Mała łazienka nie musi być nudna – najciekawsze pomysły na aranżacje

mała klimatyczna łazienka z liśćmi na ścianie

Dekoracje do łazienki na ścianę to najszybszy pomysł na to, by przeprowadzić efektowną metamorfozę wnętrza. Choć mogłoby się wydawać, że panująca tutaj wilgoć jest przeszkodą, to dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym ozdoby są odporne na niekorzystne warunki!

Aranżacja małej łazienki wymaga przemyślanego planu działania. Chodzi o to, by maksymalnie wykorzystać niewielką przestrzeń. Bardzo ważne są sprytne rozwiązania. Zamiast wanny lepiej postawić na prysznic, w przypadku dużej kuchni pralkę można przenieść właśnie tam, z kolei za pomocą jasnej kolorystki można sprawić, że metraż będzie się wydawał nieco większy.

W takiej sytuacji dużą rolę odgrywają także ozdoby do łazienki. Dlaczego? Po pierwsze, dzięki nim można nadać niewyróżniającej się aranżacji stylowego charakteru. Po drugie, takie elementy sprawią, że wystrój będzie się pięknie prezentował, a mały metraż zejdzie na dalszy plan.

Nowe pomysły na efektowny wystrój łazienki

Łazienka mało komu z nas może się kojarzyć z pomieszczeniem, które jest efektownie udekorowane. Wiąże się to nie tylko z faktem, że panują tutaj niekorzystne warunki. Duże znaczenie ma także fakt, że do wystroju tego wnętrza podchodzi się przede wszystkim pod kątem funkcjonalnych rozwiązań.  Nie bez znaczenia jest również fakt, że łazienki bywają małe, dlatego nie ma miejsca na żadne zbędne elementy.
Biorąc wszystkie wymienione tutaj czynniki pod uwagę, trzeba powiedzieć, że do tej pory najczęstszym akcentem dekoracyjnym były po prostu płytki i, ewentualnie, elegancka armatura. Teraz jednak mamy o wiele więcej możliwości, by stworzyć efektowną stylizację. Ozdoby na ścianę do łazienki, jak magiczne zaklęcie, zmienią wnętrze i to bez praktycznie żadnego wysiłku.

podobne:  Od czego zależy cena wydruku plakatów reklamowych? Jak znaleźć tani druk plakatów?

Zobacz, jakie dekoracje do łazienki na ścianę wybrać

Wśród ozdób, które szczególnie zasługują na uwagę, są dobrze wszystkim znane plakaty i fototapety oraz cieszące się coraz większą popularnością naklejki. Każde z tych rozwiązań pozwoli przeprowadzić efektowną metamorfozę, ale pod jednym warunkiem.
Wybór ściennych dekoracji powinien być dopasowany do warunków, jakie panują w łazience. Oznacza to, że ozdoby muszą być wodoodporne, by nie zaszkodziła im ani panująca w powietrzu wilgoć, ani bezpośredni kontakt z wodą. Dotyczy to naklejek i fototapet, dlatego podczas zakupu należy wybrać dodatkową opcję laminacji wydruku. Plakaty natomiast należy oprawić w ramę z taflą pleksi.
W poszukiwaniu najciekawszych wzorów ściennych dekoracji warto zajrzeć na stronę sklepu: https://myloview.pl/.

podobne:  Od czego zależy cena wydruku plakatów reklamowych? Jak znaleźć tani druk plakatów?

Plakaty do łazienki, czyli najszybsza metamorfoza wnętrza

Co mogą przedstawiać plakaty do łazienki? Zaczniemy od motywów dekoracyjnych, które związane są z żywiołem wody. Marynistyczne wzory to z pewnością rozwiązanie, które warto wziąć pod uwagę. Takie plakaty mogą przedstawiać kolorowe koralowce, ryby, kotwice i muszle, a także nadmorskie pejzaże. Malowniczy widok przypominający szkic lub akwarelę będzie tu pasował jak ulał. Można wybrać także zdjęcie prezentujące włoskie lub hiszpańskie nadmorskie miasteczko, wprowadzając do łazienki wakacyjny klimat.
Inną propozycją są floralne wzory. Mogą to być zarówno rodzime gatunki, czyli polne kwiaty na łące, jak i tropikalne rośliny – na przykład hibiskusy lub strelicje królewskie w towarzystwie egzotycznych ptaków: papug, tukanów lub flamingów.

Fototapety do łazienki z efektem optycznego powiększenia

Dekoracje mogą nie tylko zdobić. Ich rola w wystroju wnętrza może być znacznie większa. Doskonałym przykładem są fototapety do łazienki z efektem 3d. Dzięki takiemu trikowi uda nam się optycznie powiększyć niewielki metraż, sprawiając, że pomieszczenie będzie się wydawać większe, niż jest w rzeczywistości.
W tej roli znakomicie sprawdzą się pejzaże. Jako pierwszy może przyjść do głowy nadmorski krajobraz – ze spokojną taflą morza, piaszczystą plażą i wydmami – ale propozycji jest znacznie, znacznie więcej. Świetnie w łazience będzie się prezentować także widok jeziora lub wodospadów. Bardzo dużą popularnością cieszy się też motyw lasu. Mogą to być pagórki porośnięte gęsto drzewami lub wnętrze tropikalnej dżungli.

podobne:  Od czego zależy cena wydruku plakatów reklamowych? Jak znaleźć tani druk plakatów?

Naklejki na płytki łazienkowe to nowa jakość wnętrza

Wymiana płytek w łazience to nie lada przedsięwzięcie. Skuwanie ich potrafi zakurzyć całe mieszkanie i przy okazji wywrócić do góry nogami codzienne życie. Na szczęście w zasięgu ręki znajduje się bardzo praktyczne rozwiązanie, jakim są naklejki na płytki łazienkowe. To bardzo prosty sposób na to, by zmienić dotychczasowy wystrój o 180 stopni.
Wśród wzorów, które zasługują na uwagę, z pewnością należy wymienić wzory imitujące portugalskie płytki azulejo. Kolorowe kafle ożywią stonowany wystrój i nadadzą mu pogodnego charakteru. W przypadku eleganckiej stylizacji doskonale sprawdzi się motyw drogocennego marmuru. Z kolei fanom estetyki retro może przypaść do gustu wzór z lastriko, który jest znów modny.
Plakaty, naklejki i fototapety – dzięki nim nowy wygląd łazienki znajduje się w zasięgu ręki. Bez pracochłonnego i kosztownego remontu można sobie podarować wnętrze, które będzie zachwycać każdego dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.