Wiertarka, wkrętarka czy może młotowiertarka?

Nakładki wiertarek

Każdy z nas przechodził w życiu przez mniejszy lub większy remont mieszkania. Nie jest to nic przyjemnego, łączy się z burzeniem, wierceniem, brudzeniem i finalnie ze sprzątaniem. Jednak efekt odnowionego mieszkania wynagradza wszystko. Niektóre czynności związane z remontowaniem możemy zrobić sami, potrzebne będą do tego odpowiednie narzędzia. Co wybrać: wiertarkę, wkrętarkę czy młotowiertarkę?

Jak wybrać wiertarkę lub wkrętarkę?

Dla kogoś, kto dopiero zaczyna przygodę z remontowaniem, nie będzie to proste zadanie. Wybór wiertarki lub wkrętarki warto rozpocząć od opisów modeli, przeznaczenia itd. (https://www.stukpuk.pl/elektronarzedzia/wiertarki-i-wkretarki). To ułatwi decyzję o zakupie takiego urządzenia, które faktycznie nam się przyda. O ile nic nie podpowiedzą nam parametry techniczne, o tyle zastosowanie może już faktycznie pomóc.

Nakładki wiertarek

Kiedy kupić wiertarkę?

Wiertarki bardzo często przydają się podczas remontów i budowy. Są to najpopularniejsze elektronarzędzia w polskich domach. Niestety, wiertarka wiertarce nierówna. Na rynku znaleźć można wiele rodzajów tego urządzenia. Od wiertarki dla amatorów przez wiertarki profesjonalne, ręczne, wiertarko-mieszarki, wiertarki kątowe, stołowe, do szkła, po wiertarki wielowrzecionowe i magnetyczne. Wiertarki, poza swoją oczywistą funkcją wiercenia dziur, mogą mieć też dodatkowe opcje. Wśród nowych modeli można spotkać różnego rodzaju nakładki, na przykład do polerowania, szlifowania czy wycinania otworów.

Czym jest wkrętarka?

Wkrętarka przyda się w domu każdego majsterkowicza, szczególnie tego, który mieszka w bloku ze ścianami, w które nie da się wbić gwoździa młotkiem. Wkrętarka bowiem pomoże nie tylko skręcić meble, ale też zawiesić obrazek na ścianie. Wybierając takie elektronarzędzie warto zwrócić uwagę na jego moc. Im większa, tym mniej będzie się przegrzewała. Istotna jest również waga wkrętarki. Trzeba pamiętać, że podczas pracy, gdy będziemy mieli podniesione ręce cały czas do góry, ciężka wkrętarka nie zda egzaminu. Ważne jest także ładowanie urządzenia. Wkrętarka akumulatorowa musi zostać naładowana zanim jej użyjemy. Warto sprawdzić na ile czasu pracy wystarczy jedno ładowanie.

Jak wybrać wiertarko-wkrętarkę?

To chyba najlepsze urządzenie, jakie można wybrać do remontu. Łączy ono w sobie zarówno wiertarkę, jak i wkrętarkę. Dzięki temu, otrzymujemy funkcjonalne elektronarzędzie. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru? Dokładnie na to samo, co podczas kupowania wiertarki lub wkrętarki. Kupując tak funkcjonalne urządzenie możemy być spokojni o nasz przyszły remont.

Młotowiertarka – do czego się przydaje?

Młotowiertarka to urządzenie dla profesjonalistów. Mogą one być wykorzystywane do kłucia, wiercenia z udarem i wiercenia bez udaru. Wybierając młotowiertarkę warto zwrócić uwagę czy ma ona dodatkową funkcję, jaką jest redukcja drgań. Używanie zwykłej młotowiertarki, która nie jest wyposażona w takie rozwiązanie, może negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.