Jak odnowić, jak myć elewację?

brudne ściany starego domu

Zabrudzona elewacja nie prezentuje się zbyt dobrze. Aby jednak ją oczyścić trzeba mieć wiedzę, jak to zrobić, żeby nie pogorszyć jej stanu. Jak tego dokonać? Podpowiadamy!

Jak umyć elewację?

Elewacje budynków, tak jak każde inne powierzchnie, ulegają zabrudzeniu. Na jednych budynkach brud jest bardziej widoczny, a na innych mniej, ale nie oznacza to, że nie ma go wcale. Za osiadanie zanieczyszczeń na domach odpowiada wiele różnych czynników. Nie oznacza to jednak, że trzeba elewację czyścić co roku. Jeśli zastanawiasz się, jak umyć elewację, z pewnością masz już ją na tyle zabrudzoną, że zaczyna być to trudne do zniesienia. Może się więc okazać, że domycie jej będzie bardzo trudne. Właśnie dlatego zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie zatrudnienie do tego specjalistów. Profesjonalne mycie elewacji wykonują firmy jak steigerteam.pl, których pracownicy są w stanie pracować na wysokości i wiedzą, jakie środki czystości zastosować dla osiągnięcia najlepszych efektów. Warto wziąć pod uwagę, że o ile na parterowym budynku można sobie poradzić samodzielnie, to już umycie elewacji piętrowego domu lub z poddaszem, może być wyzwaniem.

podobne:  Na czym polega organizacja miejsca pracy metodą 5S?

Jakim środkiem umyć elewację?

Na powstawanie zabrudzeń na domach wpływa wiele czynników. Zazwyczaj winne temu jest umiejscowienie budynku. Jeśli stoi blisko ruchliwej drogi, zwłaszcza nieutwardzonej, to będzie się brudzić dużo szybciej. Tak jak i nieruchomość usytuowana w pobliżu terenów zielonych.

Wiele zależy jednak nie tyle od położenia, ile od materiału, z jakiego wykonana jest elewacja. Bardzo często ściany wykończone są tynkami, które mają strukturę, na której szybko osiada brud, ale jest też bardzo trudny do usunięcia.

Niezależnie od tego, jak wykończone są ściany domu, elewację należy umyć tak, by usunąć zabrudzenia, ale i zapobiegać ich ponownemu pojawianiu się. Tutaj kluczowe jest zwłaszcza to, by użyć preparatów biobójczych, które niszczą grzyby i glony, które odpowiedzialne są za szpecące budynki naloty.

podobne:  Alkohol w diecie Dukana

Na rynku jest wiele środków do mycia elewacji, ale ich nieodpowiednie używanie może się źle skończyć. Zdecydowanie lepiej jest doradzić się w tej kwestii z osobami, które mają wiedzę i doświadczenie w tego typu sprawach. Pracownicy firm oferujących profesjonalne mycie elewacji budynków są w stanie oszacować, z jakim typem okładziny ma się do czynienia, jaki jest stan ścian i stopień zabrudzenia. Dzięki temu możliwe jest nie tylko efektywne czyszczenie, ale i odnawianie domu oraz konserwacja elewacji.

Są osoby, które decydują się na mycie elewacji myjką ciśnieniową, ale w przypadku starych domów to może być dość ryzykowne. Są również tynki tak delikatne, że mycie pod ciśnieniem może je uszkodzić.

Jak odnowić elewację?

W sytuacji, gdy tynk na ścianach domu jest tylko zabrudzony, a więc często pokryty brudem, glonami i pleśnią, wówczas wystarczy umycie elewacji i wygląda znacznie lepiej. Jeśli zauważy się pęknięcie, czy większe uszkodzenie, można naprawić je tynkiem i zaprawą, a potem pomalować. Zdecydowanie trudniejsze jest odnowienie elewacji, gdy tynk się odspoi. Wówczas nie pozostaje nic innego, jak skucie go w problematycznych miejscach i ponowne położenie. To jednak zdecydowanie trudniejsza sprawa i często wymagająca profesjonalnego wsparcia.

podobne:  Jakie testy na ADHD?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.