Category Budowlane materiałyPosted on

Zamocowania w budownictwie – podział, kategorie i przykłady zamocowań

Jeśli pracujesz w branży budowlanej, zapewne wiesz, jak ważny jest wybór poszczególnych elementów konstrukcyjnych i złącznych. Liczy się wszystko: właściwe dopasowanie materiałów budowlanych do warunków otoczenia oraz przeznaczenia, stopień wytrzymałości, jakość, czy technika montażu. Jednak, czy wiesz wszystko na temat zamocowań budowlanych, ich podziału oraz tego, w jaki sposób powinny być dobierane?

Category Budowlane maszynyPosted on

Urządzenia budowlane – kupić czy wypożyczyć?

W wielu sferach naszego życia mamy do czynienia z możliwością wypożyczenia potrzebnych nam sprzętów. Jest to bardzo wygodna szansa na zdobycie pożądanych rzeczy, jeśli nie musimy ich wykorzystywać stale. Sprawa jest nieco bardziej skomplikowana w przypadku firm budowlanych. Wiele podmiotów gospodarczych stale korzysta z usług wypożyczalni. Zastanówmy się nad tym, czy jest to rzeczywiście opłacalne.

Category Budowlane materiałyPosted on

Polerowany beton – pytania i odpowiedzi

Kiedy zastanawiamy się nad wyborem odpowiedniej podłogi do zakładu pracy lub własnego mieszkania, mamy zazwyczaj kilka najbardziej ciekawiących nas możliwości, które wydają nam się w danym momencie najlepszym rozwiązaniem. Wśród nich prym ostatnimi czasy wiedzie polerowany beton. Jako że opcja ta dopiero wchodzi na salony oraz staje się coraz bardziej modna i popularna, warto zaznajomić …

czytaj dalej „Polerowany beton – pytania i odpowiedzi”