Za co użytkownicy doceniają krzesło Kulik System?

Krzesła Kulik

Jednym z częściej wybieranych krzeseł, są te z systemem Kulik, które zostały zaprojektowane tak, by wspomóc leczenie kręgosłupa, a także zapobiec takim problemom w przyszłości. Czym jednak wyróżniają się te ergonomiczne krzesła na tle innych? Za co są tak cenione?

Ergonomiczne krzesło biurowe – dlaczego warto?

Spędzanie kilku lub kilkunastu godzin dziennie przy biurku bywa naprawdę męczące. Jako że nasze ciało nie jest fizjologiczne przyzwyczajone do postawy siedzącej, niestety najbardziej obciąża to nasze plecy. Każdy, kto dłużej spędzał czas w taki sposób, z pewnością narzekał na bóle kręgosłupa. Po to właśnie stworzono ergonomiczne fotele biurowe, które poprzez swój kształt i możliwości regulacji, pozwalają maksymalnie podnieść komfort osoby siedzącej, łagodnie przy tym wspomagając plecy, odciążając kręgosłup. Na tle takich produktów szczególnie wyróżniają się fotele z systemem Kulik, które wynoszą ergonomię, na jeszcze wyższy poziom.

Krzesło Kulik – biurowy fotel ortopedyczny

Mogłoby się wydawać, że krzesło biurowe to prosty produkt, który raczej nieszczególnie się wyróżnia – może mieć zróżnicowany design i funkcjonalność, ale nic ponadto. W przypadku foteli z systemem Kulik mamy jednak do czynienia z czymś więcej – jest to krzesło rehabilitacyjne, które zalecane jest przez specjalistów z zakresu fizjoterapii. Nie jest to zwykły wyrób meblarski, a medyczny, opracowany przez lekarza, na podstawie wieloletnich badań i doświadczeń z pacjentami mającymi problemy z kręgosłupem. Ma on działanie terapeutyczne, a także pełni funkcję profilaktyczną.

Gdzie znaleźć krzesło Kulik System?

Krzesło Kulik system to wyrób medyczny, który kupisz przykładowo na mildis.pl, czyli sklepie, który zajmuje się dystrybucją i sprzedażą produktów rehabilitacyjnych. Zdecydowanie tego typu foteli nie znajdzie się w standardowych punktach sprzedaży mebli. Z racji tego, że nie są to typowe produkty, dobrze jeżeli będzie się ich szukało właśnie w internecie, aby lepiej zapoznać się z dostępnymi możliwościami.

Działanie krzesła Kulik

Czym charakteryzują się krzesła Kulik System?

To, co wyróżnia krzesła Kulik System od innych foteli ergonomicznych, to przede wszystkim ich konstrukcja. Posiadają one bardzo specyficzne wyprofilowane siedzisko z wyraźnie widocznymi zagłębianiami dla lepszego ułożenia miednicy. Wypukłości na oparciu z kolei mają za zadanie podtrzymywać kręgosłup, zwłaszcza w odcinku lędźwiowym, a pionowe wyprofilowanie, pozwala na zachowanie prostej postawy. Dzięki temu cała pozycja siedząca jest prawidłowa, co zapobiega garbieniu się oraz uciskaniu nerwów i ścięgien.

Jakie funkcje posiadają fotele Kulik?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów krzeseł Kulik i choć wszystkie posiadają ten sam rodzaj specyficznego wyprofilowania siedziska i oparcia, mogą się między sobą różnić pod względem funkcjonalności. Wszystkie te produkty mają możliwość regulacji wysokości siedziska, dobór siłownika pod wzrost, regulację wysokości oparcia czy kąta nachylenia. Oprócz tego dostępne są też takie funkcje jak dostosowanie głębokości siedziska, odchylanie kubełkowe, synchroniczne oparcia i siedziska, regulacja zagłówka czy wysokości podłokietników. Wybierając krzesło Kulik, z pewnością należy zwrócić uwagę na to, jakie prezentuje możliwości i wybrać je pod swoje potrzeby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.