Zobacz

  Jak kupić tanio bilety lotnicze?

  Autor dodano 13 grudnia 2016

  Ci, którzy wiedzą, jak wyszukiwać i kupować tanie bilety lotnicze, mogą oszczędzić nawet kilkaset złotych i fundować sobie zagraniczne podróże za grosze. Jak dołączyć do grona takich osób?

  Skoki cen

  Kluczem do sukcesu jest poznanie kilku mechanizmów, według których działają wyszukiwarki – szczególnie lotów tanimi liniami. Pierwszy z nich, to skoki cen. Lot, który o godzinie 10:00 kosztuje 150 zł, o 12:00 może mieć cenę wynoszącą 29 zł. Wynika to z tego, iż wyjściowa kwota – znacznie niższa, niż w przypadku lotów znanymi liniami rejsowych, przykuwa wzrok i zachęca do jak najszybszego bukowania biletu.

  Warto także pamiętać, że ceny będą ulegały największym wahaniom przed weekendem – więcej osób planuje podróż, a w sobotę i niedzielę większość po prostu ma wolne, dzięki czemu zyskuje czas na szukanie ofert i właśnie na tym bazują linie lotnicze.

  Jak szukać biletów lotniczych w internecie?

  Zdarza się również tak, że przez kilka dni cena za bilet pozostaje taka sama. To jednak nie oznacza, że nie może ulec zmianie i to niestety także w drugą stronę, a więc powiększyć się.

  Im wcześniej, tym taniej

  Przy wyszukiwaniu tanich lotów sprawdza się także zasada, że im wcześniej dokona się rezerwacji biletu, tym będzie taniej. Jeśli zatem znamy termin urlopu, warto z wyprzedzeniem zaplanować lot i rozpocząć polowanie na bilety. Tu jednak trzeba uważać – podanie konkretnej daty może spowodować podwyższenie cen, ponieważ w teorii zależy nam na określonym terminie, przez co będziemy bardziej skłonni do zapłacenia wyższej kwoty. Dobrze jest zatem wpisać do wyszukiwarki datę np. o tydzień wcześniejszą, niż rzeczywista i przeklikać oferty „dalej”, aż do momentu uzyskania właściwego terminu.

  Bukuj bilety wcześniej i lataj za grosze

  Bukowanie kilku biletów

  Niektóre linie lotnicze udostępniają informację, ile biletów w tańszej opcji zostało do kupienia. Jeśli w cenie 50 zł zostały 2 sztuki, reszta kosztuje po 100 zł, a my potrzebujemy akurat 5 sztuk, to z dużą dozą prawdopodobieństwa wszystkie bilety zostaną policzone po wyższych cenach. Dobrze jest więc rozbić transakcję na dwie – w pierwszej opcji kupić 2 sztuki tańszych biletów, a później próbować upolować niższe ceny albo zdecydować się na regularną kwotę.

  Konto użytkownika

  Przy bukowaniu biletów, większość linii prosi o utworzenie i zalogowanie się do osobistego konta użytkownika. Jednak wyszukiwanie biletów z poziomu zalogowania, może się wiązać ze wzrostem cen. Strona internetowa zapamiętuje bowiem najczęściej wyszukiwane kierunki podróży oraz daty. Może podsuwać droższe oferty, niż w przypadku wyszukiwania bez zalogowania. Dobrze jest więc najpierw szukać, a logować się w ostatnim kroku bukowania biletu.

  Oszczędzaj na biletach lotniczych i lataj tanio po świecie

  Podróżowanie samolotem za kilka lub kilkadziesiąt złotych jest możliwe, ale wymaga poświęcenia czasu na znalezienie odpowiedniej oferty. Pomocna okaże się wyszukiwarka, obejmująca zarówno ofertę tanich linii lotniczych, jak i popularnych oraz dużych graczy: sprawdź tanie loty na biletylotnicze.itaka.pl. Warto śledzić ceny każdego dnia i w momencie pojawienia się interesującej oferty – bukować bilety i… pakować walizki!

  One Comment

  1. kokarda

   14 lipca 2017 at 11:08

   Polować na okazje! Te wbrew pozorom dość często się zdarzają, należy tylko trzymać rękę na pulsie.

  Leave a Reply

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *