Katowice na weekend: gdzie spać, gdzie jeść, co zobaczyć?

Widok na spodek w Katowicach

Katowice, jako stolica województwa śląskiego, jest jednocześnie największym miastem metropolii. Od wielu lat nie jest to już typowa miejscowość górnicza, a liczna dostępnych ciekawych atrakcji tylko rośnie. Co warto zwiedzić w Katowicach? Jakie są polecane knajpy i restauracje? Gdzie warto się zatrzymać z Katowicach?

Dlaczego warto odwiedzić Katowice na weekend?

Katowice jako kierunek weekendowy nie wydają się wyborem oczywistym, jednak jak się okazuje, miasto ma bardzo wiele do zaoferowania. Dodatkowym plusem jest także fakt, iż mamy tutaj do czynienia z całą metropolią, która jest na tyle dobrze skomunikowana, że z łatwością można dostać się do dowolnej sąsiadującej miejscowości. Jadąc do Katowic, warto zapoznać się także z atrakcjami dostępnymi poza nią. Co robić w Katowicach możesz sprawdzić na mangopress.pl, jak się bowiem okazuje, możliwości jest wiele. Dostępność miejsc noclegowych i licznych punktów gastronomicznych pozwala na ciekawe spędzenie weekendu.

podobne:  Co zwiedzić w Katowicach? 5 miejsc wartych odwiedzenia

Co zwiedzić w Katowicach?

Jako stolica województwa i jednocześnie największe miasto w regionie, Katowice oferują szereg atrakcji, które warto zobaczyć. Dla miłośników historii dostępne są liczna muzea, w tym Muzeum Śląskie, Muzeum Historii Katowic, Galeria Szyb Wilson, Galeria Rondo Sztuki czy Muzeum Historii Gitary. Wyjątkowym miejscem jest Nikiszowiec i Giszowiec, gdzie znaleźć można stare zabytkowe dzielnice. Niewątpliwie wartym odwiedzenia miejscem jest także Park Śląski, który znajduje się na granicy Katowic i Chorzowa – jest ZOO, Planetarium, Stadion Śląski oraz Park Etnograficzny. Oprócz tego warto odwiedzić także Rynek, Spodek czy też zobaczyć budynek Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Oczywiście atrakcji jest o wiele, wiele więcej, dzięki czemu można zarówno wypocząć, jak i spędzić czas aktywnie.

podobne:  Co zwiedzić w Katowicach? 5 miejsc wartych odwiedzenia

Gdzie można zjeść coś dobrego w Katowicach?

Niewątpliwie w Katowicach nie brakuje barów, restauracji, knajp, kawiarni i wielu innych punktów gastronomicznych. W samym centrum jest ich naprawdę dużo, warto wymienić tu jednak kilka takich miejsc, jak Cafe Byfyj, Synergia dobre miejsce, 8 Stolików jeżeli szukamy miejsca na śniadanie czy kawę. Chcąc zjeść obiad dobrze sprawdzić restauracje Novo (ul Warszawska), Prodiż (ul. Porcelanowa) czy Królestwo (rondo gen. J. Ziętka). Dużą popularnością, jeżeli chodzi o przekąski i desery cieszą się Lody Istne, gdzie oferowane są te smakołyki w czarnych wafelkach z dodatkiem węgla, warto dowiedzieć także Sweet Home Silesia, Cukiernię Europejską czy Mont Blanc Pijalnię Czekolady.

Jakie hotele, motele, miejsca noclegowe w Katowicach?

Katowice posiadają także bardzo bogatą bazę noclegową, wybierając się na weekend do stolicy śląska, nie powinno być problemu ze znalezieniem miejsca na jedną czy dwie noce. Polecany jest choćby Hostel Rynek 7, Pokoje gościnne Zacisze, Twój Hostel, Hotel Katowice Economy, Hostel Katowice centrum czy Hotel Senator. Oczywiście jest tego znacznie więcej, w zależności czy szuka się hotelu, hostelu czy może pokojów gościnnych prywatnych.

podobne:  Co zwiedzić w Katowicach? 5 miejsc wartych odwiedzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.