Jaki kurs zrobić? Zwiększ swoje szanse na rynku pracy

Szukanie pracy przy komputerze

W dzisiejszych czasach trudno jest dostać dobrą pracę. Choć słyszało się od znajomych, rodziny, że ze znalezieniem dobrej pracy jest coraz ciężej, po cichu, w duszy myślało się: mnie się uda! Często jednak rzeczywistość bywa okrutna i nasz entuzjazm słabnie, a wraz z jego słabnięciem zaczynamy wątpić w nasze siły. Nie trać jednak czasu na wątpliwości! Zorientuj się, jakie jest zapotrzebowanie na rynku pracy i zrób kurs, dzięki któremu znajdziesz tę wymarzoną posadę!

1. Rynek pracy

Wyszukując oferty pracy widzisz zapewne, że od co najmniej dwóch lat:

 • mało jest ofert pracy dla humanistów,
 • więcej jest ofert dla inżynierów, specjalistów w danej dziedzinie,
 • najwięcej ofert pracy jest dla pracowników służby zdrowia, ale też dla fryzjerów, kosmetyczek,
 • duże jest również „zapotrzebowanie na nianie”, opiekunki dla dzieci – w związku z:
  1. coraz większą chęcią/koniecznością powrotu do pracy przez mamy, rozpowszechnianiem akcji Mamo – pracuj,
  2. drogimi żłobkami prywatnymi oraz zbyt małą liczbą miejsc w żłobkach państwowych.
podobne:  Lenovo ThinkPad L440, czyli laptop do pracy mobilnej

2. Najlepsze szkolenia dla kobiet

To zależy jakie masz wykształcenie i co lubisz robić. Co może zrobić np. nauczyciel języka polskiego? W związku z tym, że jest nauczycielem, lubi zapewne pracę z dziećmi. Dostosowując się do rynku pracy, może zauważyć, że w jego okolicy w ostatnim czasie powstały aż trzy nowe sale zabaw/bawialnie. Nasz polonista może np. zrobić kurs na animatora zabaw dla dzieci.

Kurs taki kosztuje od 100 do 500zł. Zwykle są to dwa dni robocze. Pracując w sali zabaw, może podsunąć pomysł właścicielowi, by zorganizować 2,3 razy w tyg. naukę czytania dla dzieci w wieku lat 4-6 w osobnej salce. W związku z zamieszaniem dotyczącym posyłania sześciolatków do szkół, być może okaże się to bardzo dobry pomysł, a nasz polonista otrzyma szansę dodatkowego zarobku. Otrzymując certyfikat animatora zabaw dla dzieci, nasz bezrobotny ma szansę wykorzystania go, jeśli ubiega się o pracę jako niania – na pewno zwiększy to jego szansę! Ubiegając się o taką pracę, warto zrobić też kurs pierwszej pomocy.

podobne:  Tablety - co to jest? Dla kogo tablet przyda się najbardziej?

Być może nasz bezrobotny wybierze jednak kurs pt.: jak być przedsiębiorczym? Zarejestruje się w Urzędzie Pracy i dostanie dotację na otwarcie swojego prywatnego żłobka?

Nasz bezrobotny zdecyduje się może jednak na modny ostatnimi czasy kurs dla rejestratorki medycznej lub na kurs opiekuna medycznego i będzie pracował w pobliskiej placówce medycznej, które również mnożą się jak grzyby po deszczu. Takie kursy są w granicach od 80 zł (e – learningowy) do 300 zł.

W modzie są również kursy przedłużania rzęs, czy inne liczne kursy dla kosmetyczek.

lakiery do paznokci

Zakupując sprzęt, możesz wykonywać takie usługi również wśród znajomych…

3. Propozycje kursu dla mężczyzn

Jakie kursy okazać mogą się strzałem w dziesiątkę na panów? Oto niektóre z nich:

 • kurs dla spawacza,
 • kurs na operatora wózka widłowego
 • kurs na operatora koparko-ładowarki.
podobne:  Jak zrobić bombki ze wstążek - krok po kroku

Kursy te są w cenie – od 200 zł wzwyż. Obserwując jednak oferty pracy dla panów, w oczy rzucają się takie oferty jak: spawacz, gipsiarz, magazynowy z uprawnieniami np. na wózki widłowe. Rejestrując się w powiatowym urzędzie pracy, warto zapytać o możliwość bezpłatnego zrobienia kursu – istnieje i taka możliwość.

koparka


Pewne jest jedno: warto inwestować w siebie!

komentarze: 4

 1. nie należy zapominać, że szansą na lepszą posadę jest też dokształcanie się w swoim zawodzie. ja, np. jestem nauczycielką z długim stażem, ale ciągle staram się robić dodatkowe kursy, ostatnio z zarządzania placówką oświatową, samodoskonalenie się zawsze przynosi korzyści!

 2. Pogłębianie wiedzy w dziedzinie, którą się obecnie zajmujesz jest chyba najlepszym sposobem na zwiększenie swoich szans na rynku pracy. Kompletne przebranżowienie to zaczynanie od zera, często z mniejszą pensją, a chyba nie o to chodzi w całej idei poszerzania kwalifikacji, prawda?

 3. Ja wu0142au015bnie siu0119 niedawno zapisau0142em na kurs wu00f3zku00f3w widu0142owych do japanlift w Poznaniu wiu0119c liczu0119 na to, u017ce niedu0142ugo znajdu0119 lepiej pu0142atnu0105 pracu0119

 4. Eduweb ma fajne kursy na przykład z projektowania graficznego. Sam robiłem taki i nauczyłem się konkretnych umiejętności. Sam papier to nie wszystko więc kurs musi być konkretny i przedstawiać wiedzę na czasie. Nie widziałem jeszcze bezrobotnego grafika, więc wniosek nasuwa się sam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.