Liposukcja, czyli na czym polega odsysanie tłuszczu?

Efekty diety odchudzającej

Marzysz o idealnej sylwetce, a nie masz czasu na regularne wizyty na siłowni? Żyjesz w biegu i zwykle jesz na mieście, przez co Twój obwód pasa ciągle się zwiększa? A może stosujesz dietę, chodzisz na basen, biegasz, a mimo to nie potrafisz pozbyć się zbędnych kilogramów? Na wszystkie te problemy jest jedno rozwiązanie – liposukcja. Jednak zanim się na nią zdecydujesz, poznaj wszystkie wady i zalety tego zabiegu.

Co to jest liposukcja?

Liposukcja to nic innego, jak odsysanie tłuszczu. W zabiegu tym chodzi głównie o redukcję liczby komórek tłuszczowych. Wykonuje się go na określonym fragmencie ciała, może to być np. brzuch, biodra, uda, ramiona, łydki, a nawet podbródek czy policzki. Decyzję o poddaniu się temu zabiegowi trzeba podjąć koniecznie w porozumieniu z lekarzem, gdyż

Waga i spadek masy ciała

Na czym polega odsysanie tłuszczu?

Istnieją różne metody na przeprowadzenie tego zabiegu. Na początku lekarz zaznacza miejsca, z których chcemy pozbyć się zbędnych kilogramów. Jeśli nie jest to duży obszar, wtedy wystarczy podanie znieczulenia miejscowego, jeśli zaś zasięg działań chirurga ma być większy, wtedy możliwe jest podanie narkozy. Lekarz musi wprowadzić do ciała specjalny wenflon, przez który wkłada rurkę służącą do odsysania tłuszczu. Obecnie jednak dostępne są coraz to nowsze techniki, które dążą do tego, aby zabieg był jak najmniej inwazyjny. Jedną z nich jest metoda water-jet, która polega na wypłukiwaniu tkanki tłuszczowej specjalnym roztworem. Podczas gdy po zabiegu liposukcji wykonanym tradycyjną metodą pacjent musiał być hospitalizowany, a okres rekonwalescencji trwał nawet do paru tygodni, to dzięki metodzie water-jet może on wrócić nawet tego samego dnia do domu, a jego kondycja fizyczna wraca do normy w ciągu kilku dni.

Wady i zalety liposukcji

Wizja utraty zbędnych kilogramów w ciągu maksymalnie paru godzin trwania zabiegu jest niezwykle kusząca. Dla niektórych nawet do tego stopnia, że nie zwracają uwagi na koszty, ani ewentualne zagrożenia. Trzeba jednak pamiętać, że nie od razu będziemy mogli cieszyć się doskonałą figurą, nasz organizm będzie musiał przyzwyczaić się do nowej sytuacji, skóra będzie potrzebowała czasu na skurczenie się. Mogą pojawić się siniaki, czy zgrubienia i zabieg będzie trzeba powtórzyć. Ponadto należy po odsysaniu tłuszczu przestrzegać diety oraz wykonywać lekkie ćwiczenia fizyczne, tak jak. np. pływanie czy jazda na rowerze. Liposukcja nie jest lekiem na otyłość, pomaga nam za to szybciej osiągnąć pożądane rezultaty.

Przeciwwskazania do wykonania odsysania tłuszczu

Wbrew pozorom nie jest to zabieg dla każdego, a zwłaszcza dla otyłych. Aby poddać się liposukcji należy prowadzić zdrowy tryb życia, mieć mocną i elastyczną skórę, natomiast osoby otyłe powinny najpierw samodzielnie zrzucić parę kilogramów. Do przeciwwskazań należą również choroby takie, jak: cukrzyca, nadczynność tarczycy, zaburzenia krzepliwości krwi, żylaki, choroby układu oddechowego oraz układu krążenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.