Jakie spodenki robocze na budowę latem?

pracownicy na budowie

Letnie upały nie są komfortowymi warunkami do pracy na budowie. Kto może ułatwić sobie działanie w skwarze, dzięki bardziej przewiewnym spodenkom roboczym z krótkimi nogawkami i jak wybrać najlepsze? Przygotowaliśmy garść praktycznych porad.

Czy spodenki robocze można nosić na budowie?

Głównym zadaniem odzieży roboczej jest zabezpieczenie prywatnych ubrań pracownika przed zniszczeniem, podczas wykonywania zadań związanych z pracą zawodową. Polskie prawo nie zabrania wykorzystania szortów roboczych, zgodnie z obowiązującymi aktualnie przepisami stanowią one element odzieży roboczej, której stosowanie dozwolone jest w każdej branży. Warto jednak podkreślić, że wszelkiego rodzaju obostrzenia panujące wewnątrz firmy mogą zabraniać tego typu ubrania w pracy. Wynika to z zasad bezpieczeństwa. Wiele firm budowlanych nie zezwala swoim pracownikom na krótkie spodnie robocze ze wzgląd na zagrożenia związane z wykonywaniem prac na budowie – są oni narażeni na przecięcia czy przetarcia skóry na skutek wykonywanych prac, a długie spodnie robocze ochraniają przed nimi, osłaniając łydki i kolana. Warto podkreślić, że spodenki robocze budowlane ze sklepu www.balticbhp.pl mogą być wykorzystane na budowie przez m.in. pracowników firm wykończeniowych, monterskich oraz malarzy. Podczas wykonywania pracy na kolanach zastosować mogą specjalne nakolanniki, które pozwalają na zabezpieczenie stawów i wzrost komfortu pracy.

Na co zwrócić uwagę, wybierając spodenki robocze?

Wybierając spodenki robocze do pracy na budowie, bardzo ważnym aspektem jest ich wysoka jakość. Warto wybrać wytrzymały model, który nie będzie szybko zniszczony i nieestetyczny. Dobrym pomysłem jest zakup spodenek roboczych znanych marek, które od lat produkują odzież roboczą. Ich kolejną ważną cechą powinny być  wzmacniane szwy, ponieważ dzięki nim możliwe jest znaczne zwiększenie trwałości konkretnego modelu. Bardzo ważnymi aspektami podczas wyboru spodenek roboczych są również kieszenie, pozwalające na przenoszenie narzędzi i drobnego sprzętu wykorzystywanego na budowie. Dobrym rozwiązaniem są niezwykle pojemne worki kieszeniowe. Dla zwiększenia wygody noszenia warto zdecydować się na model spodenek roboczych z elastycznym pasem. Dobrym wyborem są spodenki z przewiewnej bawełny, które zapewnią większy komfort podczas pracy w upalne dni niż modele wykonane ze sztucznych tkanin. Należy pamiętać, aby były dopasowane do wymiarów pracownika. Warto także zwrócić uwagę na ich design i kolor. Na rynku znaleźć można specjalne białe spodenki robocze dla tynkarzy, we wzór moro czy klasyczne jednokolorowe modele – najpopularniejsze są: czerwone, niebieskie, czarne i szare.

Gdzie kupić letnie spodenki robocze?

Letnie spodenki robocze dla pracowników budowy są niezwykle popularnym produktem, dlatego znajdują się w wielu hurtowniach oraz sklepach z odzieżą i artykułami BHP w sieci. Można skorzystać np. z oferty wcześniej wspomnionego sklepu Baltic BHP, w którego asortymencie znajduje się wiele modeli spodenek roboczych, różnych producentów i w zróżnicowanych cenach. Warto wspomnieć, że tego typu odzież robocza sprzedawana jest także w stacjonarnych punktach z odzieżą BHP lub za pośrednictwem przedstawicieli handlowych firm tego typu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.