Gdzie na narty w Polsce?

Narciarz na stoku

Sezon zimowy nadal trwa i choć pogoda za oknem bywa kapryśna i jest nie do końca związana z właściwą porą roku, to mimo wszystko sezon turystyczny w górach ma się bardzo dobrze i co roku nie można narzekać na tłumy znajdujące się na stokach narciarskich. Które miejsca są najbardziej popularne i najchętniej wybierane przez miłośników narciarskiego szaleństwa?

1. Białka Tatrzańska

Jest to miejscowość, która od lat króluje we wszystkich zestawieniach i nie ma w tym nic dziwnego. To, czym najbardziej zachwyca każdego narciarza, to fakt iż, znajdują się tam liczne, doskonale przygotowane stoki narciarskie.

Jest to miejsce ze świetnie rozwijającym się ośrodkiem narciarskim w Polsce i choć większość stoków jest tam bardzo łagodnych, to są one świetnie utrzymane, szerokie i doskonale przygotowane, dzięki czemu świetnie nadają się na rodzinne wypady oraz dla początkujących narciarzy. Bardziej doświadczeni także znajdą coś dla siebie.

2. Krynica Zdrój

Krynica Zdrój, a konkretnie Jaworzyna Krynicka może poszczycić się wieloma ciekawymi trasami zjazdowymi, z czego znaczna większość przeznaczona jest dla rodzin, zwłaszcza z dziećmi, jednak nie tylko oni mogą cieszyć się jazdą na nartach.

Znajdują się tam również trasy i stoki, na których świetnie odnajdą się ci bardziej doświadczeni narciarze i snowboardziści. Nie można też zapomnieć o kolei gondolowej i wyciągach krzesełkowych, które wynoszą narciarzy na początki trasy.

3. Kasprowy Wierch

Kasprowy Wierch to pierwsza Polska góra posiadająca swoje trasy narciarskie, jednocześnie o czym warto wspomnieć, swoimi warunkami naturalnymi bardzo przypomina te alpejskie, co można uznać za fakt przemawiający na jego korzyść.

Znajdują się tam trasy zjazdowe i nartostrady. Można również skorzystać z tras w Kotle Goryczkowym i Gąsienicowym. Sam wjazd na górę jest bardzo dobry, choć na trasie może być dość tłoczno. Mimo wszystko zdecydowanie warto.

Wyciąg na Kasprowy Wierch

4. Czarna Góra

To miejscowość znajdująca się w Sudetach i choć jest mniej rozwinięta od Białki, to jednak nie może narzekać na brak popularności, tym bardziej, że jest to jeden z najbardziej nowoczesnych ośrodków w tym regionie.

Można tam znaleźć liczne trasy zjazdowe o różnych stopniach trudności, więc każdy może znaleźć coś dla siebie, w zależności od stopnia zaawansowania. Znajdują się tam również trzy koleje linowe oraz orczykowe. Trasy narciarskie są dobrze przygotowane i świetnie wkomponowują się w krajobraz.

5. Dwie Doliny

Chodzi tu przede wszystkim o dwie miejscowości – Muszynę i Wierchomlę. Jest to jedno z najbardziej oryginalnych połączeń, tworzących specyficzny ośrodek dla sportów zimowych. Obecnie zaliczana jest to najdynamiczniej rozwijających się środków, z licznymi trasami zjazdowymi, wyciągami krzesełkowymi i wyciągami orczykowymi.

Jest to jednocześnie jeden z największych kompleksów w Polsce, ponieważ zajmuje aż 100 hektarów, na których można znaleźć trasy zjazdowe, punkty serwisowe, wyciągi, wypożyczalnie i inne miejsca ściśle związane ze sportem. Co ważne – dzięki właściwemu rozmieszczeniu tras i ośrodków, na stokach nie ma tłumów.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.