Jedzenie w Szczyrku? Lista restauracji w Szczyrku przyjaznych narciarzom

Gorące pierogi na talerzu

Góry to nie tylko szlaki i stoki narciarskie, ale przede wszystkim wspaniały klimat, który wiele z nas, chciałoby dostać również na talerzu. Odwiedzając górskie strony, zwłaszcza z zamiarem zjeżdżania na stoku, trzeba zadbać o ciepły i wartościowy posiłek, który doda nam energii. Poza tym warto skosztować górskich przysmaków, których nie jada się na co dzień. Gdzie można dobrze zjeść w Szczyrku? Odpowiedź na to pytanie, znajdziecie poniżej.

  1. Restauracja Beskid Sport Arena
  2. Restauracja Green Pub Sjesta
  3. Pierogarnia Bracka
  4. Gospoda Polska
  5. Buon Appetito

1. Restauracja Beskid Sport Arena, Grzybowa 1

Ponieważ górskie, mroźne powietrze zaostrza apetyt, narciarze często szukają miejsca na stoku, gdzie mogliby wrzucić coś na ząb. Dlatego idealnym rozwiązaniem, będzie  restauracja w Szczyrku blisko tras narciarskich (Beskid Sport Arena), gdzie narciarze mogą zjeść pożywny, ciepły posiłek i nie oddalać się przy tym od stoku. W tym miejscu goście mogą skomponować swój własny posiłek, korzystając przy tym zarówno z zimnej, jak i ciepłej płyty. Menu opiera się na regionalnych beskidzkich smakach. Można skosztować wyśmienitych pierogów, różnego rodzaju mięs, dań wegetariańskich czy przyrządzonych na słodko. Na zmarzniętych narciarzy czeka również aromatyczna kawa, gorąca czekolada, pyszny, górski grzaniec oraz smakowity deser.

2. Restauracja Green Pub Sjesta, Myśliwska 13

Zwolennicy bardziej egzotycznych smaków, niż te górskie, znajdą tutaj miejsce dla siebie. Skosztują znakomitej włoskiej i meksykańskiej kuchni. W menu znajdują się również przysmaki kuchni polskiej. Przyjemny wystrój oraz nastrojowa muzyka, pozwolą się zrelaksować i nabrać sił na dalsze szaleństwa na stoku. Również z tego miejsca, narciarze nie będą mieli daleko do stoku. Nie zapomniano także o dzieciach, dla których stworzono specjalny kącik zabaw.

3. Pierogarnia Bracka, Myśliwska 34

Jest to miejsce cieszące się ogromną popularnością ze względu na wyborne pierogi. Każdy znajdzie coś dla siebie. Dla gości przygotowywane są tradycyjne pierogi z mięsem, ruskie, ze szpinakiem i serem, z soczewicą oraz z kapustą i grzybami. Najmłodszym odwiedzającym z pewnością przypadną do gustu pierogi na słodko z jagodami, jabłkami i cynamonem, truskawkami, malinami oraz z białym serem. Do tego przyjemny klimat lokalu, miła obsługa i łagodna muzyka umilają czas oczekiwania na potrawy.

4. Gospoda Polska, Myśliwska 46

To jedna z największych restauracji góralskich w Polsce. Zbudowana z belek, bez użycia ani jednego gwoździa, pokryta strzechą. Znajduje się w centrum miasta, skąd turyści szybko dotrą na górskie szlaki oraz wyciągi narciarskie. Restauracja słynie z pysznej, regionalnej kuchni, którą zachwycają się nie tylko odwiedzający ją turyści, ale także największe polskie gwiazdy. Panuje tu iście góralski i niepowtarzalny klimat. Głodni i zmarznięci narciarze mogą tu zjeść pyszne dania mięsne jak golonka, steki wołowe, pożywne i rozgrzewające zupy jak rosół, kwaśnica czy żurek z jajem. Znajdzie się również coś na słodko jak domowa szarlotka, kisiel z owoców leśnych czy Pana Cota.

Kwaśnica z mięsem

5. Buon Appetito, Myśliwska 19

To idealne miejsce dla dzieci, gdzie zjedzą znakomitą pizzę przygotowywaną w piecu opalanym drewnem. Lokal serwuje kuchnię włoską, gdzie oprócz wyśmienitej pizzy można skosztować perfekcyjnie przygotowanych dań z makaronu, sałatek czy naleśników na ostro. Dzieci, oczekując na swoje zamówienie, z pewnością nie będą się nudzić, gdyż przygotowano dla nich specjalny kącik zabaw. Zmarznięci i głodni narciarze ogrzeją się tu przy cieple kominka oraz zregenerują siły pożywnymi potrawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.