Jak pozbyć się cellulitu?

Kobiece nogi

Cellulit inaczej zwany skórką pomarańczową to nieestetyczna i dość przykra przypadłość, która dotyka wiele kobiet. To prawdziwa zmora w estetyce naszego ciała, którą staramy się zatuszować jak tylko się da, a najchętniej to byśmy się go pozbyli raz na zawsze. Jak jednak to zrobić skutecznie?

Czym jest cellulit?

Ciesząca się złą sławą skórka pomarańczowa to po prostu zdeformowana tkanka tłuszczowa, która wyróżnia się nierówną i chropowatą powierzchnią przypominająca swoim wyglądem właśnie pomarańczę i stąd jej nazwa. Chodzi przede wszystkim o to, że tkanka tłuszczowa zostaje zbyt mocno zbita i wywiera wpływ na skórę objawiając się właśnie takimi nierównościami, a najczęściej z cellulitem mamy do czynienia na udach, pośladkach i brzuchu, w rzadkich przypadkach na ramionach. Nie wygląda to ładnie, ale można z tym walczyć!

Zwalczaj cellulit wielofazowo!

O co konkretnie chodzi? Przede wszystkim o to, że wykorzystanie jednej metody to za mało. Żeby wygrać walkę z cellulitem najlepiej wykorzystywać do tego kilka sposobów jednocześnie, bo to może dać nam najlepsze efekty. A metod do pozbycia się skórki pomarańczowej jest naprawdę wiele, więc zdecydowanie warto jest się postarać, jeżeli mamy już dość nierówności naszej skóry, które zwyczajnie szpecą i sprawiają, że nie czujemy się ze swoim ciałem komfortowo. A więc do dzieła.

Pamiętaj o ruchu

Ruch to zdrowie i o tym wie każdy. Czy zdajecie sobie sprawę z tego, jak jego brak wpływa na nasze ciało? Nie chodzi tu tylko o zdrowie, ale także o urodę i estetyczny wygląd. Brak ruchu i prowadzenie leniwego życia zdecydowanie przyczynia się do rozwoju cellulitu. Jak nasze ciało ma być piękne i ponętne, skoro o nie nie dbamy? Trzeba to zmienić i to zdecydowanymi środkami. Bardzo dobrze sprawdzi się na przykład trening aerobowy jak marsz, pływanie, jazda na rowerze czy aerobik. Warto również robić przysiady oraz brzuszki.

Kobieta pielęgnująca nogi

Pamiętaj o zdrowej żywności

To, co jemy także ma duże odbicie na wygląd naszego ciała, skóry, włosów. Należy pamiętać o tym, by w naszej diecie było dużo błonnika pokarmowego oraz produktów pełnoziarnistych. Nie można też zapomnieć o owocach i warzywach, bo dzięki nim nasz organizm wyzbywa się niepotrzebnych toksyn. Ważną częścią naszej diety powinna być także woda, którą trzeba pić regularnie, dzięki temu nasz organizm będzie miał prawidłową wymianę płynów i zapobiegnie to gromadzeniu się zanieczyszczeń.

Stosuj preparaty antycellulitowe

Na rynku nie brakuje środków mających na celu pozbycie się cellulitu – warto z nich korzystać, tak samo jak z masażu. Po kąpieli warto wetrzeć w ciało balsam i wykonać taki automasaż. Z kolei specjalnie stworzone preparaty pomogę we wzmocnieniu skóry, więc wmasowywanie je zdecydowanie może zadziałać. Oczywiście trzeba pamiętać o regularności w wykonywaniu tych czynności. Można także zastosować specjalny peeling, po zastosowaniu którego warto także zrobić masaż szczotką z naturalnym włosiem, a na końcu wmasować balsam antycellulitowy.

komentarze: 3

  1. Trzeba pić dużo wody, pokrzywy i czystka, czyli wypłukiwać z organizmu toksyny. Oprócz tego oczywiście ćwiczenia i… szczotkowanie na sucho!

  2. Moim niezawodnym sposobem na cellulit jest peeling kawowy. Regularnie wykonywany naprawdę potrafi zdziałać cuda. O ruchu często zdarza mi się zapomnieć i wtedy ratuję się suplementami. Wiem, że powinnam to zmienić, ale za to pamiętam o regularnym piciu wody mineralnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.