Co postawić na komodzie w salonie?

zaaranżowana komoda w salonie

Spójny i gustowny wystrój salonu jest niezwykle ważną kwestią. To właśnie tutaj odbywają się rodzinne spotkania i relaksujemy się w przestronnej strefie odpoczynku. Podczas urządzania salonu powinniśmy przede wszystkim zadbać o zakup właściwych mebli, ich ustawienie oraz udekorowanie. Jednym z elementów użytkowych zapewne stanie się pojemna komoda, w której ulokujemy przedmioty codziennego użytku. Co postawić na komodzie? Jak ozdobić komodę w salonie? Sprawdź!

Co postawić na komodę w salonie?

Wydawać by się mogło, że na domowej komodzie może stanąć wszystko, co nam się podoba. I poniekąd tak jest, ale pamiętajmy o zachowaniu właściwej estetyki oraz umiaru. Co postawić na komodzie w salonie, jeśli do wyboru mamy mnóstwo różnych propozycji? Przede wszystkim zastanówmy się nad tym, co pasowałoby do ogólnego motywu, występującego w pomieszczeniu. Istnieje różnica w tym, co postawić na ciemnej komodzie, a tym, co postawić na białej komodzie. Obie opcje są tak skrajnie różne, że wyłącznie przemyślana aranżacja ozdób pozwoli na uzyskanie gustownie urządzonego salonu. W takim razie, co można postawić na komodzie w salonie? Najlepszym wyborem zawsze niewątpliwie będą ramki ze zdjęciami, wazony oraz żywe kwiaty.

podobne:  Fundacja Smoleńsk 2010 – czyli zbiórka na film „Smoleńsk” Antoniego Krauze

Inspiracje – co postawić na komodzie?

Przeglądając katalogi lub strony internetowe, często możemy natknąć się na już gotowe aranżacje. Wykorzystajmy je! Zwróćmy uwagę na szczegóły. Popatrzy, jakie elementy wyglądają dobrze w zestawieniu. Dzięki temu będzie nam łatwiej zdecydować, co postawić na komodę. Spodziewajmy się inspiracji, w których zobaczymy ustawione na meblu ciekawe dekoracje, eleganckie wazony, czy dające tlen rośliny. Zastanówmy się również, co możemy postawić na wysokiej komodzie. Tutaj musimy pamiętać o dodatkach, które będą dopasowane do komody pod względem jej gabarytów. Nie ustawiajmy pokaźnych zielonych roślin, zahaczających o sufit. Wybierzmy za to zdecydowanie niskie kompozycje kwiatowe, wyłącznie uzupełniające już okazały mebel. Szeroką ofertę komód pasujących zarówno do salonu, jak i sypialni znajdziesz na https://mebi.pl/18-komody

podobne:  Jak dobrze urządzić pokój dziecka

Co położyć na komodę?

Zapewne zdarzy się, że oprócz ozdób stojących, chcielibyśmy umieścić na komodzie elementy leżące, na przykład gustowne maty dekorujące meble, czy szykowne bieżniki. Są to oczywiście świetne pomysły, ale pamiętajmy, żeby dokładnie przemyśleć, co położyć na komodę.

Nagromadzenie ustawionych już ozdób w połączeniu z dodatkowym dekoracyjnym podłożem może przyprawić o wrażenia przytłoczenia oraz chaosu. Stawiajmy więc częściej na delikatne maty i obrusy, które mają wyłącznie podkreślić elegancki wygląd komody, a nie ją zdominować. Wystrzegajmy się oczywiście kładzenia na meblu dokumentów, kabli, a także innych przedmiotów, których miejsce powinno być wewnątrz komody.

Komoda – co na niej postawić, jeśli mamy zwierzęta?

Posiadanie w domu zwierząt zapewne tworzy wątpliwość, co można postawić na komodzie, aby nasz pupil czuł się dobrze, i abyśmy czuli, że jest on bezpieczny. Wszystko oczywiście zależy od rodzaju zwierzęcia, które u nas zamieszkuje. Jeśli opiekujemy się rybkami, które nieustannie przebywają w akwarium, z wiadomych względów, to zagadnienie nas nie dotyczy. Szczególną uwagę na to, co postawić na komodzie w pokoju, powinniśmy zwrócić wtedy, kiedy posiadamy na przykład królika, psa, czy kota. Są to bowiem zwierzęta zazwyczaj ruchliwe i zaznaczające swój obszar. Postarajmy się wtedy ustawić na komodzie przedmioty zabezpieczone przed zrzuceniem oraz stłuczeniem. Najlepiej wybrać ciężkie rzeczy i zdecydowanie nie porcelanowe, ponieważ to właśnie porcelanę najprościej zniszczyć.

podobne:  Jak bezpiecznie kupić samochód? Na co trzeba uważać przy kupnie auta?

Komoda – co postawić zamiast dekoracji?

Komoda w salonie to przede wszystkim mebel użytkowy. Do ustawiania i przechowywania przedmiotów możemy wykorzystać zarówno zamkniętą przestrzeń, jak i pokaźny blat, który stanie się na przykład niewielką domową biblioteczką, czy miejscem na sprzęt elektroniczny. Pamiętajmy, żeby nieustannie mieć na uwadze estetykę oraz funkcjonalność mebla i ustawionych na nim przedmiotów. Nie zagracajmy zbytnio blatu komody, ustawionej w salonie, ponieważ jest to pomieszczenie najbardziej reprezentatywne.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.