Książki fantasy dla nastolatków – 3 ciekawe pozycje w księgarniach internetowych

Książki fantasy dla młodzieży

Fantasy to najpoczytniejszy gatunek literacki wśród młodzieży. Młodzi ludzie chętnie sięgają po książki, w których główni bohaterowie mają jakieś moce nadprzyrodzone lub są to istoty mityczne bądź baśniowe. Jakie książki z gatunku fantasy są obowiązkową pozycją dla fanów tego gatunku?

1. Lilith T. I. Dziedzictwo Jo.E.Rach.

okładka Dziedzictwo Lilith

To zapowiedź nowej trylogii Jo.E.Rach. Pierwsza część, Lilith. Dziedzictwo, wprowadza czytelników w świat nastoletnich bohaterów.

Poznajemy piękną i pewną siebie dziewczynę o imieniu Sha, która przeprowadza się z mroźnej Islandii do ciepłego Cannes i tam rozpoczyna nowe życie. Chodzi do nowej szkoły, zawiera nowe znajomości. Tam poznaje dwóch przystojnych chłopaków – Daniela i Chrisa. Wszystko układałoby się idealnie, gdyby nie powtarzające się w życiu Sha koszmary, które zburzą spokój i raz na zawsze odmienią jej życie.

podobne:  Jak założyć biuro nieruchomości? Sprawdź kilka wskazówek

Co wspólnego będzie miało z tym imię Lilith? Jak potoczą się losy młodych bohaterów tej powieści? Jaki wpływ będą miały na to tajemnicze moce? Wystarczy sięgnąć po książkę, a potem z niecierpliwością czekać na kontynuację powieści.

2. Zmierzch S. Meyer

Okładka Zmierzch

Kto jeszcze nie zna historii Belli Swan musi jak najszybciej po nią sięgnąć. Zmierzch to seria powieści o przygodach nastolatki, która po przeprowadzce zaczyna nowe życie w obcym mieście i poznaje wampira – Edwarda Cullena.

Bella, która nie może odnaleźć się w nowym środowisku, zaczyna spotykać się z Edwardem i poznaje jego mroczną historię. Młodzi zakochują się w sobie, chociaż nie jest to po myśli ich rodzin. Wkrótce, przez nieporozumienie, na Bellę zostaje wydany wyrok, ma zostać zabita przez innego wampira. Tu rozpoczyna się walka Edwarda o życie ukochanej.

podobne:  Jakie testy na ADHD?

Kontynuacja losów bohaterów Zmierzchu ma miejsce w kolejnych częściach tej serii: Księżyc w nowiu, Zaćmienie, Przed świtem. Stephanie Meyer wydała jeszcze powieść Drugie życie Bree Tanner, w której Bella i Edward pojawiają się, ale nie jako główni bohaterowie. Aktualnie Meyer pracuje nad kolejnym tomem powieści, który ma nosić tytuł Midnight Sun. Autorka wznowiła nad nim pracę po wcześniejszym zaprzestaniu pisania na skutek wycieku książki do Internetu.

3. Saga o wiedźminie A. Sapkowski

Wiedźmin Saga

Książki Andrzeja Sapkowskiego są najchętniej tłumaczonymi na inne języki dziełami z gatunku fantasy. Saga o wiedźminie znana jest już na całym świecie. Dużo osób usłyszało o niej za sprawą gry komputerowej Wiedźmin, która jest oparta na motywach powieści.

podobne:  Ile zarabia handlowiec w największych polskich miastach?

Saga o przygodach Geralta z Rivii obejmuje opowiadania i pięć powieści: Krew Elfów, Czas pogardy, Chrzest ognia, Wieża Jaskółki i Pani Jeziora. Tytułowy wiedźmin to zabójca potworów, mutant, który wyróżnia się dużą zręcznością we władaniu mieczem. Skąd tak duże zainteresowanie losami tego bohatera?

Sapkowski stworzył dzieło, które trudno jest jednoznacznie określić. To specyficzny rodzaj fantastyki, gdzie nic nie jest czarno-białe. Do tego sporo w niej aluzji, nawiązań do różnych epok, pisarzy itd. Oprócz tego, Sapkowski skupia się również na problematyce moralnej, ale robi to w taki sposób, że czytelników to nie nudzi i chętnie sięgają po jego książki, czekając w napięciu, czym mistrz ich znowu zaskoczy.

1 komentarz

  1. Pozycji książkowych dla nastolatków jest teraz serio dużo. Popularna jest też serie, które ostatnimi czasy trafiły na ekrany jak „Niezgodna”, „Igrzyska śmierci” czy „Więzień labiryntu”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.