Kluby dla 30-latków w Katowicach

DJ na imprezie dla trzydziestolatków

Jeszcze do niedawna w Katowicach rządziły wyłącznie kluby studenckie, które z czasem, jedne po drugim, zostały zamykane… Obecnie istnieje jednak zapotrzebowanie na prestiżowe kluby muzyczne, w których odnajdą się osoby w każdym wieku. A więc gdzie mogą bawić się Katowiczanie? Wybór jest dość spory, ale Wy sprawdźcie listę najlepszych klubów dla trzydziestolatków.

 

DJ na imprezie dla trzydziestolatków

1. Spiż

Klub Spiż ma w Katowicach stosunkowo długą tradycję. Został otwarty 11 lat temu, a w 2012 roku rozpoczęto jego przebudowę, dzięki której dziś jest najnowocześniejszym lokalem w okolicy. Wyróżnia się również tym, że posiada własny browar, a na barze sprzedawane jest piwo spiżowe! Do tego dochodzą 4 parkiety ze zróżnicowaną muzyką, dwie sale VIP, kilka szatni i duży parking (co w Katowicach nie jest bez znaczenia). Imprezy odbywają się tu od środy do soboty (sporadycznie także w niedzielę), choć w środy i czwartki omijajcie to miejsce, gdyż wtedy gromadnie schodzą się tam studenci. Spiż odnajdziecie na ulicy Opolskiej 22.

2. Klub Prime

Prime to ekskluzywny klub mieszczący się przy ulicy Mielęckiego 10 (obok ulicy Mariackiej). Choć powstał dopiero dwa lata temu, to już dawno temu podbił serce dorosłych katowiczan oraz imprezowiczów z sąsiednich miejscowości. Goście mają do dyspozycji dwa bary, gdzie pracują doświadczeni i kreatywni barmani, dwie sale VIP, 180 miejsc siedzących oraz patio na którym można odetchnąć po dzikich tańcach. Dobrą informacją dla Was może być również to, że w Prime istnieje możliwość organizacji prywatnych imprez (np. firmowych lub wieczoru kawalerskiego/panieńskiego).

podobne:  Jak okazać uczucia? Związek bez tajemnic

3. Cooler Club & Lounge

Cooler to nie tylko miejsce, w którym będziecie mogli potańczyć, ale także dobrze zjeść. Przy Mariackiej 20 początkowo mieścił się wyłącznie Cooler Club, który zasłynął z imprez na najwyższym poziomie. Natomiast od jakiegoś czasu funkcjonuje jeszcze Cooler Food, który oferuje wysokiej jakości jedzenie, przygotowywane ze świeżych składników. A do tego można zamówić wyborne alkohole… Oczywiście możecie spodziewać się tu selekcji gości, dzięki czemu będziecie mieć pewność, że zabawa odbędzie się w doborowym towarzystwie.

4. Klub Pomarańcza

Siedziba kolejnego klubu o którym będzie mowa, mieści się na ulicy Matejki 3, w pobliżu Placu Wolności oraz katowickiego dworca autobusowego. Oczywiście chodzi tu o Klub Pomarańcza. Wcześniej w tym miejscu funkcjonował Wyższy Wymiar, którego pewnie wszyscy znacie. Obecnie Pomarańcza, obok Spiża, jest jednym z najnowocześniejszych klubów na Śląsku. Składa się z trzech poziomów i na każdym z nich jest osobny parkiet (poziomy różnią się też od siebie muzyką). Są tam również dwa pomieszczenia VIP, sześć barów oraz restauracja. Unikajcie tylko tego lokalu w środy, ponieważ wtedy organizowane są imprezy dla studentów.

podobne:  Top 5: Najbardziej przydatne programy do laptopa

5. Endorfina Club

Endorfina to kolejne ekskluzywne miejsce na mapie Katowic. Ten znajdujący się na Sobieskiego 11 klub jest podzielony na dwie strefy: Clubbing Zone oraz Business Space. Co to w praktyce oznacza? Regularnie odbywają się tu imprezy otwarte dla wszystkich którzy spełnią warunki selekcji oraz businessowe eventy. To przede wszystkim eleganckie i bezpieczne miejsce, w którym każdy trzydziestolatek będzie się świetnie bawił.

6. Absurdalna

Absurdalna to kultowe już miejsce na mapie Katowic. Pomimo, iż jest to głównie pijalnia piwa, gdzie można zakupić najlepsze, kraftowe trunki i zjeść smaczny posiłek, w Absurdalnej bardzo często odbywają się różnego rodzaju imprezy. Możemy tam wziąć udział w speed dating a także posłuchać folkowej muzyki. Klub znajduje się w samym centrum miasta, na ulicy Dworcowej.

7. Old Cuban Coctail Bar

Jeśli marzy Ci się gorący wieczór w kubańską muzyką i rumem, lejącym się szerokim strumieniem do różnego rodzaju drinków, zdecydowanie musisz odwiedzić Old Cuban Coctail Bar. To miejsce z egzotyczną duszą, znajdujące się na ulicy Wojewódzkiej, nieco ukryte przed światem. Klub posiada niezwykły klimat, w którym aż chce się tańczyć i serwuje wybitne drinki, których nie wypijesz nigdzie indziej.

podobne:  Na czym polega organizacja miejsca pracy metodą 5S?

8. Katofonia

Katofonia to jazzowy klub z klimatem jak ze starych filmów. Ten dwupiętrowy lokal mieścił się niegdyś na ulicy Mariackiej i gościł wiele sław, takich między innymi jak John Porter czy Kuba Badach. W klubie odbywały się także Jam Session po najsłynniejszym śląskim festiwalu bluesowym organizowanym przez Irka Dudka – Rawa Blues Festival. Katofonię na Mariackiej zamknięto w 2018, jednak klub ponownie reaktywował się i obecnie ma swoją siedzibę na ulicy Mielęckiego.

9. Bob Cafe

Bob Cafe to jeden ze starszych klubów na katowickiej mapie rozrywek. Miejsce posiada kilka sali, można w nim zjeść dobrą pizzę i pobawić się na tematycznych imprezach. Swego czasu w klubie organizowane były cotygodniowe imprezy karaoke. Obecnie jest to miejsce, gdzie można posiedzieć przy piwie i dobrym jedzeniu, a czasem także się zabawić – warto na bieżąco śledzić stronę internetową klubu, aby wiedzieć, czy przypadkiem nie przegapiamy właśnie jakiegoś wydarzenia.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.