Zieleń we wnętrzach – jak wypełnić kolorem zielonym mieszkanie?

sypialnia zielony ściany

W dzisiejszych czasach większość z nas spotyka się z ogromną ilością stresu każdego dnia. Kiedy znajdujemy się już w mieszkaniu, chcemy już tylko odpocząć. Odpowiednio zaprojektowana przestrzeń może nam w tym pomóc. Kolor zielony uspokaja i pomaga się nam zregenerować. To barwa natury, którą warto wziąć pod uwagę podczas planowania wystroju swojego mieszkania.

Czy kolor ma znaczenie?

Niektórzy nie wierzą w to, że kolory mają wpływ na nasz nastrój. Spróbujcie jednak przebywać cały czas w pomieszczeniu, które jest czerwone. Gwarantuję Wam, że nie będziecie w stanie się w takim miejscu odprężyć. To, jakimi kolorami otaczamy się na co dzień, ma ogromny wpływ na to, jak się czujemy.

podobne:  Pościel satynowa czy bawełniana – którą wybrać?

zielona minimialistyczna sypialnia

Czy każdy odcień zieleni relaksuje?

Wspomniałem już, że zieleń nas uspokaja, to jednak tylko częściowo prawda. Chociaż łąki i lasy pozwalają się nam zrelaksować i odprężyć, to część odcieni działa nas raczej pobudzająco. Takie działanie odkryto w przypadku jaśniejszych wersji koloru zielonego.

Gdzie szukać gotowych aranżacji wnętrz?

Obecnie projektanci prześcigają się w pomysłach na to, w jaki sposób można wykorzystać tę barwę natury w naszych mieszkaniach. Jeśli jesteście zainteresowani konkretnymi rozwiązaniami, to wiele przykładów wykorzystania zieleni we wnętrzach znajdziecie na Homebooku.

Z czym łączyć zieleń w pokoju?

Teoria kolorów dotyczy nie tylko naszych ubrań, lecz również przestrzeni, w których przebywamy. W przypadku zieleni warto pomyśleć o połączeniu jej z różnymi odcieniami brązu. Obie te barwy kojarzą się w prostej linii z naturą i z tego powodu będą ze sobą idealnie współgrać.

podobne:  Urządzanie kuchni krok po kroku

Z zielenią świetnie komponują się również motywy roślinne. Możemy więc pomyśleć o zasłonach lub obrusach, które posiadają właśnie taki motyw. Na pewno pomoże nam to w odpowiednim zaakcentowaniu ekologicznego stylu naszego mieszkania.

zielona ściana rośliny

Jaka ozdoba ścian?

W przypadku aranżacji naszego domu lub mieszkania nie musimy posługiwać się typowymi materiałami. Farba to, owszem, najprostsze wyjście, jednak ostatnimi czasy coraz popularniejsze stają się żywe ściany. Są one porośnięte prawdziwymi roślinami. Wymaga to oczywiście większego nakładu pracy i środków, jednak efekt jest niesamowity. We własnym domu będziemy mogli poczuć się jak w zielonym lesie.

Dodatki w kolorze zielonym

Możemy również postawić jedynie na zielone akcenty, które również będą miały pozytywny wpływ na nasz nastrój. Dobrym pomysłem są obrazy z zielenią lub meble w tym kolorze. Dobrze sprawdzą się na pewno krzesła i fotele. Takie rozwiązanie także jest niezwykle popularne w dzisiejszych czasach.

podobne:  Wnętrze w złotych dodatkach - wyrafinowanie czy kicz?

 

Jeśli zależy nam na tym, by we własnym domu móc się odpowiednio odprężyć, warto postawić na kolor zielony we własnym wnętrzu. To barwa natury, która uspokoi nasze oczy po pracy przy komputerze i pozwoli w pełni się zrelaksować. Zieleń bardzo dobrze komponuje się z brązem i motywami roślinnymi. Warto o tym pamiętać. Ciekawym wyjściem jest również zainwestowanie w żywe ściany, które porośnięte są roślinami. Życzę udanych aranżacji.

komentarze: 3

  1. Zawsze lubiłam zielony kolor i dlatego żałuje, że jest go u mnie w domu tak mało. Musiałabym to jakoś zmienić, chociażby przez jakieś dodatki w tym kolorze.

  2. Wbrew mojemu podpisowi – nie jest mi zielono. Miałam kiedyś z siostrą takie ściany i źle się w nich czułyśmy… Zmieniłyśmy na koralowe. Ja nie lubię nawet ubrań w takim kolorze…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.