Frutarianizm – wady i zalety modnej diety

frutarianizm

Kult ciała jest rzeczą powszechną w XXI wieku. Chociaż wszyscy kochamy ludzi zadbanych intelektualnie, to nie jest już to jedyny wyznacznik atrakcyjności, na który zwraca się uwagę. Może to i dobrze, bo jak głosi stare przysłowie: W zdrowym ciele, zdrowy duch. Dzięki temu przyszłe pokolenia mają szanse na dłuższe życie, co pozwoli im również na większą aktywność w wieku, który niektórzy uznają tylko za predestynowany do siedzenia na kanapie i robienia na drutach lub czytania gazet.

Jakie są diety bezmięsne?

Wraz z nową modą coraz popularniejsze stały się także przeróżne diety. Tych z Was, którzy wciąż czują się zadziwieni wegetarianizmem, poinformuję tylko że dziś już on na nikim wrażenia nie robi. Sporo zwolenników zdobywa również weganizm, a nawet witarianizm lub frutarianizm. Dzisiaj pomówimy sobie o tym ostatnim.

podobne:  5 kroków na urządzenie przytulnej sypialni

Chciałam tylko dodać, że artykuł ten nie ma na celu zachęcenia kogokolwiek do przejścia na pożywienie, składające się tylko i wyłącznie z owoców. My przedstawiamy tylko i wyłącznie podstawowe założenia takiego stylu życia. Decyzja należy za to do Was.

Humanitarne traktowanie roślin to podstawa

Przypuszczam, że ten podtytuł mógł Was nieco zaintrygować. Już śpieszę z wyjaśnieniem! Frutarianie nie jedzą owoców, których zerwanie mogłoby „uśmiercić” roślinę. Żegnaj więc marchewko lub kalafiorze. Jeżeli dziwi Was to, że wspominam o warzywach, to wiedzcie że frutarianie odżywiają się również pokarmem botanicznie uznanym za owoce. Pomidor, bakłażan oraz ogórek, wchodzą więc jak najbardziej w grę.

frutarianizm

Jako ciekawostkę potraktujcie fakt, iż najbardziej radykalni frutarianie jedzą tylko to co znajdą na ziemi. Hmm… pytanie co robią, jeżeli nic nie chce spaść z drzewa?

podobne:  Dyskoteki dla 30-latków w Łodzi

Kluczowe zasady frutarianizmu

Ludzie przebywający na diecie frutariańskiej, powinni jeść małe porcje owoców, co 2-3 godziny. Nie wolno zapomnieć także o odpowiednim nawadnianiu organizmu. Na 2 litry płynów dziennie, powinny składać się zarówno woda, jak i koktajle lub świeżo wyciskane soki owocowe.

Wady diety frutariańskiej

Oto niektóre z argumentów, jakie przytaczają specjaliści:

  • Frutarianizm, to monodieta a te stosowane przez dłuższy czas są niekorzystne dla zdrowia,
  • Frutarianizm nie zapewnia nam odpowiedniej ilości białka, wapnia, cynku i żelaza, co może powodować chroniczne zmęczenie, a nawet osteoporozę,
  • Owoce dostarczają bardzo dużo cukrów, co może poskutkować objawami podobnymi do tych, które przejawiają osoby chorujące na cukrzycę.

Zalety diety frutariańskiej

  • Frutarianie nie zaśmiecają naszej planety puszkami, jak i plastikowymi opakowaniami,
  • Frutarianie uważają, że człowiek z natury jest owocożerny i jego układ pokarmowy jest lepiej przystosowany do trawienia tego rodzaju pożywienia,
  • Frutarianie słyną z tego, że szczycą się ładniejszą cerą, brakiem problemów z chorobami skórnymi oraz innymi dolegliwościami zdrowotnymi.
podobne:  5 pomysłów jak urządzić urodziny w domu

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.