TOP 5 aplikacji wspierających inwestowanie i analizy giełdowe

Aplikacje na telefon dla inwestorów

Jeśli inwestowanie jest Twoim głównym źródłem dochodu, to pewnie zdajesz sobie sprawę z tego, że inwestorem się jest, a nie bywa. Bez względu na to, w co lokujesz pieniądze, musisz na bieżąco śledzić zmiany na rynku, wahania cen oraz tworzyć analizy, które ułatwią Ci podjęcie trafnych decyzji. I to nie tylko w biurze czy w domu przed komputerem, ale przez cały czas. I w tym pomoże Ci pięć najlepszych aplikacji wspierających inwestowanie.


Aplikacje na telefon dla inwestorów

1. Squaber

Squaber to aplikacja stworzona przez firmę Investio sp. z o. o., która prowadzi szeroko zakrojone działania edukacyjne oraz szkoleniowe w zakresie inwestowania. I odpowiedzią na potrzeby inwestorów, jest to narzędzie, które można zainstalować na smartfonach z system Android oraz iOS. Squaber dzieli się na dwie wersje: Standard oraz Premium. Wersja Standard jest bezpłatna i umożliwia przeglądanie interaktywnych wykresów, informacji o spółkach, historię dywidend oraz rekomendacji. Ponadto udostępniane są w niej webinary analityczne oraz stanowi źródło wiedzy na temat najnowszych metod inwestowania. W wersji Premium inwestor posiada pełny dostęp do aplikacji, w tym do automatycznych analiz technicznych i finansowych. Ma także możliwość tworzenia własnych analiz oraz zapewniony kontakt ze specjalistami. Aplikacja wspierająca inwestowanie Squaber (www.squaber.com) to przede wszystkim kompleksowe narzędzie, które z pewnością warto przetestować.

2. BiznesRadar

BiznesRadar to aplikacja dostępna wyłącznie na telefony z systemem Android, która ułatwia śledzenie notowań giełdowych. Możliwe jest obserwowanie wybranych notowań, włączenie powiadomień o spodziewanej zmianie kursu oraz połączenie swojego portfela inwestycyjnego z narzędziem, w celu sprawdzania na bieżąco własnych inwestycji. Dzięki tej aplikacji możesz w szybki i prosty sposób śledzić wszystkie zmiany na rynku, brak jednak tu warstwy edukacyjnej, tak jak w przypadku aplikacji Squaber.

3. GPW Analizator

Kolejnym narzędziem ułatwiającym monitorowanie na bieżąco zmian na Giełdzie Papierów Wartościowych jest GPW Analizator. Niestety również i ta aplikacja dostępna jest tylko na system Android. A jakie korzyści będziesz mieć z jej zainstalowania? Sprawdzisz walory spółek z wybranych indeksów giełdowych (m. in. WIG20, WIG, WIG-BANKI etc.) oraz uzyskasz dostęp do najważniejszych informacji, które sukcesywnie przeglądane mogą wpłynąć na trafność i co za tym idzie – zyskowność Twoich inwestycji.

4. MSN Finanse — informacje

Aplikację MSN Finanse mogą pobrać użytkownicy smartfonów z systemem Android, iOS oraz Windows Phone. Dzięki tej aplikacji możesz przeglądać indeksy, kursy walut, notowania towarów. Poznasz też wielu nowinek ze świata inwestycji. MSN Finanse udostępnia kilka kalkulatorów, które powinny pomóc Ci zarządzać finansami. Możesz także tworzyć własne, spersonalizowane listy akcji czy funduszy inwestycyjnych, które będziesz chciał obserwować.

5. UFX Trader

Ostatnią aplikacją, na którą warto zwrócić uwagę, jest UFX Trader. Tak jak w przypadku Squaber, masz możliwość zainstalowania jej, gdy posiadasz telefon z systemem Android oraz iOS. To narzędzie ma wymiar czysto praktyczny, ponieważ pozwala na mobilne inwestowanie – trzeba tylko połączyć rachunek inwestycyjny z aplikacją. Dodatkowo możesz w niej sprawdzać aktualne informacje finansowe oraz ustawić powiadomienia wydarzeń ekonomicznych. Inwestujesz poza domem/biurem? To narzędzie może Ci się przydać!

komentarze: 2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.