Zalety ceramicznych systemów kominowych

Ceramiczne systemy kominowe

Komin powinien być zaprojektowany tak, aby bezpiecznie odprowadzał spaliny z urządzenia grzewczego. W tym celu warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego zostanie on wykonany. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się ceramiczne systemy kominowe. A dlaczego warto się na nie zdecydować? Jakie zalety posiada takie rozwiązanie?

Ceramiczne systemy kominowe – zalety

Ceramiczne systemy kominowe uważane są za niezwykle praktyczne i uniwersalne z kilku powodów. Po pierwsze są dużo prostsze do wykonania niż tradycyjny komin murowany. Po drugie, takie systemy mogą współpracować ze wszystkimi rodzajami paliw, oznacza to, że ceramiczne systemy kominowe mają zastosowanie dla paliw stałych, ciekłych, gazowych (schiedel.com). Są kompatybilne z różnymi typami urządzeń grzewczych. Systemowy komin ceramiczny można podłączyć zarówno do kotłów kondensacyjnych, jak i kozy grzewczej czy kominków.

podobne:  Tapety klasyczne - powrót do sprawdzonych motywów

Co jeszcze wyróżnia ten rodzaj systemów kominowych na tle stalowych czy betonowych konstrukcji? Przede wszystkim ceramiczne systemy kominowe są niezwykle trwałe i solidne. Charakteryzuje je bardzo długi okres gwarancyjny, najczęściej jest to 30 lat. Dzięki czemu nie trzeba wymieniać wkładu po 5-6 sezonach grzewczych. Kominy ceramiczne są odporne na działanie wysokiej temperatury oraz jej gwałtowne zmiany, przez co nie odkształcają się i nie korodują. Można je również uznać za produkty ekologiczne, ponieważ są trwałe i składają się głównie z naturalnych materiałów.

Kiedy wybrać komin ceramiczny?

A kto w szczególności powinien się zdecydować na komin ceramiczny? I kiedy ten system okaże się najkorzystniejszy? Jak już wspomnieliśmy, ceramiczne systemy kominowe są niezwykle uniwersalne, dlatego sprawdzą się praktycznie zawsze. Nadają się do odprowadzania wszystkich typów spalin i współpracują z niemalże każdym urządzeniem, ponieważ zazwyczaj wytrzymują temperaturę od 60 do nawet 600 stopni Celsjusza. To, co przypadnie do gustu posiadaczom kominków, to fakt, że ceramiczne systemy kominowe posiadają dużą zdolność do akumulacji ciepła. Oznacza to, że nawet jeśli zgaśnie w palenisku, to komin będzie jeszcze długo dawał ciepło.

podobne:  Jak podnieść ciśnienie, co podnosi ciśnienie?

Zalety kominów ceramicznych

Co więcej, komin ceramiczny może być wolnostojący lub budowany wraz ze ścianą. Dodatkowo zapewnia nam pełną swobodę jeśli chodzi o sposób jego wykończenia. Jeśli nie spodoba nam się jego ceramiczny wygląd, spokojnie możemy go zasłonić płytami gipsowo-kartonowymi lub otynkować i dopasować do stylu naszego wnętrza. Co ważne, na komin ceramiczny możemy zdecydować się w każdym momencie – zarówno w trakcie budowy, jak i przy pracach modernizacyjnych.

Montaż komina ceramicznego

Ceramiczne systemy kominowe są niezwykle proste w montażu, dzięki czemu buduje się je szybciej niż tradycyjne kominy murowane. Takie systemy kominowe składają się z rur wewnętrznych o zwiększonej wytrzymałości na korozję i obudowy zewnętrznej – najczęściej lekkich pustaków. Sprawia to, że montaż ceramicznych systemów kominowych jest prosty, szybki i ekonomiczny.

podobne:  Jak przekonać do siebie dziewczynę, która ma chłopaka?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.