Co to jest długoterminowy wynajem auta?

długoterminowy wynajem auta

Za granicą na długoterminowy wynajem aut decyduje się dziś około 80% przedsiębiorców i wiele osób prywatnych. W naszym kraju jest to usługa, która dopiero zyskuje na popularności. Okazuje się, że jest to opcja dużo bardziej opłacalna niż leasing czy też zakup pojazdu na kredyt. Z czym się to jednak wiąże, czym się charakteryzuje i na co warto zwrócić uwagę, decydując się na tego typu najem?

Co to jest wynajem długoterminowy?

Długoterminowy wynajem auta to, jak sama nazwa wskazuje, odpłatne użytkowanie samochodu należącego do wybranej wypożyczalni, przez dłuższy okres, zazwyczaj kilku lat. To, na jak długo wypożyczymy pojazd zależy w dużej mierze od tego, jak umówimy się z firmą, która nam go wynajmuje, a oferty te różnią się w zależności od wybranego miejsca najmu. Z bieżących informacji wynika, że długoterminowy wynajem auta w Najemauta.pl (http://najemauta.pl/) trwa zazwyczaj od około dwóch do pięciu lat.

długoterminowy wynajem auta

W czasie trwania umowy tego typu samochód nie podlega wymianie na nowy model. Możemy ewentualnie otrzymać auto zastępcze, jeżeli to przez nas wynajmowanie ulegnie wypadkowi lub z innych względów wymagało będzie naprawy.

Wynajem auta dla firm lub klientów indywidualnych

Tego typu najem to oferta skierowana zarówno do klientów indywidualnych, jak i firm. Jeżeli nie stać nas na zakup własnego auta, jest to wygodna alternatywa leasingu lub kredytu samochodowego, które zazwyczaj wiążą się nierozerwalnie z wkładem własnym rzędu 20% od wartości całego pojazdu.

Sporą zaletą dla osoby wynajmującej jest fakt, że taka usługa związania jest również z pokrywaniem kosztów ewentualnych napraw, serwisowaniem, wymianą opon, udostępnianiem auta zastępczego, jeżeli wymagają tego zaistniałe okoliczności, a także udostępnianiem urządzenia GPS oraz systemu kontroli zużycia paliwa.

Rozliczenie za samochód

Dodatkową zaletą wynajmu długoterminowego auta dla przedsiębiorców jest możliwość traktowania miesięcznie opłacanego czynszu jako kosztu uzyskania przychodu, czego nie można niestety zrobić w przypadku rat płaconych na rzecz leasingu.

Formalności związanie z wynajmem samochodu nie są skomplikowane i nie zabierają wiele czasu, a decydując się na taką opcję, nie pomniejszamy swojej zdolności kredytowej.

Zakończenie umowy z wypożyczalnią pojazdów

Kiedy umowa wygasa, wynajmowane przez nas auto nie należy do nas, lecz do wypożyczalni, z tego też powodu nie musimy martwić się jego sprzedażą. Osoby zainteresowane jednak kupnem takiego samochodu mają taką możliwość. Inną opcją może być ponadto wynajęcie kolejnego, nowego i doskonale sprawnego pojazdu, co stanowi w tym wypadku najbardziej sensowny i rozsądny wybór.

Dla kogo wynajem długoterminowy aut?

Dla kogo więc nadaje się ta usługa? Z pewnością skorzystają na tym firmy, które chciałyby postawić na bardziej opłacalną alternatywę leasingu. To również całkiem ciekawa oferta dla osób prywatnych, które nie mają pełnej kwoty na zakup własnego auta, lecz nie chciałyby się także zadłużać.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.