Najlepsze programy o gotowaniu – TOP 5!

Kucharze w kuchni

Programy kulinarne zawsze cieszyły się dużą popularnością, ostatnimi czasy jednak to szaleństwo przybrało znacznie większego rozmachu. Stały się o wiele bardziej widowiskowe, a nawet emocjonujące, zyskując tym samym rzeszę wiernych fanów. Na jakie programy warto zwrócić uwagę?

Gotuj z Okrasą!

Karol Okrasa to jeden z popularniejszych polskich kucharzy. Prowadzi kilka popularnych programów telewizyjnych o gotowaniu, między innymi Kuchnia z Okrasą, Okrasa łamie przepisy czy też do spółki z innym słynnym kucharzem: Pascal konta Okrasa. To przede wszystkim pokaz istnej poezji smaku oraz liczne wyprawy po najróżniejszych zakątkach Polski i świata w poszukiwaniu najlepszych przepisów. Gotuj z Okrasą!

Kulinarne podróżne Makłowicza

Robert Makłowicz wsławił się tym, że najczęściej gotował on w najróżniejszych zakątkach świata, na świeżym powietrzu, w otoczeniu wspaniałych widoków i z istną galerią smaków z dodatkiem licznych ciekawostek nie tylko kulinarnych, ponieważ dostajemy całkiem praktyczną wiedzę związaną z tematem podróżowania, a także miejscami, w których się znajduje w danym czasie. Jak można go nie lubić?

Kucharz przygotowujący potrawę

Doradca smaku

Program prowadzony początkowo przez Michela Morana, który znany był przede wszystkim jako surowy juror MasterChefa, jednak po pewnym czasie z roli oceniającego kulinarne zdolności innych, przeszedł do własnego ogródka i postanowił pokazać jak on gotuje. Od jakiegoś czasu rolę gospodarza przejął Andrzej Polan, który równie doskonale sprawdza się w swojej roli, jako znakomity mistrz kuchni. Jest to program zarówno dla amatorów gotowania, jak i tych bardziej zaawansowanych. Każdy zainteresowany sztuką kulinarną z pewnością znajdzie coś dla siebie.

MasterChef

Wspomniany był o jeden z jurorów tego programu, a sam tytuł jest pewnie znany większości osób, nawet tych, którzy nie śledzą kulinarnych zmagań na co dzień. W tym programie zażartą walkę toczą amatorzy kuchni, którzy chcą sprawdzić swoje talenty na większą skalę i rywalizują ze sobą o tytuł największego szefa kuchni. W Polsce wyszło już kilka edycji, w tym wersja gwiazdorska, ale jest tego znacznie więcej. Obecnie jest to chyba jedne z popularniejszych programów nie tylko kulinarnych, ale i rozrywkowych.

Doprawianie mięsa

TopChef

To kolejny program, który nie tylko, a może właśnie nie tyle ma nas nauczyć gotowania, co jest ciekawą rozrywką dla każdego i to niekoniecznie miłośnika sztuki kulinarnej. Jednak w przeciwieństwie do poprzedniego programu, w tym wypadku główną rolę odgrywają profesjonalni szefowie kuchni oceniani przez innych profesjonalistów z tej dziedziny. Program ten cieszy się na tyle dużą popularnością że wyszło już aż siedem serii tego programu i końca nie widać.

Każdy może zostać szefem kuchni!

Kochamy jeść, to i kochamy gotować, a co za tym idzie, dużą popularnością cieszą się liczne na naszym polskim rynku programy kulinarne, zarówno naszej rodzimej produkcji, jak ściągnięte zza granicy. Tu zostało przedstawionych tylko 5 znanych powszechnie programów, ale jest ich zdecydowanie więcej, dlatego warto jest zapoznać się z nimi bliżej i dać się ponieść kulinarnemu szaleństwu. Może sami kiedyś staniemy się mistrzami kuchni?

komentarze: 3

  1. Uwielbiam Doradcę smaku. Ciekawe przepisy, ich sposób przygotowania przystępnie wytłumaczony i co najważniejsze nie są one wcale drogie, a ich przygotowanie nie zajmuje dużo czasu. Polecam zapoznać się z tym programem

  2. Master Chef to jeden z moich ulubionych programów – zawsze coś podpatrzę i wzbogacę swoje potrawy, nawet jeśli nie do końca wszystko wyjdzie zgodnie z planem. Podczas gotowania bardzo ważna jest odwaga, inspiracja i to coś, co każe nam dosypać bazylii czy oregano tak na wyczucie, niekoniecznie zgodnie z przepisem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.