5 powodów, dla których warto wybrać przelewowe ekspresy do kawy

kubek kawy

Możliwość przygotowania dużej ilości kawy w krótkim czasie – to charakterystyczna cecha przelewowych ekspresów do kawy. Te proste w działaniu urządzenia nadal cieszą się popularnością wśród przedsiębiorców. Czytaj dalej i przekonaj się, dlaczego warto wybrać przelewowe ekspresy do kawy.

Podsumowanie:

  • Na rynku znajdziesz kilka rodzajów ekspresów do kawy, w tym ekspresy przelewowe – urządzenia o najdłuższej historii i nadal cieszące się dużą popularnością.
  • W przelewowych ekspresach do kawy cenimy prostotę działania i łatwość obsługi, ale to tylko dwie z wielu zalet tego typu urządzenia.
  • Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na przelewowe ekspresy do kawy pozyskiwane w formie dzierżawy lub wynajmu.

Prostota działania i obsługi jest na wagę złota

Przelewowy ekspres do kawy działa w bardzo prosty sposób. Po uruchomieniu zaczyna proces parzenia, w którego trakcie podgrzewa wodę i przelewa ją przez filtr ze zmieloną kawą, a powstałą w ten sposób czarną kawę kieruje do podłączonego dzbanka.

To oznacza, że z pomocą ekspresu przelewowego przygotujesz kawę szybko i łatwo. Wystarczy, że wlejesz wodę do pojemnika, umieścisz filtr ze zmieloną kawą i wciśniesz przycisk. Jeśli korzystasz z kawy w ziarnach, będziesz musiał dodatkowo ją zmielić. Dlatego w sytuacji, w której zależy Ci na jak największej oszczędności czasu, kawa mielona będzie lepszym rozwiązaniem.

Duża ilość kawy gotowa w kilkanaście minut

Przelewowe ekspresy do kawy (https://www.tchibo-coffeeservice.pl/asortyment/ekspresy/) przygotowują dużą ilość czarnej kawy. To nawet 2 litry napoju za jednym uruchomieniem. W nowszych ekspresach wyeliminowano problem stygnięcia kawy – poprzez umieszczanie dzbanków na płytach grzewczych. Należy pamiętać, że producenci nie wyposażają ekspresu przelewowego w spieniacze mleka. Urządzenie nie przygotuje więc dla Ciebie mlecznego napoju, ale jeśli satysfakcjonuje Cię samodzielne dodanie odrobiny mleka do czarnej kawy, to problem znika!

Przelewowe ekspresy do kawy zajmują niewiele miejsca

W przeciwieństwie do automatycznych i kolbowych ekspresów do kawy, ten przelewowy zajmuje niewiele miejsca i dzięki temu z łatwością mieści się nawet w najmniejszych aneksach kuchennych oraz na niewielkich stolikach.

Łatwość odkamieniania

Odkamienianie ekspresu przelewowego sprowadza się do umieszczenia w nim przeznaczonego do tego środka (tabletek, płynu bądź proszku) lub wody z octem (domowy sposób) i włączenia zaparzania. Można ewentualnie odczekać około 15 minut po zakończonym parzeniu, by efekt był lepszy.

Atrakcyjna cena

Przelewowe ekspresy do kawy są najtańszymi urządzeniami tego typu. Ich cena waha się od 100-200 zł do maksymalnie 500 zł. W grę wchodzi też dzierżawa ekspresu – to opcja dostępna dla przedsiębiorców, w tym właścicieli lokali gastronomicznych, firm cateringowych zajmujących się gastronomiczną obsługą eventów i pracodawców poszukujących dobrego ekspresu do biura.

1 komentarz

  1. Przelewowe ekspresy są najlepsze! Przede wszystkim proste w użyciu, a kawa z nich jest najlepsza na świecie. Jednak myślę, że może to być po prostu sentyment.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.