Zobacz

  3 metody, które pozwolą odnaleźć Ci sens życia

  Autor dodano 6 października 2014

  „Quo vadis? Quo vadis?” – ludzie często zadają sobie to pytanie. Świadomość tego dokąd zmierzamy jest bowiem właściwym kluczem do odnalezienia sensu w swoim życiu. My prości ludzie XXI wieku otoczeni technologią, wolimy dryfować na tafli kolejnych dni, zamiast brać sprawy w swoje ręce. W ten sposób życie zaczyna przeciekać nam przez palce, co prowadzi do tego że za parędziesiąt lat usiądziemy po turecku, wyciągniemy te ręce przed siebie i gorzko zapłaczemy nad zmarnowanym czasem…

  Jakie są problemy współczesnych ludzi?

  Boimy się eksperymentów. Boimy próbowania. Bo parzy, bo ziębi, bo niewygodnie, bo za drogo, a po co, a na co. A spójrz mi w oczy i powiedz szczerze, jak inaczej chcesz odnaleźć „to coś”, co sprawi że wszystko stanie się jaśniejsze? Czy wśród zupy pomidorowej znajdziesz coś innego niż zupę pomidorową, że tak filozoficznie zapytam?

  Dzisiaj pomogę Ci w odnalezieniu Twojego sensu życia. Weź kurtkę do ręki, sporo dystansu i wsiądź ze mną w tą niezwykłą podróż ku nieznanemu.

  Poznawanie nowych ludzi

  Poznawanie ludzi jest inspirujące. Każdy z nas bowiem odczuwa i myśli inaczej. Co dla jednego jest niebieskie, dla innego będzie błękitne. Co jeden przeżył tak, to drugi przeżyje inaczej. I właśnie ta wymiana doświadczeń często pozwala nam spojrzeć na życie z kompletnie innej perspektywy. Dzięki temu nabieramy szerszego oglądu na sprawy życia codziennego.

  Poznawanie nowych ludzi

  Tylko nie mów, że nie wiesz jak poznawać nowych ludzi. Każdy to potrafi, nawet ten którego zżera nieśmiałość. Dam Ci dobrą radę: uśmiechaj się dużo i często, to pozwoli przełamać Ci pierwsze lody nawet bez używania słów.

  Wprowadzanie zmian w życiu

  Rano. Godzina na śniadanie. Osiem godzin na pracę. Powrót do domu. Telewizor. Idziesz spać. Czy tak wygląda Twój każdy dzień? Czy to jest normalne? Nie kusi Cię aby coś zmienić? Iść na zajęcia taneczne, zacząć szydełkować, ba…nawet się przeprowadzić!

  Miejsca zazwyczaj nas ograniczają. Pomyśl tylko jaki świat jest duży i ile ciekawych rzeczy można zobaczyć na całej kuli ziemskiej. Kwiaty, zwierzęta, plaże, renifery… no w każdym razie wszędzie znajduje się coś wyjątkowego, czego nie znajdziesz nigdzie indziej.

  Odnalezienie sensu istnienia

  Wewnętrzny głos często najłatwiej jest odnaleźć w samotności. Nie czujesz się odrobinę bombardowany wszystkimi informacjami z zewnątrz? Fakty, Twittery, Facebooki, TVP i inne twory osaczają Cię z każdej strony słowami, tragediami i sensacjami, często rozdmuchanymi do potęgi. Zastanów się… gdzie w tym wszystkim znajdujesz się Ty? Czy to ma Ci pomóc w odnalezieniu szczęścia w swoim życiu?

  Weź więc parę najważniejszych ciuchów z szafy, wyciągnij walizkę, spakuj się i wyjedź na jakieś pustkowie. Bez rodziny, bez znajomych… niech to będzie taka randka z samym sobą podczas której zastanowisz się, czego tak naprawdę pragniesz dla siebie i swojej osoby, którą jak dotąd zaniedbywałeś.

  2 Comments

  1. sensowne

   3 października 2016 at 18:35

   Każdy chyba sam musi odnaleźć sens życia i w każdym przypadku może to wyglądać inaczej.

  2. Android

   24 listopada 2016 at 10:30

   Każdy ma swój sposób na to, aby cieszyć się żyć.

  Leave a Reply

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *