Jak kupić tanio bilety lotnicze?

Z Itaką podróżuj za grosze po całym świecie

Ci, którzy wiedzą, jak wyszukiwać i kupować tanie bilety lotnicze, mogą oszczędzić nawet kilkaset złotych i fundować sobie zagraniczne podróże za grosze. Jak dołączyć do grona takich osób?

Skoki cen

Kluczem do sukcesu jest poznanie kilku mechanizmów, według których działają wyszukiwarki – szczególnie lotów tanimi liniami. Pierwszy z nich, to skoki cen. Lot, który o godzinie 10:00 kosztuje 150 zł, o 12:00 może mieć cenę wynoszącą 29 zł. Wynika to z tego, iż wyjściowa kwota – znacznie niższa, niż w przypadku lotów znanymi liniami rejsowych, przykuwa wzrok i zachęca do jak najszybszego bukowania biletu.

Warto także pamiętać, że ceny będą ulegały największym wahaniom przed weekendem – więcej osób planuje podróż, a w sobotę i niedzielę większość po prostu ma wolne, dzięki czemu zyskuje czas na szukanie ofert i właśnie na tym bazują linie lotnicze.

Jak szukać biletów lotniczych w internecie?

Zdarza się również tak, że przez kilka dni cena za bilet pozostaje taka sama. To jednak nie oznacza, że nie może ulec zmianie i to niestety także w drugą stronę, a więc powiększyć się.

Im wcześniej, tym taniej

Przy wyszukiwaniu tanich lotów sprawdza się także zasada, że im wcześniej dokona się rezerwacji biletu, tym będzie taniej. Jeśli zatem znamy termin urlopu, warto z wyprzedzeniem zaplanować lot i rozpocząć polowanie na bilety. Tu jednak trzeba uważać – podanie konkretnej daty może spowodować podwyższenie cen, ponieważ w teorii zależy nam na określonym terminie, przez co będziemy bardziej skłonni do zapłacenia wyższej kwoty. Dobrze jest zatem wpisać do wyszukiwarki datę np. o tydzień wcześniejszą, niż rzeczywista i przeklikać oferty „dalej”, aż do momentu uzyskania właściwego terminu.

Bukuj bilety wcześniej i lataj za grosze

Bukowanie kilku biletów

Niektóre linie lotnicze udostępniają informację, ile biletów w tańszej opcji zostało do kupienia. Jeśli w cenie 50 zł zostały 2 sztuki, reszta kosztuje po 100 zł, a my potrzebujemy akurat 5 sztuk, to z dużą dozą prawdopodobieństwa wszystkie bilety zostaną policzone po wyższych cenach. Dobrze jest więc rozbić transakcję na dwie – w pierwszej opcji kupić 2 sztuki tańszych biletów, a później próbować upolować niższe ceny albo zdecydować się na regularną kwotę.

Konto użytkownika

Przy bukowaniu biletów, większość linii prosi o utworzenie i zalogowanie się do osobistego konta użytkownika. Jednak wyszukiwanie biletów z poziomu zalogowania, może się wiązać ze wzrostem cen. Strona internetowa zapamiętuje bowiem najczęściej wyszukiwane kierunki podróży oraz daty. Może podsuwać droższe oferty, niż w przypadku wyszukiwania bez zalogowania. Dobrze jest więc najpierw szukać, a logować się w ostatnim kroku bukowania biletu.

Oszczędzaj na biletach lotniczych i lataj tanio po świecie

Podróżowanie samolotem za kilka lub kilkadziesiąt złotych jest możliwe, ale wymaga poświęcenia czasu na znalezienie odpowiedniej oferty. Pomocna okaże się wyszukiwarka, obejmująca zarówno ofertę tanich linii lotniczych, jak i popularnych oraz dużych graczy: sprawdź tanie loty na biletylotnicze.itaka.pl. Warto śledzić ceny każdego dnia i w momencie pojawienia się interesującej oferty – bukować bilety i… pakować walizki!

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.