W co warto zainwestować w Zakopanem?

Nieruchomości w Zakopanem

Masz wolny kapitał i myślisz o zainwestowaniu w coś pewnego i stabilnego? A może już od paru lat lokujesz swoje pieniędzy w akcje czy obligacje, ale przy obecnej, niepewnej sytuacji na giełdzie zaczynasz zastanawiać się nad dywersyfikacją portfela inwestycyjnego? W takim razie sprawdź korzyści z inwestowania w nieruchomości w atrakcyjnie turystycznie miejsca.

Czy inwestować w nieruchomości?

Tak naprawdę inwestowanie w nieruchomości nie jest niczym nowym i zajmują się tym nawet laicy. To stosunkowo prosta i bezpieczna metoda lokowania oszczędności, którą doceniają zarówno nowi jak i doświadczeni inwestorzy. Zazwyczaj mowa jest o kupowaniu i wyremontowaniu mieszkań pod wynajem w dużych miastach. Natomiast od kilku lat można zauważyć stały wzrost zainteresowania inwestowaniem w nieruchomości w turystycznych rejonach Polski, o czym możesz przekonać się sprawdzając apartamenty pod inwestycje, które wskazuje np. www.inwestujwzakopanem.pl.

Gdzie ulokować kapitał?

Góry mają sporą przewagę nad kurortami nadmorskimi. Turyści zjeżdżają tam przez cały rok – zimą z myślą o szaleństwach na stoku, a latem marząc o długich wycieczkach oraz o wspinaczce. Czego poszukują? Apartamentów, pensjonatów oraz domków do wynajęcia. Obecnie najpopularniejszym kierunkiem urlopowym jest Zakopane, więc jeśli jesteś zdecydowany na taką inwestycję, to warto zacząć właśnie tam.

Nieruchomości w Zakopanem

Jak zacząć inwestować w nieruchomości pod wynajem?

Tak jak przy każdej innej inwestycji, należałoby zacząć od rzetelnej analizy rynku – koniecznie trzeba sprawdzić na co jest największy popyt. I jeśli nie masz w tej kwestii żadnego doświadczenia, to zastanów się nad skorzystaniem z pomocy doradców.

Jak wybrać budynek w Zakopanem?

Podczas wyboru nieruchomości górskiej należy się w pierwszej kolejności kierować jej lokalizacją. W przypadku Zakopanego najbardziej cenione są apartamenty w pobliżu centrum oraz obok wyciągów narciarskich. Natomiast rodziny z dziećmi wybierają najczęściej noclegi na obrzeżach miasta, więc jak już myślisz o inwestycji tam, to trzeba zadbać o odpowiedni charakter lokalu (dodatkowe łóżeczka dla dzieci, krzesełka czy plac zabaw w ogrodzie).

Trzeba też zwrócić uwagę na bazę gastronomiczno-rozrywkową wokół apartamentów. Warto odpowiedzieć sobie na pytanie czy w pobliżu są restaurację, baseny, popularne ostatnio w Zakopanem centra SPA oraz kluby – te wszystkie czynniki będą wpływać na atrakcyjność nieruchomości, w którą chcesz zainwestować, więc nie można tego pominąć.


Jeśli myślisz o inwestycji w Zakopanem, jednym z największych ośrodków turystycznych w Polsce, to zdecydowanie najbardziej opłacalnym rozwiązaniem są apartamenty. Popyt na miejsca noclegowe w górach utrzymuje się na tym samym, niezmiennie wysokim poziomie (w przeciwieństwie do nieruchomości nad morzem, których popularność wzrasta w sezonie letnim, a w pozostałych drastycznie maleje). Ale także i tu potrzebna będzie analiza rynku, żeby móc stwierdzić czy inwestycja się zwróci i jak szybko. Dlatego warto skorzystać z pomocy doradców, którzy będą w stanie przygotować symulację inwestycji, co ułatwi Ci wybór.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.