Jak dobrze urządzić pokój dziecka

Przytulny pokój dziecięcy

Każdy rodzic w pewnym momencie staje przed wyzwaniem urządzenia pokoju dla swojej pociechy. I każdy chciałby, aby to miejsce było nie tylko ładne, przyjazne ale i bezpieczne, tak by nasze dziecko a radością spędzało w nim czas najpierw na zabawie, a potem i nauce. Zabawa wymaga sporo miejsca i elementów pobudzających pomysłowość dziecka, zaś nauka spokoju i porządku. To oczywiście nie jest łatwe, dlatego warto przemyśleć i zastanowić się nad projektem takiego pokoju.

Jak wybrać kolory ścian?

Zwykle na pierwszy ogień idą barwy pokoju dziecka, dla maluszków rodzice najchętniej wybierają delikatne barwy, coraz częściej odbiegające od standardowego różu i błękitu. Starsze dzieci wolą zdecydowane kolory, ale tu nie można przesadzić, gdyż takie barwy szybko się nudzą. Dobrym rozwiązaniem jest pomalowanie jednej ze ścian pokoju na mocny kolor, a pozostałe niech będą bardziej stonowane, tu możemy poddać się wyobraźni dziecka – niech to ono wybierze ten kolor spośród swoich ulubionych. Innym sposobem na ożywienie ścian mogą być też naklejki ścienne, ostatnio bardzo modne i szeroko dostępne.

podobne:  Szachy podróżne na każdą okazję

Przytulny pokój dziecięcy

Jakie meble do pokoju dziecięcego?

Kiedy kolory ścian zostaną wybrane, pora na meble i tu najlepszym rozwiązaniem i najczęściej stosowanym jest komplet mebelków składający się z łóżka, szafy na ubranka, regału i oczywiście biurka, jeśli nasza pociecha zalicza się już do grona szkolniaków. Przy wyborze mebli my rodzice powinniśmy się kierować ich funkcjonalnością i bezpieczeństwem. Meble dla dziecka powinny być solidne, wysokiej jakości, z naturalnych i przebadanych materiałów. Ważne jest też, aby dać dziecku wiele praktycznych rozwiązań, czyli wszelkie szuflady, gdzie dziecko będzie mogło przechowywać zabawki, czy gry są bardzo mile widziane. Bardzo dobrym rozwiązaniem są też pojemniki na zabawki, mając takowe, bardzo szybko możemy pozbyć się bałaganu. Kupując meble pamiętajmy o tym, że czas szybko płynie i ani się nie obejrzymy, kiedy z naszego dwulatka zafascynowanego Kubusiem Puchatkiem, wyrośnie mały piłkarz, czy przyszły kierowca rajdowy, dlatego jeśli chcemy zaoszczędzić sobie wymiany mebli co kilka lat, lepiej kupić solidne meble, które będą podobały się i maluszkowi i troszkę starszemu dziecku.

podobne:  Wszystko co powinieneś wiedzieć o Finlandii

Sposoby na podłogę w pokoju dziecka

Ostatni podstawowy element to podłoga, dzieci najczęściej bawią się właśnie na niej, dlatego zadbajmy, aby była jak najlepsza. Można użyć wykładziny, albo małego dywaniku i  to rozwiązanie uważam za optymalne, ze względu na łatwą pielęgnację, a wiadomo, że dzieci nie przywiązują szczególnej uwagi do utrzymania czystości – zwłaszcza dywanów.


Niedawno sama urządzałam pokoik dla mojego synka, aby był z niego zadowolony i chętnie spędzał w nim czas, postanowiłam, że to on będzie moim głównym doradcą. Moje pomysły były trafione, a sugestie pociechy pozwoliły nadać pomieszczeniu wyjątkowego charakteru.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.