Dozownik, podajnik na papier – jak wybrać do biura? Jaki typ podajnika sprawdzi się w biurach?

Dozownik papieru w toalecie

Dostępne w sprzedaży podajniki na papier różnią się wielkością, kształtem, kolorem, a na dodatek przeznaczone są do różnych typów papieru toaletowego. Zatem wybór odpowiedniego dozownika do biura wbrew pozorom wcale nie jest prosty. Poniżej podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, kupując podajnik? Jaki typ najlepiej sprawdzi się w biurze?

Rodzaje dozowników na papier

Podajniki można przede wszystkim podzielić na modele przeznaczone do tradycyjnego papieru toaletowego w rolkach oraz do papieru składanego, który występuje w formie pojedynczych arkuszy. Te pierwsze zwykle posiadają specjalny system do odcinania kawałków rolki. Decydując się na podajnik do tradycyjnej rolki, warto pomyśleć o dozowniku z przezroczystym bokiem, dzięki któremu będziesz wiedział, kiedy papier się kończy i kiedy należy go uzupełnić.

podobne:  Co można kupić na targu staroci? Zabytkowe meble, stare garnki, sztućce, antyczna biżuteria…

Ponadto dozowniki na papier do biura można podzielić ze względu na rozmiar rolki, różnią się one nie tylko wymiarami, ale często również kształtem. Podajniki na papier wybrać możesz przeglądając Silcopolska.pl, gdzie dostępne są zarówno duże, okrągłe, jak i prostokątne modele. Dzięki czemu możesz je również wybrać ze względu na wielkość pomieszczenia czy styl, w jakim została urządzona firmowa toaleta.

A na co zwrócić szczególną uwagę, wybierając dozownik do papieru toaletowego do biura? Jakie kwestie powinny być dla ciebie najistotniejsze?

Jak wybrać podajnik na papier do biura?

Jeśli już zdecydowałeś się na konkretny typ podajnika, powinieneś jeszcze zastanowić się nad jego wytrzymałością, kosztami utrzymania, w tym również łatwością utrzymania go w czystości. Bez względu na to, czy wybierasz dozownik do firmy, w której z toalety korzystają wyłącznie pracownicy, czy takiej, do której dostęp mają również klienci, powinieneś postawić na solidny i wytrzymały model, którego nie będziesz musiał wymieniać co kilka lat. W tym celu zwróć uwagę na materiał, z jakiego został wykonany podajnik na papier – zwykle jest to tworzywo sztuczne, stal szlachetna matowa lub polerowana. Te ze stali są niezwykle odporne na uszkodzenia mechaniczne, jednak do ich czyszczenia należy używać odpowiednich środków, co z kolei może zwiększyć koszty przeznaczone na utrzymanie czystości w biurze. Dlatego w biurach zwykle lepiej sprawdzą się dozowniki wykonane z tworzywa sztucznego, które są odporne na zarysowania, a przy tym łatwe w czyszczeniu. Ponadto ich cena jest zwykle też niższa niż stalowych podajników na papier toaletowy.

podobne:  The View i inne najlepsze miejsca na imprezę, dyskotekę w Warszawie

Czy wygląd dozownika na papier do biura jest istotny?

Siedziba firmy jest jej wizytówką, biuro powinno być urządzone nie tylko praktycznie, ale również estetycznie. Dlatego nie bez znaczenia pozostaje też kwestia wizualna dozowników na papier. W sprzedaży najczęściej znajdziesz białe lub czarne podajniki, te drugie świetnie sprawdzą się w stylowych toaletach urządzonych w stylu industrialnym. Z kolei białe będą dużo bardziej uniwersalne, w nowoczesnych biurach dobrze będą wyglądały również modele automatyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.