Kobiecy ubiór w eleganckim stylu – jakie są zasady eleganckiego ubioru?

Elegancki styl ubierania się

Większość kobiet uważa, że wie doskonale na czym polega elegancja. Problem w tym, że często mają błędne pojęcie o klasycznym kanonie mody. Rację będą miały te, które mówiąc o elegancji, wymienią w pierwszym rzędzie Coco Chanel i jej twarde zasady. Jak ubierać się elegancko i modnie zarazem? Jakie stylizacje wybierać, żeby dobrze wyglądać w tym klasycznym stylu?

1. Sukienki w stylu causal

Wspominając Coco Chanel nie można zapomnieć o jej miłości do tzw. małych czarnych sukienek. Model ten został wprowadzony na wybiegi w 1929 roku i do dziś jest często wybierany przez kobiety. Za sprawą Chanel, czerń przestała być kojarzona z żałobą, a stała się symbolem elegancji i klasy.

podobne:  Moda na sukienki jesienne

Jakie fasony małych czarnych są teraz modne? Sprawdź elegancką odzież według Domodi, a przekonasz się jakie sukienki warto założyć w nadchodzącym sezonie.

Elegancka sukienkaMała czarna

2. Wygodne i eleganckie ubrania

Wszyscy styliści zgadzają się co do jednego: elegancja musi być wygodna, nie może budzić poczucia dyskomfortu. Dlatego, poza słynnymi sukienkami, warto pomyśleć o prostych, klasycznych spodniach, które nie będą krępowały ruchów. Jak jeszcze dbać o wygodę według Coco Chanel? Nosząc niskie obcasy. Wysokie szpilki mogą tylko utrudnić elegancję, zwłaszcza jeśli chodzi się w nich sporadycznie i sporo nam brakuje do sposobu chodzenia modelek.

3. Stonowane kolory odzieży

Elegancja nie znosi pastelowych kolorów. Nie ma też w niej miejsca dla cekinów i złota. W elegancji najczęściej pojawia się kolor czarny, granatowy i szary. Jasne kolory pojawiają się głównie w koszulach i najlepiej jeśli są one stonowane, dobrze prezentują się odcienie beżu. Oprócz tych kolorów dopuszczalne są jeszcze brązy i ciemna zieleń.

podobne:  Wnętrze w złotych dodatkach - wyrafinowanie czy kicz?

4. Minimalistyczne stylizacje na formalne spotkania

Elegancja to umiarkowanie w ubiorze. Nie ma tu miejsca na mieszankę ubrań z różnych kolorystyk czy stylów. Niedopuszczalne jest założenie np. spodni i żakietu w kratkę. Maksymalnie jedna część garderoby może być ze wzorem, jeśli oczywiście pasuje do stonowanej i jednokolorowej reszty stylizacji. W innym przypadku kończy się elegancja, a zaczyna ekstrawagancja.

5. Gustowne, proste dodatki

Tutaj też nie można przesadzać, chociaż Coco Chanel dodatki lubiła. Z elegancją najczęściej kojarzą się perły, modne ostatnio u niektórych kobiet broszki, naszyjniki, kapelusze i berety. Ważne, żeby odpowiednio skomponować je zresztą stylizacji. Jeśli zdecydujemy się na kilka dodatków i jeszcze wybierzemy koszulę w paski, możemy przesadzić i wyglądać groteskowo.

6. Subtelne, kobiece zapachy

Kto nie zna słynnych perfum Coco Chanel? Od samego początku kojarzyły się z elegancją i kobietami, które wiele już osiągnęły. Myśląc o elegancji nie można zapomnieć o perfumach, które należy dobierać do okazji. Inne będą odpowiednie do pracy, a inne na wieczorne spotkanie. Najważniejsze, żeby wyróżniać się zapachem, ale nie przyprawić nikogo o mdłości czy zawroty głowy.

podobne:  Styl retro w letniej wersji - absolutny hit sezonu

Elegancka kobieta to nie tylko ubiór czy perfumy. Można powiedzieć, że elegancja to styl życia. Niektórzy twierdzą, że z tym trzeba się urodzić, chociaż zastosowanie się do powyższych kilku zasad może zapewnić dobry początek w poznawaniu eleganckiego stylu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.