5 kroków na urządzenie przytulnej sypialni

Sposoby na wystrój sypialni

Sypialnia to jedno z najważniejszej części każdego domu. To tutaj przychodzimy po błogi relaks i odprężenie po ciężkim dniu. Dlatego przy jej aranżacji warto przyłożyć trochę uwagi i kreatywności aby móc liczyć na upragniony spokój i dobry sen. W niniejszym artykule prezentujemy 5 sposobów na urządzenie sypialni marzeń.

1. Style urządzania mieszkań

Zanim zaczniemy urządzania naszej sypialni, pierwszą rzeczą jaką musimy koniecznie zrobić jest zastanowienie się nad tym wystrojem. Zróbmy sobie wstępny projekt tego co wg nas powinno się w niej znajdować i co pozwoli nam się zrelaksować. Przecież sypialnia to w końcu miejsce odpoczynku. Nie zaczynajmy jej aranżacji dopóki nie będziemy mieli konkretnego pomysłu. Musimy przede wszystkim odpowiednio wygospodarować przestrzeń gdyż bardzo często okazuje się, że po wstawieniu mebli okazuje się że została źle wykorzystana. Również w kwestii wystroju musimy być ostrożni i wszelkie dodatki powinniśmy dobierać z rozwagą.

podobne:  Dieta odchudzająca – typy diet

sypialnia-styl-glamour-sposob-na-urzadzenie-sypialni

2. Wybór koloru do sypialni

Przed wybraniem określonego koloru ścian należy wziąć pod uwagę wielkość sypialni, kształt oraz naświetlenie. Na Homebook.pl znajdziesz wiele inspiracji na urządzenie sypialni. Zazwyczaj sypialnie są małymi pomieszczeniami tak, że zmieszczą się w nich jedynie łóżko i szafa dlatego nie możemy wybierać zbyt ciemnych barw ponieważ zmniejszymy ją optycznie.

Możemy użyć kontrastujących kolorów jednak musimy w tym zakresie bardzo uważać. Kolory muszą być naturalne i idealnie ze sobą współgrać. Bardzo łatwo jest przesadzić. Co do samej kolorystyki to nie ma wyznaczonych trendów. W tym zakresie kierujemy się własnymi upodobaniami ponieważ każdy z nas jest inny i na każdego inny kolor działa uspokajająco i wyciszająco.

podobne:  Ranking pomysłów na oryginalny balkon

Najczęstszym motywem w sypialni jest połączenie brązu z beżem. Jednak bądźmy ostrożni przy wyborze odcienia brązu. Nie powinien być za ciemny bo w innym razie zaciemnimy sobie pokój. Bardzo ciekawie prezentują się także tapety, szablony, naklejki welurowe oraz fototapety.

sypialnia w kolorze bezu i brazu

3. Oświetlenie małych pokoi

To bardzo istotny element każdej sypialni. Nie tylko ze względu na walory praktyczne jak czytanie książki w łóżku ale przede wszystkim o harmonię. Dzięki dobremu oświetleniu w sypialni panuje dobra atmosfera sprzyjająca relaksowi. Dlatego nie należy wybierać ostro świecących żarówek. W sypialni mamy czuć  dobry klimat i ciepło.

wygodne lozko

4. Funkcjonalne meble w sypialni

Najważniejszym meblem w sypialni jest łóżko. I tu zasada jest jedna. Ma być ono wygodne. W przypadku wyboru łózka nie kierujmy się jego ładnym wyglądem ale jego funkcjonalnością. Łóżko ma mieć wygodny materac. Nie zawracajcie sobie głowy obiciem bo na to nikt nie zwraca uwagi. Nawet najprostsze łóżko może ładnie wyglądać jeśli dobierzemy do niego odpowiednie dodatki. Co do pozostałych mebli to w tym zakresie panuje dowolność. Ważne aby ich kolor kontrastował z kolorem ścian oraz aby nie zajmował zbyt dużo miejsca.

podobne:  Dozownik, podajnik na papier - jak wybrać do biura? Jaki typ podajnika sprawdzi się w biurach?

5. Przytulne dodatki i dekoracje

W tym zakresie panuje żelazna zasada, aby nie kupować ciężkich dekoracji. Co prawda są one uzupełnieniem całości ale nawet najmniejszy, źle dobrany szczegół zamiast nas uspokoić będzie drażnił. Dodatki muszą być tak dobrane aby idealnie współgrały z otoczeniem. W sypialni bardzo dobrze wyglądają lustra gdyż optycznie powiększają przestrzeń i rozświetlają pomieszczenie.

Szczególnie w przypadku małych sypialni. Dodatki z miękkich, przyjemnych w dotyku materiałów wprowadzają dużo ciepła i nadają sypialni uroku. Narzuty czy poduszki niech będą wyraziste i kontrastujące, w oknach niech zawisną subtelne zasłony lub rolety rzymskie.

dodaki do sypialni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.