Kosmetyka samochodowa na najwyższym poziomie

Dobrze umyty samochód

Kiedy stajemy się świeżo upieczonymi kierowcami zaraz szukamy idealnego dla nas samochodu. Gdy już zdecydujemy się na ten wymarzony model zaczynamy dbać o niego jak o własne dziecko. Wraz z rosnącym doświadczeniem kierowcy, ta dbałość oczywiście spada, jednak warto od czasu do czasu pomyśleć o odświeżeniu naszego auta. Jak więc zadbać o kosmetykę samochodową, aby auto jak najdłużej dobrze wyglądało?

Kosmetyka samochodowa od środka

Kosmetyka samochodowa kojarzy się z zabiegami, które mają na celu poprawę wyglądu naszego samochodu. To nie tylko mycie i woskowanie auta, kosmetyka samochodowa to także zabezpieczenie tapicerki (przykład usługi na caressence.pl), co szczególnie ważne jest po zimie. Wydawać by się mogło, że o tapicerkę nie trzeba szczególnie dbać. Nic bardziej błędnego! Gromadzą się w niej bakterie i mikroorganizmy, których trzeba się skutecznie pozbyć. Lepiej będzie udać się do specjalisty, który zajmie się naszym autem, wtedy będziemy mieć pewność, że mamy je dokładnie wyczyszczone.

Zrób to sam, czyli odkurz wnętrze!

Niektóre czynności dotyczące czystości auta można zrobić samemu. Tak jest na przykład z odkurzaniem. Jeśli nie masz przenośnego odkurzacza samochodowego lub nie możesz skorzystać z domowego, zawsze można podjechać na stację, gdzie za kilka złotych wyczyścisz wnętrze auta. Tu szczególnie trzeba pamiętać o dywanikach, ale i o tym co pod nimi. Warto też od czasu do czasu odkurzyć bagażnik, który dzień w dzień jest w użyciu.

Samochód - jak o niego dbać?

Pamiętaj o czyszczeniu kokpitu!

Wielu kierowców, zwłaszcza tych, którzy już długo mają prawo jazdy, zapomina o czyszczeniu kokpitu samochodu, a to spory błąd. W aucie trzeba zadbać o czystość wszystkich plastikowych elementów. Aby to zrobić warto zainwestować w specjalne kosmetyki, które ułatwią nam czyszczenie takiej powierzchni. Należy także pamiętać o umyciu przedniej szyby od środka. Nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak kurz lubi się tam osiadać.

Autodetailing wewnętrzny samochodu

To dla zakochanych w swoim aucie motomaniaków. Autodetailing wewnętrzny obejmuje nie tylko czyszczenie, ale też regenerację takich części auta jak tapicerka, bagażnik i przestrzeń pasażerska. Wszystko po to, by przywrócić samochodowi dawny wygląd, najlepiej zbliżony do stanu, kiedy to auto wyjechało z salonu.

Autodetailing zewnętrzny – kiedy?

Warto zdecydować się na autodetailing zewnętrzny, kiedy nasze auto straciło już dawny blask. Taki zabieg obejmuje czyszczenie, naprawę i regenerację lakieru, kół, części chromowanych i szyb. Usuwa on drobne skazy lakieru i zabezpiecza samochód przed trudnymi warunkami atmosferycznymi, jakie mogą nas spotkać podczas prowadzenia samochodu. Warto pamiętać jednak, aby zdecydować się na taki zabieg w sprawdzonym miejscu, tylko wtedy możemy być pewni, że wrócimy do domu autem, które wygląda niemal jak nowe.

komentarze: 3

  1. Ja znalazłam w sieci taki super kosmetyk do tapicerki, ale jest to niego potrzebny jakiś odkurzacz ekstrakcyjny, więc lipa. Ale takie serwisy pewnie je mają, więc w sumie chyba lepiej jest zgłosić się na mycie tapicerki, niż szarpać się z tańszymi produktami.

  2. Przede wszystkim to wstyd jeździć brudnym autem 🙂 mamy super brykę to tym bardziej dbajmy o nią. Autodetailing to coś nowego na rynku, ale dużo kierowców już się do niego przyzwyczaiło.

  3. Co racja to racja, nie wyobrażam sobie tego, by po drodze jeździć brudnym samochodem, dobre kosmetyki i środki czyszczące do samochodu to podstawa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.