Co zwiedzić w Katowicach? 5 miejsc wartych odwiedzenia

Spodek widziany nocą

Katowice to stolica Śląska, która w ostatnich latach staje się coraz częstszym miejscem wybieranym przez turystów z innych części Polski. Z miasta typowo przemysłowego, zmienia się na bardziej turystyczne i znacznie bardziej przyjazne. Śląska stolica ma bardzo wiele do zaoferowania i każdy, niezależnie od preferencji jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Oto kilka miejsc wartych zwiedzenia w Katowicach.

1. Katowicki Spodek

Jest to chyba najbardziej charakterystyczna budowla w całym mieście i znana jest każdemu. Mówiąc o Katowicach od razu przychodzi na myśl Spodek, który znajduje się w samym centrum. To nie tylko niezwykła budowla, ale również miejsce organizowania licznych imprez najróżniejszego rodzaju, od koncertów, przez konwenty, po imprezy sportowe. Należy również wspomnieć o pomniku Powstańców Śląskich, który znajduje się nieopodal Spodka obok ronda, będący największym i najcięższym pomnikiem w Polsce.

podobne:  Katowice na weekend: gdzie spać, gdzie jeść, co zobaczyć?

Spodek widziany nocą

2. Nikiszowiec

Jest to osiedle robotnicze, które powstało na początku XX wieku, i które jednocześnie jest unikatowym zabudowaniem na skalę europejską. To specyficzne miejsce będące jedną z atrakcji turystycznych Katowic i znajdujące się na liście pomników historii, wpisanym przez prezydenta RP. Nikiszowiec należy również do części szlaku zabytków techniki, jaki rozpościera się na terenie śląska. Centrum osiedla stanowi Plac Wyzwolenia, z którego można wybrać się na spacer między zabudowaniami.

3. Kościół Niepokalanego Poczęcia NMP

Popularnie jest on nazywany Kościołem Mariackim. Jest to neogotycka budowla powstała w drugiej połowie XIX wieku. Wieża nad kopułą sięga 71 metrów, a sam kościół charakteryzuje się również niezwykłym zdobieniem wnętrza. Na wystrój składają się liczne witraże, obrazy o tematyce maryjnej oraz rzeźby. Jest to niezwykłej urody zabytek architektoniczny.

podobne:  Katowice na weekend: gdzie spać, gdzie jeść, co zobaczyć?

4. Park Kościuszki

To jeden z najczęściej odwiedzanych terenów przez mieszkańców Katowic. Znajduje się na obrzeżach centralnych dzielnic, dzięki czemu można tam spokojnie odetchnąć, nacieszyć się widokami i miło spędzić czas. Park zajmuje spory obszar, ponieważ aż 72 ha. Warto również wspomnieć o znajdującej się w parku Wieży Spadochronowej, która jest obecnie pomnikiem poświęconym obrońcom Katowic z 1939 roku, a która była punktem obronnym w czasie wojny, gdy do Katowic wchodziło niemieckie wojsko.

Park w Katowicach

5. Muzeum Hansa Klossa

Jest to muzeum w całości poświęcone serialowi Stawka większa niż życie, które może być nie lada gratką dla fanów słynnego Klossa. Znajdują się tam naturalnej wielkości odlewy bohaterów serialu, jak również liczne eksponaty używane na planie zdjęciowym, w tym zdjęcia i inne pamiątki.Dodatkowo znajduje się tam kawiarnia, stylizowana na lata 40 XX wieku, gdzie można odpocząć, wypić kawę i miło spędzić czas.

podobne:  Katowice na weekend: gdzie spać, gdzie jeść, co zobaczyć?


Katowice mogą zaoferować znacznie więcej, podane wyżej przykłady są tylko niewielkim wycinkiem z tego, co można zobaczyć. Miasto to oferuje całą masę rozrywek pod każdą postacią, znajdzie się więc coś dla tych, co uwielbiają historię, jak i dla tych, którzy wolną bardziej współczesne czasy, jak również i dla tych, którzy chcą się dobrze zabawić.

komentarze: 2

  1. Ja uwielbiam Dolinę Trzech Stawów – jest to doskonałe miejsce dla rodzin z dziećmi, zakochanych par czy miłośników zwierząt. A jeśli na kawę z przyjaciółkami to koniecznie zajrzyj do Centrum na ul. Mariacką – znajdziesz tam pełno klimatycznych kawiarni i pubów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.