bieszczady lub do Zakopanego. Jeżeli lubisz morze, musisz jechać do jednego z polskich kurortów. Piaszczysta plaża, piękne morze i super atrakcje gwarantowane. Dla fanów jezior zdecydowanie najlepszym kierunkiem będą Mazury. Ogromnym plusem jest również waluta –  nic nie tracimy na wymienianiu gotówki. W końcu płacimy polskimi złotówkami!

  Gdańsk - polski kurort nad morzem

  2. Malta – spokojne wakacje na wyspie

  To niewielkie państwo, które leży na kilku wyspach w pobliżu włoskiej Sycylii. Jest to jeden z najlepszych kierunków wakacyjnych. Na Maltę można lecieć za niewielkie pieniądze, dlatego wakacje w tym kraju będą na pewno tanie i bezpieczne. Jeżeli lubisz wyspy, morze Śródziemne i chcesz odpocząć od najbardziej obleganych przez turystów krajów, musisz lecieć na Maltę.

  Słoneczna Malta na wakacje

  3. Grecja – wielkie, greckie wakacje

  Każdy kto lubi słońce, piękne widoki, architekturę, otwartych i uśmiechniętych ludzi musi odwiedzić Grecję. Ten kraj ma wiele atrakcji do zaoferowania w niskich cenach. Dodatkowo coraz częściej można zakupić tanie bilety lotnicze. Grecja to kontynent ale również ogromna liczba wysp. Jeżeli nie byłeś w Grecji, musisz ją odwiedzić.

  Santorini - gracka wyspa na wakacje

  4. Albania – morze i góry w wakacje

  Kraj leżący na Bałkanach, w południowo-wschodniej części Europy. Albania leży nad morzem Adriatyckim. Kraj ten jest jednym z bezpieczniejszych na świecie, w dodatku mało obleganym przez turystów. Albania jest państwem śródziemnomorskim, gdzie serwowane są potrawy tradycyjne, znajdziesz tam również zabytki, góry, jeziora i piękne plaże. Jeżeli lubisz morze i góry, Albania będzie strzałem w dziesiątkę!

  Albania - pomysł na wakacje

  5. Czarnogóra – serce Bałkanów na wakacje

  Państwo, które leży w Europie południowej. Czarnogóra to piękny i tani kraj. Na jego terytorium podziwiać można góry jak i morze. Zdecydowanie więcej tutaj dzikiej natury niż w pobliskiej Chorwacji. Czarnogóra to wąskie uliczki, starożytne miasta, czyste jeziora, piękne plaże, małe, przydrożne sklepiki oraz uśmiech i serdeczność tubylców. Ogromnym plusem tego kraju jest brak dużej ilości turystów oraz bezpieczeństwo.

  Słoneczna Czarnogóra

  6. Słowenia – ukryty, tani raj na wakacje

  Słowenia leży w Europie, granicząc z Włochami, Austrią i Chorwacją. Jest małym państwem, o którym rzadko pamiętają turyści co jest ogromnym błędem. Na Słowenii znajdziesz piękne plaże, wysokie góry, morze Adriatyckie i cudowne jeziora. Atrakcją mogą być również sławne jaskinie oraz baśniowe zamki. Albania to tani i bezpieczny kraj, który warto wziąć pod uwagę planując wakacyjny wyjazd.

  Słowenia - pomysł na wakacje


  Niestety coraz częściej słyszy się o zamachach terrorystycznych w krajach odwiedzanych przez turystów. Dużo osób decyduje się na wakacje w Polsce lub państwach, gdzie nie doszło do tej pory do żadnych zamachów. Jeżeli chcesz wyjechać na wakacje, gdzie będziesz się czuć bezpiecznie i nie wydasz dużych pieniędzy, weź pod uwagę powyższe propozycje. Czy już wiesz gdzie pojechać na wymarzone i tanie wakacje?

  2 Comments

  1. Bożena Jarocka

   4 października 2016 at 12:20

   Nie wiedziałam, że tak pięknie jest w Czarnogórze! Koniecznie muszę tam pojechać. Może za rok się uda?

  2. niestrudzona_podróżniczka

   31 października 2016 at 16:25

   Często marzę o tym, by odpocząć od wszechobecnego zgiełku i otaczającego hałasu. Dla mnie chyba najspokojniejsze wakacje byłyby na Malcie. Chętnie zwiedziłabym też Czarnogórę i Słowenię…a najlepiej wszystkie kraje i wyspy;-)

  Leave a Reply

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *