Subiektywna lista najdziwniejszych trendów w modzie

Moda prosto z wybiegów nierzadko rządzi się własnymi prawami. Nie inaczej jest i z trendami, rozpowszechnionymi w kręgu gwiazd, czy też wśród zwykłych śmiertelników, którzy pragną wyróżnić się z tłumu i wnieść choć odrobinę kolorytu na polskie lub zagraniczne ulice. Projektant, jak każdy artysta, daje się czasami ponieść wodzom fantazji, tworząc dzieła mocno kontrowersyjne i co tu dużo mówić, dziwne. Człowiek żyje przecież jednak po to, aby przełamywać różne bariery, rozwijać się i szukać coraz to nowszych rozwiązań. Dlaczego zatem nie bawić się również modą?

1. Etniczna biżuteria

To, że afrykańskie plemienia mają różne sposoby na dosyć osobliwe dla przeciętnego Europejczyka zdobienia ciała, nikogo już dziś nie dziwi. Wzorując się jednak na tych nietypowych trendach i próbując wymyślić coś nowego i unikalnego właśnie na ich modłę, niektórzy kreatorzy mody niszowej i powszechnej przechodzą wręcz samych siebie.

podobne:  Jak się ubrać do klubu, na dyskotekę, o czym warto pamiętać?

2. Piercing i kolczyki tunele

Od kilkunastu już lat nowoczesna moda przyzwyczaja nas do kolczyków w dość dziwnych miejscach, nikogo nie dziwią zatem te w brwiach, ustach, na języku, w sutku, czy genitaliach, bo i takie stały się dosyć powszechne. Dziś jednak ujrzymy je także na paznokciach, rękach, policzkach, na szyi, w powiece, właściwie w każdym miejscu na ludzkim ciele, które da się przekłuć.

Piercing najdziwniejszym trendem w modzie

Coraz więcej młodych osób nosi także tzw. tunele. Są to swoiste kolczyki wkładane w dziurkę ucha i poszerzające ją stopniowo do pożądanego rozmiaru. Styl ten nie przyjął się wprawdzie pośród najbardziej popularnych trendów w modzie ukazywanych na Domodi.pl, czy też wybiegach wielkich projektantów, chętnie korzysta z niego jednak „ulica”, nie zwracająca uwagi na to, co na czasie, lecz na awangardę i oryginalność właśnie.

podobne:  Pościel satynowa czy bawełniana – którą wybrać?

3. Ozdoby na zęby

Ogromnie popularne stały się również różnego rodzaju ozdoby na zęby. Amerykańscy raperzy rozpowszechnili swego czasu modę noszenia złotych nakładek, zwanych potocznie grillsami, grillami, goldsami lub frontami. Trend ten spopularyzowały szybko i inne amerykańskie gwiazdy, w tym również sławne kobiety takie jak Beyonce czy Katy Perry.

Na zębach robi się ponadto również tatuaże, ozdabia się je brylancikami, a dziąsła przekłuwa się najróżniejszymi kolczykami.

4. Kontrowersyjne buty

Niemniej ciekawe i kontrowersyjne bywają również i buty. Wystarczy spojrzeć chociażby na prekursorkę dziwacznego stylu Lady Gagę, noszącą między innymi dość nietypowe obuwie na wysokim koturnie lecz bez obcasa. Piosenkarka zyskuje tym samym wygląd dosyć kosmiczny, a o niewygodzie tego typu butów świadczy z pewnością fakt, że kiedy w nich wychodzi, zazwyczaj podtrzymuje ją co najmniej jedna osoba…

podobne:  Modne kapcie z futerkiem, które założysz po domu i na miasto. Które wybrać w tym sezonie?

Do nieco bardziej komfortowych rodzajów obuwia należą tzw. creepersy, choć nie są one jednak zbyt atrakcyjne. Duże, toporne koturny i wygląd względnie sportowy nie nadadzą szyku kreacjom wielkich projektantów, lecz z pewnością sprzyjać będą najnowszym trendom mody i gustom zbuntowanych nastolatek. To samo tyczy się zresztą trampków na obcasie – modzie przez wielu zupełnie niezrozumiałej lecz wciąż goszczącej w szafach niektórych fashionistek.

1 komentarz

  1. Zdobienie zębów jest najgorsze! To kicz nad kicze. Nie rozumiem po co to robić. To w ogóle nie wygląda estetycznie. Tylko szpeci zęby i uśmiech.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.