Kluby Fitness w Polsce, które najpopularniejsze, największe?

Sprzęt do ćwiczeń w klubie fitness

Już od jakiegoś czasu można zaobserwować w Polsce kwitnącą modę na zdrowy styl życia. Polacy zaczęli zwracać uwagę na to, co jedzą, a także na swoją kondycję. Nieważne jaka motywacja temu przyświeca i czy jest to tylko chwilowy trend, jednakże pociąg do aktywności fizycznej, niezależnie od pobudek, jest czymś pozytywnym. Ćwiczymy w zaciszu domowym do płyt znanych trenerów, ale też coraz więcej osób chętnie korzysta z oferty klubów fitness. Zastanówmy się więc, które z nich są najpopularniejsze i dlaczego?

Sieć czy mała osiedlowa siłownia?

Często, gdy podejmujemy decyzję o tym, że chcemy zacząć chodzić na siłownię okazuje się, że nie wiemy, gdzie się udać. Mieszkańcy małych miast mają zazwyczaj zawężony wybór, więc kierują się bliskością placówki lub poleceniem przez znajomych. Co jednak, gdy mieszkamy w mieście tak dużym, jak na przykład Kraków? Wybór jest tak duży, że nie wiadomo na co postawić. Na pewno warto rozejrzeć się za siecią siłowni. Na przykład kluby Fitness Platinium (http://fitnessplatinium.pl) to wiele punktów dla wymagających klientów.

podobne:  Dlaczego warto wybrać lakiery hybrydowe i jak dopasować kolor do stylizacji?

Co zyskujemy wybierając firmę będącą siecią? Przede wszystkim to, że jeden karnet uprawnia nas do wejścia do wszystkich placówek na terenie miasta, czyli aż do 13. Dzięki temu można wybierać spośród większej ilości przyrządów, zajęć i instruktorów. Punkty są rozmieszczone w różnych częściach miasta, więc możemy udać się do tego opodal miejsca zamieszkania, innym razem – koło pracy, czy w galerii handlowej. Sieć Fitness Platinium dba o to, by klienci zawsze mieli do nich po drodze, a w środku czeka na nich wiele stanowisk i zajęcia taneczne, czy mentalne.

Siłownia

Zagraniczne sieci siłowni działające w Polsce

W Polsce swoje placówki otwierają także większe, zagraniczne sieci siłowni. Wśród nich warto wymienić CityFit z brytyjskim kapitałem, McFit z niemieckim, Fit for Free z Holandii, a także szwedzką Fitness24Seven. Często, dzięki temu, że mają placówki w całej Europie i zbierają tam doświadczenia, w Polsce wprowadzają zupełnie innowacyjny model działania.

podobne:  Porównanie serwisów wnętrzarskich

Oferują często atrakcyjną cenę za karnet bez długoterminowych zobowiązań, nowoczesne wyposażenie, a także kluby otwarte 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Jednakże polskie sieci w ogóle nie pozostają w tyle. Także stawiają na doskonały sprzęt, profesjonalnych trenerów, kluby otwarte całą dobę oraz atrakcyjne zajęcia fitness i przystępne ceny. Jakie są najpopularniejsze polskie sieci oprócz Fitness Platinium?

Największe i najpopularniejsze polskie kluby fitness

W Polsce powstaje coraz więcej klubów fitness. Część z nich, tak jak Fitness Platinium, tworzy sieć. Wśród najpopularniejszych można wymienić: Pure Jatomi, który ma 37 placówek, z czego aż 7 w samej Warszawie, Calypso Fitness Club z ponad 20 punktami i S4 Fitness Club z siedemnastoma siłowniami, z czego większość znajduje się w stolicy. Na szczęście także w innych miastach rosną w siłę sieci, co widać na przykładzie krakowskiego Fitness Platinium.

podobne:  Gdzie kupić mieszkanie na wynajem we Wrocławiu? Najciekawsze inwestycje deweloperów z Wrocławia!

To, co wyróżnia polskie placówki to przede wszystkim bogata oferta zajęć. W klubie fitness każdy znajdzie coś dla siebie, w dodatku za niewielkie pieniądze.

komentarze: 3

  1. Ja chodzę na osiedlową siłownię, bo mam w sumie najbliżej. I jest całkiem nieźle wyposażona, ale brakuje mi w niej basenu. Te duże kluby fitness mają jeszcze takie atrakcje i to jest świetna rzecz.

  2. Sieciówki chyba lepsze, zawsze znajdą się jakieś rabaty, karty podarunkowe i wyjdzie taniej. Poza tym są lepiej wyposażone niż małe osiedlowe kluby i to jest chyba ich największa zaleta

  3. Ja jeżdżę do klubu fitness, który jest w galerii handlowej. Też nie ma basenu. No ale nie przeszkadza mi to. Mam jeden ulubiony aquapark i to tam jeżdżę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.