Top 5: Najbardziej przydatne programy do laptopa

Użyteczne programy na laptopa

Komputer jest dziś niezwykle ważną częścią naszego życia. Ciężko wyobrazić sobie bez niego codzienność. Najbardziej wygodną opcją jest oczywiście ten przenośny, czyli laptop. Na przestrzeni ostatnich lat powstało mnóstwo ciekawych programów, które ułatwiają i usprawniają nam pracę na tym urządzeniu. Warto się im zatem przyjrzeć i wybrać te, które odpowiadają nam najbardziej. Oto pięć najbardziej przydatnych programów do laptopa!

Użyteczne programy na laptopa

1. Spybot Search & Destroy

Każdy komputer potrzebuje zabezpieczenia przed niechcianymi plikami, które starają się go zainfekować. Aplikacja Spybot Search & Destroy wyszukuje wszelkiego rodzaju wirusy i stara się je jak najszybciej zniszczyć, aby uchronić naszego laptopa przez ich niechcianym działaniem. Program jest wprawdzie płatny, ale zdecydowanie nie będą to pieniądze wyrzucone w błoto. Więcej wydamy z całą pewnością na naprawę źle zabezpieczonego komputera.

podobne:  General Relativity and Gravitation, Gravitational Waves, czyli konferencje Fizyki w Polsce

2. Foxit Reader

Foxit Reader to świetna alternatywa dla ciężkiego i pożerającego zbyt wiele miejsca na dysku Adobe Readera. Posiada on zbliżoną ilość podobnych do swojego poprzednika funkcji, a działa szybciej, jest lżejszy i posiada bardziej czytelny interfejs. Program należy do bezpłatnych, dlatego też możemy wypróbować go za darmo i jeżeli coś nie będzie nam odpowiadało, wrócić do starego Adobe.

3. CCleaner

Jeżeli szukamy idealnego programu do robienia porządków na dysku naszego komputera, oto on! CCleaner jest najbardziej efektywny w oczyszczaniu starych plików oraz porządkowania rejestru. Program pozwala przejrzeć wszystkie pliki przeznaczone do usunięcia, a nad całym procesem mamy pełną kontrolę. Za każdym razem tworzona jest również kopia zapasowa, która pozwala na ewentualne odzyskanie danych. Program jest całkowicie bezpłatny.

podobne:  Jak pracować nad swoim związkiem?

4. Paint.net

Paint.net to darmowa i całkiem ciekawa alternatywa dla kosztującego od dwóch tysięcy złotych wzwyż Photoshopa. Rozbudowany edytor grafiki pozwala pracować na warstwach i edytować wybrane zdjęcie czy obrazek szybko i  sprawnie. Nie jest oczywiście tak rozbudowany jak sam PS, ma jednak sporo interesujących funkcji i łatwy w obsłudze, intuicyjny interfejs.

5. VLC

Któż z nas nie ogląda na swym laptopie filmów? Często zdarza się sytuacja, że są one wspaniałym urozmaiceniem wolnego czasu, a mając do dyspozycji przenośny komputer, obejrzeć możemy je w zasadzie wszędzie. Jednym z lepszych programów do odtwarzania filmów jest VLC. Dziś używa go już około 70 milionów użytkowników i nie dzieje się to bez przyczyny. Program ten odtworzy każdy rodzaj każdy plik audio oraz wideo, a także płyty DVD. Dodatkową istotną informacją jest to, że VLC jest całkowicie darmowy, możemy więc bez przeszkód zastąpić nim odtwarzacz, które używaliśmy do tej pory.

podobne:  Ile zarabia projektant wnętrz?

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.