Zalety czyszczenia podłóg parą

Myjka parowa

Myjki parowe cieszą się coraz większą popularnością i nie ma w tym nic dziwnego – takie urządzenia posiadają szereg zalet i praktycznie nie mają wad. Szczególnie dobrze oceniane są mopy parowe, dzięki którym regularne mycie podłóg nie sprawia już większych trudności. Sprawdź, jakie zalety mają urządzenia do parowego czyszczenia!

Mycie parą jest oszczędne

Argumentem, który z pewnością przekona osoby zwracające uwagę na ekonomię prowadzenia domu, jest fakt, że mopy parowe są bardzo oszczędne (sprawdź ranking najlepszych mopów parowych na https://www.euro.com.pl/artykuly/wszystkie/artykul-najlepszy-mop-parowy-ranking-2019.bhtml). Wykorzystują one o wiele mniej wody do zmywania posadzki, a przy tym nie wymagają stosowania żadnych detergentów!

W przeciwieństwie do tradycyjnych mopów nie musisz bowiem ciągle wymieniać wody na czystą, nie ma też potrzeby wlewania gorącej wody do zbiornika – urządzenie samo ją zagrzeje i zamieni w parę. Brak konieczności używania środków czystości ograniczy nie tylko wydatki na płyn do mycia posadzek, ale i wielu innych detergentów, ponieważ za pomocą mopa parowego możesz umyć o wiele więcej różnych powierzchni, o czym dowiesz się z dalszej części artykułu.

Para zabija bakterie

Wysoka temperatura pary wodnej wypuszczanej przez mop parowy sprawia, że z mytych tą metodą powierzchni skutecznie usuwane są różnego rodzaju bakterie. Oznacza to, że nie musisz ich odkażać specjalnymi płynami, a wystarczy, że dokładnie je umyjesz fragment po fragmencie. To bardzo dobra wiadomość w szczególności dla rodziców, którym zależy na tym, by na posadzkach bezpiecznie mogły bawić się ich pociechy.

Mop parowy

Mopy parowe mają szerokie zastosowanie

Czy wiesz, że możesz kupić mopa parowego, który jednocześnie będzie pełnił funkcje kilku innych urządzeń? Dostępne są bowiem urządzenia, w których główną część stanowi wyciągana ze stelaża mopa myjka ręczna. Jeśli przyłączysz do niej różne akcesoria, może Ci posłużyć do wielu prac porządkowych w mieszkaniu. Wykorzystać np. wąż ze ściągaczką, aby umyć okna, kafelki, drzwi do kabiny prysznicowej, czy szklany blat w salonie. Zmień końcówkę na miękką szczoteczkę, a możliwe będzie skuteczne oczyszczenie kuchenki i zlewozmywaka. Twarda szczotka okaże się niezastąpiona przy myciu fug, a specjalna nakładka pozwoli odświeżyć tapicerkę mebli w salonie. A wszystko to bez użycia detergentów!

Mycie parą jest przyjazne dla alergików

Powyższe zalety mopów i myjek parowych sprawiają, że są tu urządzenia niezbędne w mieszkaniach osób cierpiących na alergie. Wiele środków chemicznych posiada bowiem w składzie elementy uczulające, dlatego też nie zaleca się nadmiernego stosowania detergentów w domu – wraz z mopem parowym będziesz je w stanie niemal całkowicie wyeliminować! Co więcej, para wodna radzi sobie z bakteriami i drobnoustrojami, również z roztoczami, więc takie urządzenie powinno znaleźć się w domu alergika zaraz obok odkurzacza z filtrem HEPA.

Mop parowy na podłodze

Uwaga na panele i olejowane parkiety!

Za pomocą mopa parowego możesz bezpiecznie myć podłogi z paneli, o ile prace porządkowe przeprowadzisz szybko, a przepływ pary ustawisz na minimalnym poziomie. Nie powinno się natomiast myć parą wodą olejowanych podłóg drewnianych!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.