Rozwód z adwokatem, czyli pomoc adwokata w sprawach rozwodowych

Rozwód

Jeśli czeka Cię trudna rozprawa rozwodowa, zastanów się nad skorzystaniem z pomocy adwokata. Nie tylko przygotuje całą dokumentację, przeprowadzi Cię przez proces sądowy, ale także dzięki niemu unikniesz rozmowy ze współmałżonkiem. A kiedy zdecydować się na skorzystanie z usług prawnika?

Rozwód z orzekaniem o winie

Jeśli masz zamiar rozstać się ze swoim współmałżonkiem, macie dwie możliwości: zakończyć małżeństwo polubownie lub orzekać o winie jednego z partnerów. W pierwszym przypadku pewnie poradzicie sobie sami, wspólnie ustalicie, jak powinna wyglądać opieka nad dzieckiem, podział majątku – przedstawicie sądowi gotowe rozwiązania.

O wiele trudniej jest natomiast, gdy oskarżasz partnera o rozpad związku małżeńskiego z powodu zdrady czy rażących zaniedbań. Wtedy zwykle każda ze stron dąży do tego, aby uzyskać jak najwięcej korzyści z rozwodu, więc bez pomocy prawnika trudno będzie przejść przez ten proces.

Co ważne, adwokat od rozwodów (np. Adwokat Krzyżak) oszczędzi także rozmawiania ze współmałżonkiem. To on podejmie się przeprowadzania wszelkich negocjacji, przygotuje i dostarczy niezbędną dokumentację. Gdy koniec małżeństwa był burzliwy, może okazać się to nieocenioną pomocą.

Rozwód

Rozwód, a opieka nad dzieckiem

O wiele trudniej jest przeprowadzić rozwód, jeśli posiadacie dzieci. Wtedy trzeba ustalić, które z was przejmie nad nimi opiekę, jak będą przebiegać spotkania drugiego rodzica z nimi. Dobrze jest, jeśli jesteście w stanie porozumieć się w tej kwestii – to przede wszystkim zaoszczędzi wiele nerwów najmłodszym, którzy zwykle bardzo cierpią w wyniku rozwodu.

Jeśli jednak chcesz ograniczyć lub pozbawić władzy rodzicielskiej współmałżonka, możesz potrzebować pomocy adwokata. Szczególnie, jeśli Twój partner ma zamiar walczyć w tym zakresie. Przed sądem trzeba udowodnić nie tylko to, że finansowo jesteś w stanie utrzymać dzieci, ale także jak mocną więź z nimi posiadasz. Co istotne, sąd decyduje wyłącznie o niepełnoletnich potomkach. Jeśli osiągnęły już 18 rok życia, mogą same decydować, z którym z rodziców będą mieszkać.

W czym pomoże adwokat od rozwodów?

Jak zostało to już wspomniane, podstawowym zadaniem adwokatów od rozwodów jest przygotowanie dokumentacji procesowej oraz kontaktowanie się ze współmałżonkiem. A na czym konkretnie polega jego pomoc?

Przede wszystkim, gdy przed ślubem nie została ustalona rozdzielność majątkowa, prawnicy dążą do tego, aby ustanowić jak najkorzystniejszy dla Ciebie podział majątku. Jeśli uzyskasz orzeczenie o winie swojego partnera, możesz też żądać od niego alimentów na siebie – obrońca podpowie, jakie masz na to szanse i co możesz uzyskać.

I jak zostało to już podkreślone, pomoc adwokata okazuje się nieoceniona, gdy w grę wchodzi przyznanie opieki nad dzieckiem.

 

Jeśli czeka Cię trudny i bolesny rozwód, nie zastanawiaj się i skorzystaj z usług adwokata. Dzięki temu ograniczone zostaną kwestie, którymi musisz samodzielnie się zajmować, co ułatwi Ci przejście przez cały proces. Ponadto prawnik zrobi wszystko, aby zakończenie związku małżeńskiego nie odbyło się ze stratą dla Ciebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.