Zobacz

  Top 5: Najbardziej przydatne programy do laptopa

  Autor dodano 28 lipca 2014

  Komputer jest dziś niezwykle ważną częścią naszego życia. Ciężko wyobrazić sobie bez niego codzienność. Najbardziej wygodną opcją jest oczywiście ten przenośny, czyli laptop. Na przestrzeni ostatnich lat powstało mnóstwo ciekawych programów, które ułatwiają i usprawniają nam pracę na tym urządzeniu. Warto się im zatem przyjrzeć i wybrać te, które odpowiadają nam najbardziej. Oto pięć najbardziej przydatnych programów do laptopa!

  Użyteczne programy na laptopa

  1. Spybot Search & Destroy

  Każdy komputer potrzebuje zabezpieczenia przed niechcianymi plikami, które starają się go zainfekować. Aplikacja Spybot Search & Destroy wyszukuje wszelkiego rodzaju wirusy i stara się je jak najszybciej zniszczyć, aby uchronić naszego laptopa przez ich niechcianym działaniem. Program jest wprawdzie płatny, ale zdecydowanie nie będą to pieniądze wyrzucone w błoto. Więcej wydamy z całą pewnością na naprawę źle zabezpieczonego komputera.

  2. Foxit Reader

  Foxit Reader to świetna alternatywa dla ciężkiego i pożerającego zbyt wiele miejsca na dysku Adobe Readera. Posiada on zbliżoną ilość podobnych do swojego poprzednika funkcji, a działa szybciej, jest lżejszy i posiada bardziej czytelny interfejs. Program należy do bezpłatnych, dlatego też możemy wypróbować go za darmo i jeżeli coś nie będzie nam odpowiadało, wrócić do starego Adobe.

  3. CCleaner

  Jeżeli szukamy idealnego programu do robienia porządków na dysku naszego komputera, oto on! CCleaner jest najbardziej efektywny w oczyszczaniu starych plików oraz porządkowania rejestru. Program pozwala przejrzeć wszystkie pliki przeznaczone do usunięcia, a nad całym procesem mamy pełną kontrolę. Za każdym razem tworzona jest również kopia zapasowa, która pozwala na ewentualne odzyskanie danych. Program jest całkowicie bezpłatny.

  4. Paint.net

  Paint.net to darmowa i całkiem ciekawa alternatywa dla kosztującego od dwóch tysięcy złotych wzwyż Photoshopa. Rozbudowany edytor grafiki pozwala pracować na warstwach i edytować wybrane zdjęcie czy obrazek szybko i  sprawnie. Nie jest oczywiście tak rozbudowany jak sam PS, ma jednak sporo interesujących funkcji i łatwy w obsłudze, intuicyjny interfejs.

  5. VLC

  Któż z nas nie ogląda na swym laptopie filmów? Często zdarza się sytuacja, że są one wspaniałym urozmaiceniem wolnego czasu, a mając do dyspozycji przenośny komputer, obejrzeć możemy je w zasadzie wszędzie. Jednym z lepszych programów do odtwarzania filmów jest VLC. Dziś używa go już około 70 milionów użytkowników i nie dzieje się to bez przyczyny. Program ten odtworzy każdy rodzaj każdy plik audio oraz wideo, a także płyty DVD. Dodatkową istotną informacją jest to, że VLC jest całkowicie darmowy, możemy więc bez przeszkód zastąpić nim odtwarzacz, które używaliśmy do tej pory.

  One Comment

  1. FoxFire

   15 września 2016 at 13:06

   Niektóre z nich mam. Polecam Ccleanera. Dobry jest do czyszczenia zbędnych plików. Od razu zwalnia miejsce na dysku.

  Leave a Reply

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *