Swobodnie i z klasą – jak nosić balerinki?

para butów

Baleriny, nazwane tak od francuskiego „ballerins”, są w modzie praktycznie od lat dwudziestych ubiegłego wieku. Obuwie wzorowane na baletkach, w których prawdziwe baletnice zachwycają publiczność tańcem, wkradło się w łaski kobiet na całym świecie i do dziś jest chętnie noszone. Dlaczego? Bo baleriny są nie tylko eleganckie, ale i wygodne. Stopa spoczywa w takim bucie we w miarę naturalnej pozycji i możesz się swobodnie poruszać. A czy obowiązują jakieś zasady noszenia balerinek?

1. Buty uniwersalne – baleriny

Największy plus balerin pola elegancją i wygodą? Możesz je nosić praktycznie wszędzie. Możesz w nich pójść do pracy. Siedzieć w nich w biurze. Spacerować po działce. Wypoczywać na wakacjach. Świetnie sprawdzają się w sytuacji, gdy jesteś zmuszona cały dzień być na nogach.

2. Duży wybór obuwia

Buty te występują w wielu wariantach, dzięki czemu możesz dobrać coś do każdej stylizacji. Do letnich sukienek lepiej pasują kolorowe i kwieciste fasony. Porą wieczorową idealne są baleriny w wyrazistych, nieco rzucających się w oczy kolorach. Przy prostych stylizacjach, na przykład kiedy wychodzisz w dżinsach, dobrze sprawdzają się z kolei te w odcieniu metalicznym.

podobne:  Top 5: Najbardziej przydatne programy do laptopa

białe buty

3. Baleriny do sukni ślubnej?

Na ślub w balerinkach? A jakże! To całkiem dobre rozwiązanie. Pamiętasz, że była tu wcześniej mowa o tańcach? No właśnie. Miej na uwadze, że po ślubie będzie jeszcze najprawdopodobniej huczne weselisko. W szpilkach chyba nie dasz rady przez całą noc dobrze się bawić? Powinnaś rozważyć ślubny występ w balerinach zwłaszcza, jeśli jesteś wysoka i nie musisz zakładać butów na obcasach dla lepszego efektu.

4. Kiedy nie nosić płaskich butów?

Tak jak powiedzieliśmy, baleriny pasują prawie do każdego miejsca i sytuacji. Ale czy to znaczy, że jest to obuwie naprawdę uniwersalne i można zabrać je ze sobą dosłownie wszędzie? Czy zawsze będzie to mile widziane? Niestety nie do końca. Zawsze muszą być przecież jakieś wyjątki, prawda?

podobne:  Wspólne konto bankowe - wady i zalety

Pewne ograniczenia stawia miłośniczkom balerinek nie tylko moda, ale i samo życie. Nie ma co ukrywać, że ten typ butów najlepiej nadaje się na wiosnę i lato. W chłodniejszej części roku lepiej nie paradować w tak lekkim obuwiu.

Wspomnieliśmy też, że baleriny dobrze nadają się na wyjście do pracy, ale to tak naprawdę zależy od tego, gdzie pracujesz. Wiadomo, że nie powinnaś sobie na nie pozwalać tam, gdzie obowiązuje ściśle określony dress code.

Co jeszcze? Część stylistów odradza ubieranie balerinek do sukni wieczorowej. Bo ta wymaga wyjątkowej elegancji, a baleriny, choć eleganckie są, to ponoć nie aż tak jak szpilki.

dużo par butów

5. Czy balerinki każdej pasują?

Oczywiście każda dziewczyna może nosić takie buty. Nie ma prawa, które by to którejś zabraniało. Problem jednak w tym, że nie każda w tego rodzaju obuwiu dobrze wygląda. Zwłaszcza niskie dziewczyny powinny się poważnie zastanowić. Styliści uważają, że baleriny optycznie skracają nogi, ze względu na okrągłe noski i brak obcasa. Osobiście uważam, że jest to niewłaściwie sformułowane.

podobne:  Prywatna poradnia hepatologiczna czy hepatolog z NFZ?

Co znaczy „optycznie skracają”? Raczej chyba po prostu nie wydłużają, tylko twoje nogi wyglądają w nich na takie, jakie są naprawdę. I jeśli nie masz z tym problemu, to w porządku, ale jeżeli przywykłaś do optycznie wydłużających nogi szpilek, to przestawienie się na balerinki może cię trochę rozczarować. Ale efekt krótszych nóg można nieco złagodzić, zakładając do balerin ołówkową spódnicę przed kolano.


Zachęcona, by wdziać balerinki i ruszyć w miasto? Co ja mówię, pewnie nie trzeba cię było wcale specjalnie zachęcać. Wygoda i elegancja jest tym, co każda kobieta docenić potrafi. I właśnie dlatego ten rodzaj butów ma przed sobą wciąż świetlaną przyszłość.

komentarze: 2

  1. Baleriny to fantastyczne buty! Ten, kto je wymyślił powinien dostać jakąś nagrodę, albo przynajmniej zapisać się w historii złotymi zgłoskami. Są mega wygodne i pasują praktycznie do wszystkiego i na wszystkie okazje.

  2. Ja bardzo lubię balerinki, ale nie noszę ich do spódnic czy sukienek, właśnie dlatego, że mnie skracają. Natomiast często noszę je do jeansów 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.