Jak okazać uczucia? Związek bez tajemnic

para na tle jakiegoś akweduktu

Jak okazać uczucia tej jedynej, najważniejszej dla ciebie osobie? Jak przypominać jej o tym, co do niej czujesz? Przecież nie o to chodzi, by powtarzać przy każdej okazji „Kocham cię” jak w tych amerykańskich, przesłodzonych do bólu filmidłach. Nie słowa są najważniejsze. To znaczy, pewnie, one też są istotne, ale jeszcze istotniejsze są czyny, które za nimi stoją. Nie o to chodzi, by mówić drugiej osobie o naszej miłości, ale by pozwolić jej ją odczuć. Jak? To akurat żadna filozofia.

1. Okaż zainteresowanie

Kiedy ona opowiada ci, jak jej minął dzień, nie zasłaniaj się gazetą. Nie słuchaj jej jednym uchem, skupiając się tak naprawdę na meczu w telewizji. Poświęć jej pełną uwagę. I nie bądź tylko biernym słuchaczem. Rozmawiaj, dopytuj o szczegóły. Pokaż, że jej sprawy cię interesują.

2. Bądź wsparciem

Pomagaj drugiej osobie radzić sobie z problemami. Nie tylko tymi najpoważniejszymi. Dużą pomocą może być choćby włączenie się do prac, które zwykle to ona wykonuje. Można ją wyręczyć, czy też po prostu wypełniać te obowiązki wspólnie. Wtedy nie tylko doceni ona wsparcie, jakiego jej udzielisz, ale w dodatku więcej czasu spędzicie razem. No właśnie, wspólne spędzanie czasu to podstawa. Ale o tym w następnym punkcie.

podobne:  Gdzie szukać tanich biletów na koncerty, imprezy?

para trzymająca się za ręce

3. Spędzajcie wspólnie czas

Jedną z największych bolączek związków w dzisiejszych czasach jest to, że ludzie żyją niby ze sobą, ale w gruncie rzeczy obok siebie. Jak w takich warunkach pracować nad swoimi relacjami? Szukajcie okazji, by robić coś razem.

Jeśli macie możliwość, wybierzcie się na przykład na wycieczkę tylko we dwoje. I nie musi to być od razu wyprawa na Hawaje. Każdy pretekst jest dobry, by spędzać wspólnie czas. Przejdźcie się do kina, na koncert, czy po prostu na spacer do parku.

Postawcie sobie wspólne cele i razem do nich dążcie. Może to być gruntowny remont mieszkania czy założenie ogródka. Wspólne realizowanie takich planów bardzo zbliża, a gdy będziecie później widzieć efekt waszych wysiłków jako coś, do czego doszliście razem, poczujecie, że więź między wami jest silniejsza.

podobne:  Jak pracować nad swoim związkiem?

4. Mów komplementy

Ja wiem, że to banał. I faktycznie, źle to wyjdzie, jeśli będziesz mechanicznie rzucał uwagi typu „Dobrze wyglądasz”, tylko po to, by na siłę powiedzieć jakiś komplement.

Ale przecież są rzeczy, które cenisz w tej drugiej osobie. Za coś ją kochasz, prawda? Pozwól jej się o tym dowiedzieć. Niech wie, co ci się w niej podoba. Niech poczuje się dowartościowana z twojej strony – wtedy i na siebie samą i na ciebie będzie patrzeć przychylniej.

podarunek

5. Wręczaj podarunki

To zawsze miły gest, by pokazać, że druga osoba ci nie zobojętniała. Nie musi być żadnej szczególnej okazji – wręczaj tej jedynej osobie prezenty ot tak, nie dlatego, że wypada, lecz z racji, że akurat o niej pomyślałeś i chciałeś jej zrobić przyjemność. Takie niezapowiedziane podarunki „z okazji braku okazji” miło ją zaskoczą i mogą wnieść dużo ciepła w wasz związek.

podobne:  Najlepsze miejsce do życia - gdzie mieszkać, gdzie pracować? TOP 10

I pamiętaj, że to mogą być nawet drobiazgi. To wcale nie jest tak, że prezent tym lepszy, im droższy. Ważne są intencje i to, aby podarunek był spersonalizowany – żeby było jasne, że to od ciebie dla niej. Dobierz go pod kątem jej zainteresowań albo niech nawiązuje do waszych wspólnych wspomnień.

6. Pokaż, że jest ci potrzebna

Pozwól jej odczuć, jak bardzo się cieszysz, że masz ją przy sobie. Pozwól jej brać udział w twoim życiu. Kiedy wypytuje cię, jak ci minął dzień, nie zbywaj jej zwykłym „w porządku”, ani tym bardziej nie sugeruj, że słuchanie o twoich sprawach by ją znudziło. Skoro żyjecie razem, to dzielcie się swoimi sprawami.

I właśnie o to chodzi w okazywaniu uczuć. Nie o wyuczone, czułe słówka, lecz o pokazanie drugiej połówce, że prowadzicie jedno wspólne życie, a nie dwa oddzielne.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.