Zobacz

  Czy wierzysz w horoskopy – sprawdź co cię wyróżnia!

  Autor dodano 1 listopada 2014

  A jutro spotkasz księcia na białym koniu, twoje życie się odmieni i będziecie żyli długo i szczęśliwie… Znacie to? Chyba każdy miał już okazję przeczytać kiedyś taki horoskop. Chyba sami przyznacie, że ciężko wierzyć w takie bajki. Chociaż mówi się, że w każdym horoskopie można znaleźć ziarenko prawdy, a czasami nawet całą piaskownicę. Czy można wierzyć horoskopom?

  Jakie są rodzaje horoskopów?

  Istnieją różne rodzaje horoskopów. Dzienne, tygodniowe, chińskie, opisowe. Które z nich są najbardziej wiarygodne? I czy w ogóle można traktować poważnie takie horoskopy jak horoskop fitness, kłótni, dietetyczny, upominkowy, zdrady i wszelkich innych czynności? O wiele bardziej wiarygodne są horoskopy opisowe, bo wynikają z bardziej szczegółowej daty urodzenia, a raczej miesiąca podzielonego na kilka dekad. Chociaż właściwie w takim horoskopie każdy może znaleźć cząstkę siebie.

  Sprawdzony horoskop

  Co oznacza numerologia?

  Więcej osób wierzy w numerologię. Podobno z liczb możemy najlepiej odczytać, jacy jesteśmy i co nas czeka w przyszłości. Fenomen numerologii doskonale oddaje postać wróżbity Macieja z Sekretów magii na TVN. Potrafi on niemal bezbłędnie ocenić czyjąś sytuację na podstawie daty urodzenia i znajomości imienia. W swoich wnioskach wspomaga się jedynie kartami tarota. Jego skuteczność w osądach niejednego przyprawia o gęsią skórkę. Jak ustalić, którą cyfrą jesteśmy w numerologii? To proste. Wystarczy, że zsumujemy naszą datę urodzin.

  Np. Jeśli ktoś urodził się 10.10.1990 to liczymy 1+0+1+0+1+9+9+0 co daje 21. Następnie dodajemy do siebie 2+1 i wychodzi, że dana osoba jest numerologiczną Trójką. Proste? Jak zatem numerologia opisuje swoje cyfry?

  Jedynki

  To osoby o otwartych umysłach. Odważne, zdecydowane i impulsywne. Są niezwykle inteligentni i utalentowani. Przez całe życie czują niezwykłą potrzebę wolności i niezależności. Mają władczy charakter. Zawsze muszą postawić na swoim.

  Dwójki

  Bardzo nieśmiałe. Wyróżnia je niesamowita skromność i harmonia. Lubią spokój. Są nadwrażliwe i niepewne. Pozwalają, by kompleksy odebrały im wiarę we własne możliwości.

  Trójki

  Otwarte i towarzyskie. Nie mają problemów z nawiązywaniem kontaktów, sprawiają wrażenie osób, które chcą mieć ze wszystkimi dobre relacje. Są utalentowane artystycznie. Wśród wad wymienia się zadufanie i niedojrzałość.

  Czwórki

  Powaga, odpowiedzialność, pracowitość to coś, co wyróżnia osoby o tej wibracji. Logiczne myślenie często pozwala im podejmować trafne decyzje. Są wyrozumiali, wytrwali, godni zaufania, ale też nie potrafią okazywać uczuć. Bywają oschli i wymagający.

  Piątki

  To osoby niespokojne i zmienne. Wyróżnia je wszechstronność i niezwykła intuicja. Nie znoszą rutyny, stawiają na spontaniczność. Są czujne i dociekliwe. Wśród wad wymienia się niecierpliwość, nerwowość i wstydliwość.

  Szóstki

  Spokojne i rozsądne. Szybko przywiązują się do ludzi. Wymagają miłości i okazywania uczuć. To osoby serdeczne i rodzinne. Charakteryzuje je wrażliwość, uczciwość, ale też lenistwo i pesymizm.

  Siódemki

  Osoby o tej wibracji są bardzo tajemnicze. Wyróżnia je indywidualizm, głęboka duchowość i umysłowość. Kierują się w życiu intuicją i zdolnością obserwacji. Wśród wad wymieniane są: egoizm, melancholia, skłonność do pesymizmu.

  Ósemki

  Silne osobowości. Waleczne, zdeterminowane i uparte. Nikt tak nie potrafi uwodzić jak właśnie Ósemki. Wytrwale dążą do celu. Są przesadnie poważni, gwałtowni i nieugięci.

  Dziewiątki

  Osoby o wyjątkowej intuicji. Wyróżnia je altruizm, serdeczność, dążenie do harmonii. Mają wysokie morale, bystry umysł i świetnie rozwiniętą inteligencję. Niestety, nie tolerują wad innych ludzi, są egzaltowani i lubią prowokować konflikty.

  One Comment

  1. Realistka

   3 października 2016 at 18:25

   Horoskopy to bujda dla naiwnych. Nie ma co wierzyć w takie bajki.

  Leave a Reply

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *